Алергія у дитини – це небезпечно? На що може бути алергія у дітей?

Алергія у дитини
Найчастіше симптоми алергії викликаються пилком рослин, наприклад, амброзії, деякими харчовими продуктами, такими, як, наприклад, мед, кормом для акваріумних рибок і птахів, пилом, шерстю собак і кішок. Речовини, які викликають алергію, називають алергенами.

Алергія у дитини: Причини появи

Вважається, що причини алергії у дитини можуть бути спадковими. Найчастіше дитина батьків-алергіків буде схильна до прояви різних алергічних реакцій, які полягають у підвищеній чутливості організму до певних речовин. Симптоми алергії у дітей проявляються висипанням на шкірі, подразненнями слизових оболонок, загальним нездужанням і т.д. Вони є наслідком імунологічного конфлікту, що викликається алергеном.
В даний час нестримно зростає число людей, які страждають алергією. Схильні до цього і діти. Це пояснюється низькою якістю продуктів харчування, при виготовленні яких використовується багато хімічних добавок, використанням великої кількості препаратів побутової хімії і просто катастрофічним екологічним становищем сучасних міст.

Алергія у дітей. Небезпека

Небезпека алергії у дітей дуже висока. Дане захворювання найчастіше проявляється алергічною нежиттю з водянистим, прозорим і рідким секретом, триваючим довше двох тижнів, частим чханням, почервонілими, роздратованими очима, темними колами під очима.
У грудних дітей до року харчову алергію викликають часто продукти, які вживає в їжу мати грудної дитини. Це можуть бути цитрусові, різноманітні копченості, фрукти, овочі та мед. При цьому встановлено, що прояву алергічної реакції у дитини сприяє дію тютюнового диму.
Батьки і лікарі все частіше стикаються з таким проявом шкірної алергії у дітей, яке в народі називають діатезом.
Друга стадія алергії у дітей – це періодично загострена екзема, яка вже характеризується появою пухирців. Розтин даних бульбашок супроводжується свербінням і тріщинами. Загостренню сприяють деякі щеплення, інфекції, ліки і продукти.
Третя фаза дитячої алергії – атопічний дерматит. Він проявляється висипаннями в колінних і ліктьових згинах і зап’ястях, у підлітків іноді на шкірі шиї та обличчі. Також для нього характерний виснажливий свербіж шкіри, особливо у вечірній і нічний час.
Сьогодні лікування алергії у дітей проводиться з використанням гомеопатичних засобів, які ретельно підбираються для кожного конкретного випадку з урахуванням віку і конституції дитини, характером та місцями висипань, супутніми хворобами, що підсилюють прояви алергії (наприклад, захворювання шлунково-кишкового тракту). Фахівці при цьому рекомендують утримуватися від вживання курячих яєць, цитрусових, меду, кави, какао і шоколаду.
У будь-якому випадку, при найменших проявах алергії потрібно відразу звертатися до лікаря, а не займатися самолікуванням.

Залишити коментар