Як впливає аборт на жіночу психіку?

вплив аборту на жінку
Противником абортів є не тільки церква, а й медики. Лікарі не схвалюють аборти через великий відсоток можливих ускладнень, пов’язаних із здоров’ям жінки. Церква, у свою чергу, каже, що аборт – це вбивство. А значить він обов’язково позначиться на жіночій психіці. А як же насправді? Як аборт впливає на жіночу психіку?

Що відбувається з жінкою до аборту?

Психологія – це дуже складна і не однозначна наука. Для того, щоб зрозуміти, до чого може привести необдуманий аборт, розглянемо, що відбувається з жінкою вже в перші години після запліднення яйцеклітини.
Організм жінки починає змінюватися вже в перші хвилини після запліднення. Жінка ще не відчуває цього, а її щитовидна залоза вже перебудовується на новий режим роботи. А що впливає на наше сприйняття світу? Перш за все, всі ті ж загадкові гормони. Саме гормональний збій є причиною появи шизофренії та інших душевних захворювань. Звичайно, не можна говорити, що тільки гормони управляю нами, наш мозок – це складний організм і ми до сих пір не знаємо принцип його роботи. Однак, ми трохи відволіклися.
Отже з кожною годиною в організмі жінки починають відбуватися все нові і нові процеси, які впливають не тільки на її фізичний стан, а й на психічний. Аборт роблять на невеликих термінах, але до цього дня може пройти два або навіть шість тижнів. В цей час ваш організм вже запустив механізм підготовки до майбутнього материнства.

Що відбувається з жінкою після аборту?

Перш за все, необхідно відзначити, що іноді жінці доводиться вдаватися до аборту через медичні показання, що ще більше погіршує ситуацію.
Аборт – це примусове переривання вагітності і незалежно від способу його проведення – це досить складна операція. Позбавлення від плода відбувається різко, раптово, і організм починає чинити опір зовнішньому втручанню.
Можливо, в перші дні після проведення даної операції жінка не помічає змін, але вже через кілька днів, до неї приходить усвідомлення того, що вона зробила. До того ж, до цього часу організм починає розуміти, що плід зник, і починає заново перебудовуватися і приходити в початковий стан. В результаті цього відбувається новий сплеск гормонів, що може привести до депресії.
У підсумку результатом того, що відбувається може стати зайва дратівливість; відраза до протилежної статі; постійне почуття провини; замкнутість і інше асоціальна поведінка.
Багато жінок після аборту відчувають спустошення або порожнечу всередині себе. Деякі з них говорять ніби у них всередині щось зламалося і вони перестали відчувати радість.
У будь-якому випадку, після аборту жінці необхідна підтримка і турбота.
Милі жінки, перш, ніж зважитися на аборт, зваживши всі за і проти, подумайте про своє майбутнє!

{ 2 comments… читати їх нижче або додати один }

Тома

Саме найстрашніше це аборт,на великому терміні,називають переривання вагітності.Є різні причинагітни.Но я перенесла переривання не посвоїй волі.Дитина перестала розвиватися.В мене вагітність була на 20 тижні.Саме найстрашніше,це було перенести через те що не реально усвідомити що робиш,а ще коли чуєш рухи.Болі просто страшні.А дальше….Фізично,так,набагато легше було перенести,а от морально…Минуло майже три місяці.Деколи такі моменти бувають що хочеться просто не жити.Не реально ввійти в ту колію без вагітності.Руки просто опустилися.Я знаю що то таке депресія.Колись воно пройде,але коли???????????

kralya

Тома, я вам співчуваю, це дуже велике горе і велика втрата. Знаю, що зараз вам не вдасться просто заспокоїтися і про все забути, тому навіть радити не буду. Просто тримайтеся і будьте сильні! Знаю багато дівчат в яких переривалася вагітність на раньших і на пізніших термінах (не по своїй волі), але згодом вони народжували здорових діточок, тому бажаю вам того ж самого, головне надіятись і вирити!

Залишити коментар