Як вибрати дієту для схуднення

дієта для схуднення

На запитання «яку вибрати дієту?», Правильна відповідь – ніяку. Процес схуднення зазвичай асоціюється тільки з поняттям дієти. Дієта для схуднення- це суворі обмеження в їжі на порівняно невеликий термін. При цьому обмеження стосуються не обов’язково тільки до калорій, але і до вибору  часу вживання їжі. Але що поганого в дієтах? Головний недолік – це ілюзія того, якщо дієта для схуднення підійшла до кінця, то значить, завдання виконане, результат отримано і можна повернутися до колишнього способу життя. А через кілька місяців все починається спочатку. Вага абсолютно непомітно повернувся і треба терміново схуднути до важливої події – відпустки, весілля або Нового року.

Найсумніше в цій історії – це ті випробування, яким піддається організм. Шкода власному тілу наноситься як у фазі набору зайвої ваги, так і процес позбавлення від нього. Адже зайва вага не з’являється від корисних продуктів, причина – у насичених жирах (свинина, ковбаса, сосиски, морозиво, вершки), транс-жири (торти, печива, маргарин, картопля фрі, чіпси) і простих вуглеводах (кола, цукор, джем , пиво). Про шкоду цих продуктів для здоров’я написана не одна тисяча книг. Причиною більшості хвороб і функціональних розладів в організмі людини є саме неправильне харчування.

Від наслідків такого способу життя у вигляді жирових складок якраз і намагаються позбавити дієти. Вони обмежують і без того неповноцінний раціон і піддають людину ще більшого стресу, як фізичному, так і психологічним.

Де ж вихід із цієї ситуації? Відповідь проста – це зміна своїх харчових звичок і повноцінне харчування з місяця в місяць, з року в рік. Не треба шукати легких шляхів – в питанні харчування їх немає. Просто тому, що єїсти треба 3 рази в день 365 днів в році і кожного разу треба думати не тільки про те, де і що поїсти, але й про те, яку користь або шкоду ця їжа принесе.

Доброю новиною є те, що якщо у 90% випадків ви правильно харчуєтеся, то решту 10% можна витратити на якісь надмірності і великої шкоди від цього не буде.

Повертаючись до дієт, треба розуміти, що посидіти на дієті можна, але це тільки частина великого шляху, далі треба буде коректувати і своє звичайне щоденне харчування.

Перше питання при виборі дієти для схуднення у всіх однакове – на скільки кілограмів можна схуднути? Якраз на це саме популярне питання і не варто шукати відповіді, тому що будь-які заявлені цифри умовні і результати дуже сильно залежать від конкретної людини. А ще сильніше на обіцяну кількість скинутих кілограм впливають амбіції упорядника дієти. Адже привабливо звучить пропозиція розлучитися з 10 кг. за 2 тижні, ніж з 5 кг. за 2 місяці.

Але окрім питання про кілограми, є безліч інших, які повинні з’явитися для отримання найкращого результату:

дієта для схуднення

Дієта для схуднення

- Як дієта вплине на здоров’я? Популярні дієти, дозволені білки і жири у великих кількостях(кремлівська, Аткинса) можуть збільшити рівень холестерину в крові за рахунок насичених жирів або призвести до проблем з нирками через надмірне споживання білка. Крім того, з них важко перейти на звичайне харчування без наслідків. За час жорстких білкових дієт травні процеси перебудовуються, і повертатися до колишнього режиму, заснованого на вуглеводах, не хочуть.

- Як довго збережеться результат? Одним з найбільш неприємних наслідків дієти для схуднення є повернення скинутих кілограмів. Як правило, це відбувається після жорстких дієт (менше 1000 калорій в день) або дієт з обмеженим споживанням солі. У першому випадку організм, що випробував голод, включає процес самозбереження і починає готуватися до «важких часів» – запасає жир навіть при помірному харчуванні. У другому випадку набір ваги відбувається незабаром після закінчення дієти і пов’язана з тим фактом, що сіль затримує воду в організмі. І коли без солі дієта для схуднення закінчується, деяка кількість води просто повертається зі звичною їжею і утримується в організмі.

- Чи можна використовувати принципи дієти в повсякденному житті? Чому корисного може навчити, наприклад, дієта на кефірі або на яблуках ? Тільки тому, що на ці продукти ще довго не захочеться дивитися. З практичної точки зору корисною буде дієта для схуднення, яка виробляє правильні харчові звички – наприклад, не пропускати сніданок; харчуватися часто, але потроху або навчитись готувати смачні страви без олії та майонезу.

- Чи можуть так харчуватися всі члени сім’ї? Завжди незручно готувати для себе окремо від інших. Тому легше дотримувати таку дієту, яка не суперечить смакам інших членів сім’ї. Просто той, хто худне буде їсти менше або в інших пропорціях (наприклад, всі їдять по 3 картоплини і 3 ложки салату, а той, хто худне – 1 картоплину і 5 ложок салату).

- Чи легко дістати і приготувати продукти для цієї дієти? Якщо у звичайному житті ви не захоплюєтеся приготуванням, то й дієту вибирайте простішу, без запіканок, яку треба готувати за 2 години і складних супів. На початку дієти, коли людина повна рішучості, це може здатися несуттєвою, але через деякий час додаткові труднощі можуть стати нездоланною перешкодою.

Що стосується продуктів, то вони повинні бути доступні і відповідати сезону. Багато дієт для схуднення містять не зовсім типовий для наших споживачів набір продуктів. Це пов’язано з тим, що більшість  дієт з’явилися за межами нашої країни, в іншому кліматичному поясі і в іншій культурі. Тому не варто думати, що спаржа та авокадо допомагають схуднути, а капуста і морква ні. Будь-якому недоступному продукту можна знайти відповідну заміну.

- Яку вагу я втрачу: жир, воду або м’язову тканину? Якщо дієта для схуднення пропонує втратити більше 1 кг. на тиждень, то, швидше за все, все що більше кілограма, буде за рахунок води і м’язів. Причина в фізіології людини.

Нервова система людини потребує глюкози як у джерелі енергії. Тому якщо немає їжі і запасів вуглеводів в організмі, то наступний крок – це витягувати необхідну енергію з м’язової тканини. Наше тіло не може перетворювати жир в глюкозу, він може бути використаний тільки як «паливо» для м’язової системи та органів людини, але не для нервової системи. Для її живлення організму доведеться пожертвувати м’язами. Саме тому, занадто строгі дієти ведуть до втрати м’язів, а не жирових запасів.

Таким чином, якщо критично підійти до вибору дієти для схуднення, то виявиться, що вибір невеликий. По-перше, відпадуть всі моно-дієти – від кефірної до яблучної. По-друге, всі низькокалорійні – від японської до розвантажувальних днів. Більш-менш безпечними можна вважати такі популярні на заході дієти як Зона і Дієта Південного Берега. У нас їх ще називають зональною і дієтою доктора Агатстона.

Найкорисніше,  що можна зробити з тією чи іншою дієтою – це переосмислити і «взяти на озброєння» ті її розумні і не шкідливі для здоров’я принципи, яким ви зможете слідувати протягом тривалого часу.

Наприклад, виключення жирного м’яса з повсякденного меню або принцип легкої вечері або ще одне відмінне правило – «мені можна все, тільки в невеликих кількостях».

Ваше завдання – не слідувати одній для всіх дієті, а знайти свій, індивідуальний підхід до правильного харчування. І тоді успіх у вигляді фігури вашої мрії обов’язково прийде. Чого Всім і Бажаю!

Сделать Вас неотразимой и подчеркнуть фигуру поможет оригинальное и эксклюзивное вечерние платья которое будет собирать на себе завораживающие взгляды мужчин и завистливые взгляды девушек.

Залишити коментар