Чи все натуральне безпечне? Натуральна косметика

Натуральна косметика

Сьогодні дуже популярна косметика, що випускається під назвою «натуральна». Виробники стверджують, що такі лосьйони, зволожуючі сироватки, шампуні позбавлені хімічних інгредієнтів, а значить, абсолютно безпечні для нас.

Природна краса

Звичайно, витяжки з рослин, екстракти та ефірні олії допомагають нашій шкірі виглядати свіжою, підтягнутою і доглянутою. Але проблема в тому, що така натуральна сировина без допомоги «хімії» не одержати. Раніше для вилучення з квіток або листя рослини корисних екстрактів використовували в якості розчинника такі ж натуральні масла, але в наш час в косметичній промисловості давно вже використовують хімічні агенти, щоб отримати якомога більше сировини. До того ж такі речовини обходяться набагато дешевше. По закінченні процесу розчинники видаляються також за допомогою інших хімічних елементів.

Безпечне небезпечно

Здається, що все просто: якщо у складі вказані лише інгредієнти натурального походження, то косметичний продукт безпечний. Але навіть натуральні масла можуть бути шкідливі для шкіри. У процесі зберігання відбувається процес окислення, що робить продукт вже потенційно небезпечним. Щоб збільшити термін зберігання косметичного засобу, виробники додають консерванти, а щоб надати йому приємну текстуру – емульгатори. Часто виробники навіть в «натуральні» засоби додають віддушку, щоб посилити слабкий натуральний запах фруктів чи квітів. Справедливості заради слід зазначити, що зазвичай «грішать» цим лосьйони, креми для тіла і гелі для душу. Креми для області повік або для чутливої шкіри зазвичай парфумерних добавок не містять.

Не варто забувати, що і рослинні екстракти можуть бути алергенами. Тому людям, схильним до алергічних реакцій, потрібно бути особливо обережними і з рослинними компонентами в косметичних засобах.

Зрозуміло, читати склад продукту слід обов’язково! І перш ніж купувати крем, визначтеся, що ви хочете отримати в результаті: зволоження, живлення або лікування. Покладати великі надії на бюджетний засіб, звичайно ж, безглуздо!

Вибір косметичного засобу

Не варто сподіватися на продавця-консультанта в настільки важливій справі. Краще перед походом у магазин проконсультуйтеся з косметологом. Він порадить, який крем необхідний вашій шкірі, в чому вона має потребу саме зараз. У своєму арсеналі вони теж мають чимало засобів для догляду за шкірою, може, вам і в магазин не доведеться йти.

Якщо все-таки ви вирішили обійтися без допомоги фахівця, то вибирайте засоби в спеціальних магазинах, де в наявності є пробники. Крем тестувати потрібно обов’язково. І краще не поспішайте з покупкою. Невелику кількість засобу нанесіть на деякі ділянки шкіри і почекайте добу. Так ви виключете можливу алергічну реакцію на препарат. Та й загальне враження про крем може змінитися. Ніколи не купуйте косметичні засоби на ринках, у переходах чи неспеціалізованих магазинах, де немає можливості протестувати обраний продукт і немає умов для правильного його зберігання.

Термін придатності – це один з головних чинників, на які потрібно обов’язково звернути увагу. Склад імпортних засобів обов’язково повинен бути перекладений російською мовою, хоча інформація на таких вкладишах буває зазвичай неповною.

Запах крему не повинен бути дуже слабким, а на дизайн засобу потрібно звертати увагу найменше.

Креми з явними рекламними закликами та обіцянками (позбавлення від зморшок за три дні, збільшення грудей, освітлення шкіри за півгодини тощо) обходьте краще стороною. Якщо склад засобу написаний з граматичними похибками, то це явно свідчить про його «ліве» виробництво.

Для самостійного вибору крему слід знати дію самих основних його компонентів: вітамін А підвищує еластичність шкіри, сприяє виробленню колагену, вітаміни Е і С – антиоксиданти, що допомагають організму боротися зі старінням, гіалуронова кислота і карбамід – відмінні сучасні зволожувачі шкіри, алантоїн і пантенол загоюють і заспокоюють шкіру.

Залишити коментар