Ознаки і причини безпліддя у чоловіків

безпліддя у чоловіків

Раніше, якщо в сім’ї не було дітей, у всьому звинувачували жінку. З плином часу було доведено, що не тільки особини жіночої статі можуть бути винні в безплідді. Безпліддя у чоловіків зустрічається так само часто, як і у жінок.

Саме тому необхідно вчасно помітити це і почати правильне лікування. Як не дивно, але саме жінка частіше зауважує, що відсутність дітей – чоловіча причина. А все тому, що жінка постійно проходить консультації гінеколога, здає всі необхідні аналізи, а от загнати чоловіка на огляд до лікаря рівносильно його смерті. Чомусь чоловіки до жаху бояться білих халатів, а здати сперму – це взагалі просто кошмар. І саме тому вони продовжують відмовлятися і знаходити тисячу причин, чому родина не може мати дітей.

Причини безпліддя

Дуже часто виходить ситуація, що дізнавшись про безпліддя, чоловік перебуває в шоковому стані. Він просто заперечує наявність цієї патології у себе, мотивуючи це тим, що проблем в статевій сфері у них немає, секс регулярний і постійний, а кількості сперми має вистачити для запліднення.Однак, не все так просто, як здається. Всі ознаки безпліддя у чоловіків ховаються в глибині. З вигляду все може бути гладко: сперми багато, колір вона не зраджує, статеві контакти регулярні, ерекція в нормі. А якщо копнути глибше, можна помітити нестиковки. Крім усього іншого, чоловіче безпліддя може бути первинним і вторинним. Первинне безпліддя виникає тоді, коли без запобігання ні в однієї зі статевих партнерок протягом півроку вагітність не наступає. Вторинне розвивається в тому випадку, коли у чоловіка вже є рідні діти, але без запобігання вагітність не наступає.

Чоловіче безпліддя може протікати в двох варіантах: обтураційному і секреторному. Обтураційний механізм чоловічого безпліддя виникає в тому випадку, якщо виникає перешкода для відтоку сперми з сечовидільного отвори. Це може виникнути через низку причин, наприклад, запальних процесів або наявності пухлинних утворень. Секреторний механізм безпліддя у чоловіків пов’язаний з порушенням дозрівання або розвитку сперматозоїдів.

Ознаки безпліддя

Якщо у чоловіка визначена обтураційна форма безпліддя, то її прояв буде залежати від того, один чи два насінних протоки закупорені. Якщо один – то можна спостерігати зменшення кількості сперми при статевому акті, якщо два – то сперма буде відсутня взагалі. Якщо виставлена ​​секреторна форма, то ознаки безпліддя визначити без спеціальних методів практично неможливо. Для того, щоб виставити правильний діагноз, необхідно зробити спермограмму. А на це не кожен чоловік зважиться.

Якщо сім’я хоче мати дітей, то необхідно відкинути геть всі сумніви, переступити через свою гордість і пройти повне медичне обстеження. При цьому обстежити необхідно як жінку, так і чоловіка. Сім’я повинна прагнути до зачаття, тільки в цьому випадку воно буде можливо.

Залишити коментар