Здорове схуднення. Що потрібно знати?

Здорове схуднення

Худнути намагався хоч раз в житті, напевно, кожен. Якщо говорити про прекрасну половину людства, це точно. Хтось спробував і кинув, хтось змінює дієти, як рукавички, і пробує все нові рецепти і способи.

І частенько все починається за відомим сценарієм: встаємо на ваги, раптом виявляємо зайві кілограми і під девізом «Потрібно терміново скинути вагу будь-яку ціну до енної дати» вишукуємо чарівний метод схуднення. Такі авральні дії в 99% випадків призводять до зриву, за яким слідують переїдання і нові кілограми.

Можливо, варто спробувати більш щадну систему корекції ваги?

Застосовувати потрібно поетапно і постійно прислухатися до свого тіла. Індикатор дуже простий: якщо ви відчуваєте слабкість і сонливість, якщо вам постійно холодно і хочеться їсти, значить потрібно повернутися на попередній етап і не поспішати.

Перше, що ми робимо – переходимо на нежирну їжу, вживаємо молоде нежирне м’ясо, маложирні молочні продукти, вводимо в раціон більше овочів і фруктів (несолодких). Наприклад, в перший тиждень замініть жирну свинину на пісну телятину, введіть у правило двічі на тиждень вживати замість м’яса рибу. На другому тижні поміняйте смажену картоплю на відварену, а краще на салат зі свіжих овочів. Привчіть себе до того, що свіжі овочі повинні бути присутніми у вашому раціоні постійно. І так далі – молочні продукти з мінімальною жирністю, хліб зерновий. Не поспішайте до наступного етапу в звичках харчування. Дочекайтеся, поки ваш організм освоїться і перестане відчувати дискомфорт від попереднього нововведення.

Наступний етап: починаємо зменшувати приблизно на третину кількість гарнірів й хліба. Іноді допомагає такий прийом, як заміна посуду на менший розмір.

Далі вводимо прийом склянки води до їжі за 15 хвилин. Воду можна замінити трав’яним коктейлем для схуднення. Для приготування таких коктейлів використовується петрушка, кріп, селера, шпинат, фрукти і овочі. Зелень і фруктово-овочева суміш беруться в пропорції 4:6, змішуються в блендері і заливаються водою до отримання питної консистенції.

Результати, звичайно, будуть не такими стрімкими, як обіцяють розрекламовані дієти, але вони будуть стабільні, і вага неухильно падатиме, не завдаючи шкоди вашому здоров’ю. І, головне, без зривів.

Коли ці прийоми увійдуть в систему, і ваша вага стабілізується, тоді вже можна буде перейти до деяких більш кардинальних заходів.

Залишити коментар