Перехідний вік. Чим він обумовлюється і як допомогти дитині його пережити

Підлітковий вік

Кожен вік має свої плюси, особливості та проблеми. Підлітковий вік – не виняток із загальних правил. Це тривалий перехідний період, в основі якого лежать критичні психологічні та фізіологічні стани, що формуються в процесі розвитку дитини.

Психологічні особливості, характерні для підлітка:
- Підвищена чутливість до оцінювання своєї зовнішності сторонніми людьми;
- Душевні протиріччя: потреба в спілкуванні може різко змінитися бажанням залишитися наодинці з самим собою; хвороблива сором’язливість поєднується з невимушеною розбещеністю;
- Висока вразливість, властива періоду статевого дозрівання.

У підлітковому віці у дитини формується власна життєва позиція, вона вважає себе цілком дорослою і чекає належного ставлення з боку батьків і педагогів до себе. Підліток не знає почуття міри і півтонів. Він поспішає спробувати все, міняючи друзів, стиль одягу, музичні пристрасті, відчуваючи при цьому масу розчарувань, страждаючи від неправильного вибору.

Перехідний вік – це тонка грань між дитинством і дорослим життям, то, що було вчора назавжди залишиться в минулому, а майбутнє ще туманно і лякає. Щоб доросліюча дитина не наробила дурниць, їх важливо знати, що з нею відбувається. Батьки не завжди зуміють грамотно відповісти на питання свого чада. Але це не означає, що мама і тато повинні відсторонитися від дитини, залишивши її наодинці зі своїми проблемами. Психологи вважають, що в тих сім’ях, де з дитинства були налагоджені дитячо-батьківські стосунки, діти легше долають перехідний вік. Якщо ви ще не встигли стати своїй дитині другом, зараз саме час.

Спілкуючись дитиною, яка дорослішає, дотримуйтеся наступних правил:

- Навіть якщо для вас вона ще дитина, не підкреслюйте це, прийміть її позицію «дорослої» людини. Повірте, не встигнете озирнутися, як вона стане дорослою;
- Визнайте власні промахи і помилки. У підлітковому віці дитина вже усвідомлює, що батьки не ідеальні і теж помиляються, і часом це стає для них глибоким розчаруванням. Вибачтесь, якщо ви не праві, цим ви нічого не втратите, а навпаки, зміцните свою позицію в очах дитини;
- Не відмахуйтеся від дитини, вмійте її вислухати, краще вчасно дізнатися про те, що тривожить ваше чадо, і допомогти йому, ніж пускати проблеми на самоплив.
Вибудовуючи відносини з  дитиною, яка дорослішає, в дружньому тоні, ви уникнете багатьох розбіжностей згодом. Любов, терпіння і підтримка з боку батьків – серйозний противник усіх проблем перехідного віку.

Провести время еще веселее помогут конкурсы для компании, которые мы все хорошо помним с детства и любим.

Залишити коментар