Відновлення інтимного життя після народження дитини

Відновлення інтимного життя

Коронна фраза медиків про дотримання статевого спокою впродовж шести тижнів знайома всім жінкам, які народжували. Але потрібно пам’ятати, що це не стандартна при виписці рекомендація, а побажання, що має сенс.

Після пологів матка, яка представляє відкриту рану, повинна зажити, і для цього знадобиться час. Як тільки затягнуться шви, накладені при розривах промежини, припиняться виділення з піхви, тільки тоді можна думати про початок статевих стосунків без боязні занести інфекцію всередину.

Жінці, котра народила за допомогою кесаревого розтину, також потрібно поберегтися, тому що при відсутності розривів піхви таки матка, травмована рубцем, являє собою хворобливу рану.

Навіть при дотриманні рекомендацій, кожна жінка прийде до відновлення інтимних стосунків у різний час: хтось через місяць, а комусь знадобиться півроку для того, щоб побороти внутрішній страх.

Головний критерій, яке служить початком для відновлення інтимного життя – це відсутність кров’янистих виділень із піхви. Якщо ж вони ще є, то необхідно почекати з статевими контактами.

Значення перерви в інтимних відносинах

Після народження малюка відбудуться зміни не тільки в звичному укладі життя, але і в сексуальних стосунках і їх тимчасової відсутності. Необхідно обмежити себе в інтимному плані для того, щоб жіночий організм відновився, і не було ризику занесення інфекції.

Якщо ви вирішили послухатися лікаря з приводу тимчасового утримання, пам’ятайте:
1. У цей період відновлення дітородних органів жінки дуже висока ймовірність занесення інфекції;
2. При розриві промежини або накладанні швів необхідно дочекатися загоєння, яке буде йти не менше півмісяця.

Організм кожної жінки індивідуальний, і для відновлення знадобиться певний час. Якщо після періоду загоєння таки є ще ускладнення, то гінеколог дасть свої рекомендації з приводу часу відновлення статевого життя. Партнерам доведеться потерпіти і згадати про те, що існують й інші способи отримання задоволення і оргазму.

Для деяких жінок статевий акт і після відновлення організму буде хворобливим, тому що область промежини не позбавлена нервових закінчень, яким також потрібен час для адаптації. Коли пройде стан дискомфорту, що виникає навіть при раніше зручних позах, невідомо.

Терпіння і віра у відновлення сексуальної функції допоможе парі впоратися з цим періодом. Деякі жінки після народження малюка розкривають свою чутливість і починають відчувати оргазм.

У жінки, які народжували за допомогою кесаревого розтину, шийка матки і стінка піхви в анатомічному плані не змінюються, що надалі запобіжить від відчуття дискомфорту під час статевого акту. Але стриманість і тут необхідно, тому що матці нанесена травма у вигляді шва, і залишається якийсь час рана там, де прикріплюється плацента.

Думки лікарів про те, коли можна почати займатися сексом жінці, котра народила за допомогою хірургічного втручання, розходяться. Одні дозволяють робити це після двох місяців стриманості, а інші тоді, коли захоче організм. Але безпечніше буде це робити після того, як припиняться виділення з піхви.

Пари, які відновлять сексуальне життя, можуть зіткнутися з проблемами психологічного і фізіологічного характеру.

Сухість у піхві, що виникає через різку гормональну перебудови організму в період після пологів, що призводить до нестачі естрогену, відповідального за зволоження статевих органів. У цьому випадку допоможуть засоби: мастила, гелі, креми – любриканти на різних основах з вітамінами і травами.

Використання презерватива не тільки зволожить статеві органи, але і захистить ослаблений організм від стафілокока, який може в цей період завдати великої шкоди.

Також під час сексу можуть викликати дискомфорт біль в промежині або зниження чутливості по причині подразнення нервових закінчень на місці рубця. Через деякий час все пройде і відновиться. В цьому випадку може виручити мазь для розм’якшення рубцевих тканин, яку порекомендує вам лікар, а також тактовне ставлення партнера і вибір тих поз, які не будуть створювати неприємних відчуттів.

Для жінки, які народжували за допомогою кесаревого розтину, для уникнення тертя в області живота підійде поза «лежачи на боці», «жінка зверху».

Каждая женщина любит драгоценные камни и жемчуг, которые украшают ее руки и шею. Узнайте цены на кольца с жемчугом и сделайте приятный подарок своей возлюбленной.

Залишити коментар