Чому від плавання худнуть не всі?

схуднення

Всі ми впевнені, що у воді згорає набагато більше калорій, ніж на суші, і вирушаємо за стрункою фігурою в басейн. Влітку його з успіхом замінює найближча річка чи просторе море на курорті. Проте яке ж розчарування, коли результатом “запливу” виявляються … зайві сантиметри на талії!

Робота над помилками
Люди, які намагаються схуднути не розуміють, що для того щоб отримати результат треба більше рухатись і менше їсти.

Перша помилка: ви не рухаєтесь швидко а просто плескаєтесь в воді.
Друга помилка: ви спалюєте на тренуванні велику кількість калорій, а потім на стільки ж калорій наїдаєтесь, якщо не на більше. І ви ще мрієте після такого схуднути?

Навіть просто утримуючи себе на плаву, за годину ми витрачаємо близько 300 ккал. Однак на практиці такий метод спалювання жиру працює тільки при купанні в глибоких ріках і озерах.

У басейні ви самі не помітите як опинитеся біля бортика або доріжки, за які радісно і вчепитися. У морі вода набагато щільніша, так що на ній можна просто лежати без жодних зусиль. У дрібному ставку раз у раз будете вставати на дно. Тому для початку привчіть себе весь час активно рухатися у воді. М’язові клітини “вміють” спалювати жир при частоті серцевих скорочень 130-160 ударів на хвилину.

Якщо ви доведете пульс до такої частоти то зможете скидати від 600 до 1300 ккал. Точна цифра дуже залежати від обраного стилю плавання, швидкості і … вашої ваги! Чим більше у вас м’язів, тим більше енергії ви витратите.

Плаваємо стильно
Якщо в річці і морі всі рівні, то відвідувачі басейнів часто діляться на фракції за статевою ознакою: чоловіки зазвичай віддають перевагу плаванню, а жінки – аквааеробіці. Плавання – більш силовий вид спорту, і щоб якісно освоїти різні стилі, доведеться серйозно займатися з тренером, який вже точно не дасть розслабитися. Аеробіка більш веселіша, проводиться під музику з самим різним обладнанням – від гантелей і надувних палиць до велосипедів і боксерських рукавичок. І в групі завжди є можливість схалтурити. Крім того, для таких занять взагалі не обов’язково вміти плавати!

Але для наших цілей під назвою схуднення доведеться не просто плавати, а ще й обов’язково чергувати стилі і інтенсивність – саме це необхідно, щоб тримати м’язи в жироспалюючому режимі. Найбільш інтенсивний стиль – батерфляй (дельфін), він же самий складний і важкий. Якщо підготовка дозволяє, плавайте ним 5-6 хвилин і переходите на будь-який інший стиль, щоб пульс опустився до 130-140 ударів. Кріль – оптимальний за енерговитратами і техніці руху стиль. Намагайтесь плавати ним 20-30 хвилин за тренування. Якщо важко – чергуйте стилі: 5 хвилин – кролем, 5 хвилин – брасом або на спині і знову спочатку. Брасом цілком можна попрацювати з повною віддачею, але для цього треба навчитися правильно працювати руками і ногами. Це технічно складний стиль, і без тренера його не освоїти.

Щоб схуднути не достатньо тільки плисти за течією (і в прямому і переносному значенні), а слід придумати свою жироспалюючу програму, якої ви будете дотримуватись.

Темпиратура води
Ще одна помилка тих хто худне – не враховують температуру води. Вода завжди холодніше, ніж наше тіло, і щільніша, ніж повітря. Тому у воді ми остигаємо приблизно в 20 разів швидше, ніж на суші. Здається, для схуднення те, що треба: адже на збереження покладених 36,6 ° тіла ми витратимо купу калорій, і в першу чергу жирових! З одного боку, так. Але є й інша тенденція: вода з температурою нижче 24 ° стимулює людський організм накопичувати підшкірний жир, оскільки він – хороша термоізоляція від холоду зовні. Те ж саме відбувається в тюленів і моржів, що живуть у північних морях. Плавання - вид тренування, який передбачає наявність підшкірного жиру, інакше плавець буде замерзати навіть у гарячому Червоному морі.

У басейні ризик “нарватися” на воду холодніше 26-28 ° невеликий. А от у відкритому водоймищі потрібну температуру зустрінеш хіба що на морському курорті … Якщо ви з задоволенням купаєтеся в ставках і озерах середньої смуги-чудово, але врахуйте, що навіть у липневу спеку вони не завжди “дотягують” до 24 °. І жир починає відкладатися з того моменту, як тільки ви відчуєте, що замерзаєте у воді. Якщо рухи активні й охолодження не відбувається, то і в холодній воді баланс буде зсунутий у бік спалювання, а не накопичення жирів. Отже, потрапивши в холодну воду – працюйте (тобто плавайте) якомога активніше!

На морському березі
Плавати в морі, звичайно, легше, адже щільна солона вода сама тримає на поверхні. Але легко – не обов’язково неефективно: якщо вам здається, що навантаження менше, ніж у басейні, просто пливіть швидше, і навантаження збільшиться. Зате морська вода – природний розчин всяких корисних солей і мінералів, зокрема, магнію, йоду, калію і кальцію. І “басейнової” хлорки немає! Концентрований розчин природних солей природним чином масажує ваше тіло. Причому чим швидше ви в ньому рухаєтеся – тим сильніше. Він не гірше рук масажиста “розбиває” целюліт, покращує кровообіг, виводить зайву рідину, стимулює обмінні процеси в організмі. Деякі косметологи вважають, що активне плавання в морській воді прирівнюється до сеансу професійного масажу.

Ще один прекрасний спосіб змусити море працювати проти вашого жиру – поєднати воду і … гру. Особливо підходить тим, хто вже стомився плавати, не любить одноманітності або просто боїться глибокої води. Візьміть м’яч і пограйте у футбол, стоячи по щиколотку або по коліно у воді. Або зайдіть по груди і влаштуйте партію у волейбол або водне поло. І найпростіший варіант – ходьба вздовж берега по коліно у воді. Але обов’язково прийміть заходи, щоб не обгоріти і не отримати сонячний удар. Який би спосіб ви не вибрали, витратьте на нього не менше півгодини, і, якщо не будете лінуватися, навантаження вийде сама, що ні на є, жироспалююче!

І знову про їжу

Якщо ви наплавались або наскакались у воді на 800 ккал, а потім швиденько наїслися на 1000, на жаль, про схуднення можна забути. Часто саме цим і закінчуються самостійні запливи. Тому звертайте увагу на те, що і скільки їсте, особливо якщо виявилися у шведського столу в гостинному готелі. Має сенс постаратися отримати хоча б на 200 ккал менше, ніж витратили. Після тренування нічого солодкого, борошняного або дуже жирного, тільки овочі, нежирне м’ясо, риба, молочні продукти. Якщо відчуваєте, що не можете прийти в себе без “дози” вуглеводів – заповніть їх за допомогою фініків, родзинок, кураги.

Залишити коментар