Цивільний шлюб: плюси і мінуси

Цивільний шлюб

Відносини будь-якої пари рано чи пізно підходять до тієї межі, коли вже мало романтичних зустрічей, букетів та подарунків, коли хочеться якомога більше часу проводити спільно.

Спільне співжиття – це своєрідний спосіб перевірки відносин на міцність і як невід’ємна складова шлюбу. Але не кожна пара поспішає в ЗАГС для одруження.

У суспільстві існує думка, що для чоловіків набагато привабливіший, так званий, цивільний шлюб, а жінкам хочеться мати штамп у паспорті. Це не завжди так. Закохані хочуть «притертися» або відчути, наскільки їм комфортно буде після укладення офіційного шлюбу. Але цивільний шлюб має як плюси, так і мінуси.

До плюсів можна віднести наступне:
1. Близьке знайомство. Найкраще людина пізнається при спільному проживанні з ним. Відкриваються погляду його кращі і гірші сторони, на основі яких можна зробити висновки для себе і зрозуміти, чи можливо з ним провести значну частину свого життя, подолати спільно труднощі і мати опору.

2. Перевірка вірності. Цивільний шлюб передбачає наявність деякої свободи, а поведінка закоханих залежить від їх моралі. Сенс полягає в тому, як людина розпорядиться цією свободою, наскільки він цінує відносини і поважає свого партнера.

3. Грошове питання. Для будь-якої сім’ї характерна наявність загального сімейного бюджету або роздільного. Тут доведеться визначитися, що прийнятніше. А також дізнатися, хто економить, а хто тринькає кошти. Організація і розподіл фінансів в сім’ї важливий, так як на цьому грунті в подальшому може виникнути багато суперечок і конфліктів.

4. Відсутність зобов’язань. Багато людей хочуть відчувати себе вільніше, щоб можна було спокійно піти, якщо щось не влаштовує. Ніяких судових розглядів, ні тяганини з розлученням і розподілом майна. І це відчуття дозволяє просто насолоджуватися відносинами і зберігати частку романтики.

Мінуси очевидні:
1. Думка суспільства. Незареєстровані відносини сприймаються суспільством, як несерйозні. Батьки можуть постійно тиснути словами і не вважати законним членом сім’ї другу половинку своєї дитини.

2. Майнова нестабільність. Житло оформляється на одну людину, інший в разі розриву залишиться, грубо кажучи, на вулиці. Крім того, при спільному проживанні з’являється загальні меблі, техніка, посуд. А після розриву кожен забирає те, що придбав на свої кошти. Майно, придбане спільно, ділити досить важко.

3. Права дитини. Дітей, народжених від батьків, які не є подружжям за законом, називають позашлюбними або незаконнонародженим. Виникає безліч клопоту з оформленням документів.

Отже, проаналізувавши плюси і мінуси, ясно одне – цивільний шлюб виступає хорошою перевіркою відносин на міцність. Головне, щоб ця перевірка не затягнулася на довгі роки. Найоптимальніший час – до трьох років. За цей період можна відмінно дізнатися один одного і ще не набриднути. Якщо все складеться належним чином, тоді штамп в паспорті буде лише формальністю.

Залишити коментар