Як виховати дитину, яку усиновили

Як виховати дитину
Одна з величезних проблем сучасних шлюбів – відносини з усиновленими дітьми. Головна помилка мачухи і вітчима в тому, що спочатку в питаннях виховання, навчання і дисципліни вони намагаються вести себе так, як поводився б біологічний батько. З точки зору малюка, вони не мають на це ніякого права. І ось тут-то і відбувається конфлікт інтересів. Як запобігти таким сутички і як же правильно виховати «чужу» дитину?

Поширені помилки, що допускаються новими батьками

• Головна помилка новоспечених вітчима і мачухи в тому, що вони намагаються стати справжніми батьками і ведуть себе відповідно. Іноді вони просто не розуміють, що дитина не знає їх до такої міри, щоб тут же підкорятися і слухатися їх у всьому.
• Після розлучення батьків дитина може звинувачувати у всьому «нових» маму чи тата. Не знаючи, на кому зігнати свою образу, дитина знаходить новий об’єкт своєї злості й зганяє все на ньому. Тут важливо постаратися зрозуміти малюка, відчути його біль, а не ділити свою другу половинку і битися за те, кому дістанеться більше уваги коханого.
• Мачуха та вітчим по суті грають на території дитини. Частенько вони помилково і досить поспішно відносять дітей то до класу своїх ворогів, то до класу союзників.
• Караючи дитину мачуха або вітчим помилково переймають ініціативу на себе, намагаючись довести дитині, хто в домі за старшого.
Життя – це не казка про Попелюшку, де зла мачуха намагається зробити все, щоб отруїти життя нещасній дитині. Всі ми люди, і всі ми хочемо ніжності, уваги, добра і розуміння. Тим не менш, не маючи достатньо досвіду, здійснюємо непростимі помилки, які потім дуже плачевно позначаються на нашій подальшого життя. Щоб не допустити помилок у вихованні «чужого-свого” малюка, скористайтеся нашими порадами.

Як виховати дитину, яку усиновили

1. Не намагайтеся замінити дитині батька чи матір. Якщо ваша половинка просто в розлученні і його (її) колишня (колишній) живі і спілкуються з чадом, швидше за все, дитина не захоче мати третього батька. Постарайтеся стати хорошими друзями. Але в той же час не варто нав’язувати свою компанію.
2. При встановленні відносин з дитиною, не варто поспішати. Все має відбуватися поступово, плавно. Дотримуйтеся своїх кордонів, а дитина в свою чергу поступово потягнеться до вас.
3. Не скупіться в часі на спілкування з дитиною. Так, ваша друга половинка і відносини з нею – це важливо, але дитина на деякий час повинна стати об’єктом номер один.
4. Карати дитину варто все ж біологічним матері або батькові. Якщо ж мама чи тато дуже балують своїх дітей, влазити не варто. Це не ваша дитина і, в принципі, розбиратися з цією ситуацією не вам.
5. Взаємоповага. Ви повинні поважати дитину як особистість, але і вона в той же момент повинен з повагою ставитися до вас. Якщо ситуація в родині протилежна, біологічний батько повинен скласти правила поведінки і роз’яснити всім членам сім’ї систему правильних взаємин у сім’ї.
6. Не забувайте, що для того, щоб налагодити стосунки в сім’ї, потрібно сильно потрудитися. Зазвичай на це йде близько двох-трьох років. Будьте до цього готові, але не сприймайте цей період як покарання. Трактуйте це, скоріше, як позитивний життєвий досвід.

Залишити коментар