Що необхідно знати при виборі виробів з хутра

вироби з хутра

Навіть «грінпісівці» визнають, що хутро – абсолютний must-have будь-якого гардероба. Так що модницям абсолютно необхідно знати, за якими ознаками вибирати, як носити, доглядати і зберігати товарний вигляд хутряного виробу.

• Як вибрати
Головна ознака, за яким визначається якість хутра, – міздря. Під цим не надто милозвучним словом мають на увазі шкіряну тканину, тобто те, на чому хутро, власне, тримається. Тому, вибираючи шубу, уважно вивчіть її з внутрішньої сторони – вона повинна бути:
а ) світлою (навіть у темного хутра );
б) еластично тягучою;
в) гладкою.

Світлий колір міздрі свідчить про те, що природне забарвлення хутра, швидше за все, збережене. Якість вичинки пізнається по тому, наскільки легко шкіряна тканина тягнеться в різні боки. І, нарешті, відсутність на міздрі волосків – хороший знак на користь того, що шуба не буде «лізти».

Винятком з останнього правила може бути тільки хутро шиншили, із зворотного боку якого виявити невеликий підшерсток допустимо. Для того щоб покупці могли переконатися в наявності у міздрі всіх трьох якостей, відповідальні хутряні бренди завжди роблять підкладку відкривною, не закріпленою знизу. Тому при перевірці відпорювати нічого не треба.

• Як приручити
Хутра прекрасно носяться, але час безжальний до будь-якої краси, якою б пухнастою і дорогою вона не була, і навіть велична норка з роками може стати схожою на линялу кішку. При покупці хутра поцікавтеся, як правильно за ним доглядати і куди звертатися у випадку «аварії». У бутиках, де продаються марки тих виробників, чиє ім’я саме по собі є гарантією, часто можна замінити виріб на новий або скористатися допомогою фахівців. Навіть якщо ваша шуба не володіє титулованим родоводом, заходи профілактики для запобігання передчасного зносу проводити все одно необхідно: очищати хутро, надавати йому блиск і усувати жовтизну. Все це проробляється окремо від реставрації підкладки, яку на відміну від хутра в хімчистку здавати не забороняється. Гладити і замивати хутро водою категорично не можна, а ось почистити його в домашніх умовах можна ваткою, злегка змоченою нашатирним спиртом.

При цьому ні в якому випадку рідина не повинна потрапити на шкіряну тканину виробу! Дочекайтеся повного випаровування спирту з поверхні хутра, а потім прочешіть шубу спеціальним засобом і пригладьте щіткою з усією ніжністю, як домашнього улюбленця. Поява жовтизни на білосніжному песці, горностаї чи перлинно-сірій карлючці можна запобігти за допомогою перекису водню і тальку. Завдана тонким шаром на попередньо очищене хутро «кашка» повинна висохнути, після чого виріб потрібно гарненько струснути, відбити і пропрасувати його сухою щіткою. «Струс» хутра оптимально проводити на балконі – в морозний, але не сонячний день.

• Як зберегти
Хутро може чекати зими в темній просторій шафі з не надто сухим повітрям. Тільки прослідкуйте, щоб шуба не стикалася з іншими речами. Дня цього, а також щоб уникнути замахів на неї кровожерливої молі ідеально було б забезпечити річ захисним «коконом» – бавовняним чохлом. Саме бавовняним. Причому світле хутро фахівці рекомендують зберігати в чохлах темно-синіх або коричневих. Ідеальний варіант літньої відпустки для шуби – «холодильник». У спеціалізованих камерах хутро зберігається при необхідній темпері – турі і допустимої вологості. Перед тим як виріб у вас приймуть, його повинні застрахувати і визначити, у скільки обійдеться тимчасове «проживання» шубки або пальто поза домом. Чим річ дорожча, тим більше доведеться заплатити за її зберігання.

• Як носити
Не по урочистих випадках, а завжди і скрізь. Як можна частіше. Вибігти в сусіднє кафе на ланч, накинувши на плечі пелерину з лисиці. Прогулятися по скверу, закутавшись в норкове пальто до коліна. Відправитеся на роботу в шикарнійшиншиловій шубі. Хутро ніколи не дасть замерзнути і завжди налаштує на святковий лад. А ось залишене без уваги в шафі, воно сумує і поступово блякне так що, головне, пам’ятайте: ми у відповіді за хутро яке купили!

• Як перевозити
Здана в багаж шуба може повернутися до власниці в неабияк втомленому вигляді. Тому не потрібно упаковувати хутро у валізу. Візьміть шубу на борт все в тому ж бавовняному чохлі, в якості ручної поклажі. А ще краще – надіньте. І геть старенький джемпер, «який не шкода в дорогу», адже останнім часом образ мандрівниці стає таким же розкішно-гламурним, яким він був у далекому і романтичному минулому.

Залишити коментар