Що робити, якщо дитина не слухається?

дитина не слухається
Проблема виховання дітей сьогодні стоїть гостро як ніколи. І справа тут не тільки в тому, що люди хочуть виростити собі гідну зміну. Виховувати дітей стало набагато важче при відсутності гуманної ідеології, які виховують жовтеняцьких і піонерських організацій. Сьогодні батьки, борючись за матеріальне благополуччя сім’ї, прагнучи заробити кошти на виховання, навчання, лікування дітей, загнаності труднощами життя і не мають ні часу, ні терпіння, ні здоров’я правильно виховувати дітей. А в дорогих яслах і садках немає кваліфікованих вихователів із спеціальною освітою. Батьки залишаються наодинці з труднощами виховання дітей, і тільки від їхньої любові, розуміння і терпіння залежить, якою виросте дитина.

Відсутність дисципліни – головна причина непослуху

Немає такого поняття, як важка дитина, можуть бути труднощі життя і відсутність волі подолати їх. Діти можуть бути слухняними або такими, якими вони стали при безпосередньо нашій участі. Якщо дитину укладають спати, дають їжу, грають з нию, водять на прогулянку в один і той же час, то вона з радістю все це виконує. Один раз давши дитині поблажку, порушивши режим дня, стосується це школяра або малюка, ви дасте йому привід порушувати правила ще і ще.
Буває так, що батькам ніколи або вони втомилися, а дитина представлена сам собі, робить, що хоче. Звичайно, їй буде важко підкоритися мамі, яка різко вирішила зайнятися нею і відриває від того, що вона почала сама. У такому випадку потрібно підготувати її, включитися в гру, почати спільну діяльність, проявити себе цікавим лідером і поступово підкорити своїм вимогам. Бурхливо реагують діти на окрики та менторський тон, терпінням і ласкою від дітей можна домогтися набагато більшої слухняності. Якщо дитина з радістю вислуховує ваші нотації, попередньо вас вивівши на них, значить їй не вистачає вашої уваги. Наступного разу не чекайте моменту, коли вона не буде слухатися, а запропонуйте спільну діяльність на благо всієї родини, розмовляйте з нею і радьтеся.

Завжди з’ясовуйте причину неслухняності

Нерідко ми приймаємо за непослух і капризи законне небажання чогось. Наприклад, дитина не хоче їсти. Причин може бути море: від самої банальною – їжа несмачна, хочеться пити, до більш прихованої – не вистачає ферментів і організм таким чином захищається від перевантажень. В цьому випадку потрібно стежити за водообміном, давати вітаміни, обстежитися у лікаря. Виявляється непослух і в тому, що дитина не хоче носити якийсь одяг. І в цьому випадку достатньо причин. Він або малий, або незручний, чи неприємної текстури, а може бути, у красеня вже свій смак.
Карати дитину потрібно, погоджуючи з іншими дорослими, щоб хтось із них не скасував випадково покарання. Стимулів для хорошої поведінки сьогодні багато, так як багато предметів, які діти хочуть, але батьки не можуть купувати їх щодня, а тільки за якісь заслуги. Якщо ваш хлопчик хоче машинку, він прочитає вам за нього 15 сторінок тексту в день, а якщо закінчить школу без трійок, отримає, наприклад, велосипед. І нічого цього не отримає, якщо не буде слухатися.

Як спілкуватися з неслухняними дітьми старшого віку

Діти старшого віку проявляють свою неслухняність, намагаючись заявити про свою незалежність, бажаючи самоствердитися, особливо, якщо у дитини занижена самооцінка, втрачена віра в свій успіх. У цьому випадку батьки повинні дати дитині зрозуміти, що вони люблять її і допоможуть стати кращою, що вони вірять в її успіх, що у неї ще є час для самовиховання і освіти. Чому самовиховання? Тому що людину виховують до п’яти років, закладають в її характер основи розуміння, що добре, а що погано, а потім людина виховує себе сама, вибираючи з оточення те хороше, на що націлили її батьки. І важливу роль в цьому відіграє приклад самих батьків. Тому хочеться побажати всім батькам мати сталеві нерви, терпіння в справі втілення теорії в практичне виховання та спілкування з неслухняними дітьми.

Залишити коментар