10 корисних порад для тих хто вирішив зайнятися фітнесом

фітнес

Мабуть, найскладніше у фітнесі – знайти на нього час. Насправді, як відшукати в добі місце для такого серйозного заняття як спорт? Ми днаївно обіцяємо собі почати нове життя з найближчого понеділка. Але потім благе бажання мало-помалу сходить нанівець, і ми залишаємося з тим же вантажем зайвих кілограмів. Невже так буде все життя, а? Взагалі-то справа тут зовсім не у відсутності вільного часу, а (чесно признаємося) в нашій ліні і невмінні планувати свій життєвий графік. Адже сам по собі час на заняття спортом ні звідки не з’явиться. Його доведеться знаходити, а то й навмисно «створити», розсовуючи інші справи. Ми пропонуємо вам 10 перевірених порад щодо того, як вписати фітнес у ваш і без того перевантажений спосіб життя. Але кінцевий результат буде залежати тільки від вас.

Порада: 1 – це не хобі!

Чого ви хочете від фітнесу? Трішки схуднути? Або ви розраховуєте перетворити себе на розкішну еротичну модель? У будь-якому випадку вам доведеться тренуватися за планом. Це треба знати заздалегідь, щоб потім не пред’являти претензій фітнесу. Запам’ятайте, успіх приносять регулярні та послідовні тренування! Інакше кажучи, фітнес – це не хобі, яким займаються під настрій. Пропущена тренування – це крок назад. Як би добре ви не виклалися у будь – який день, кінцевий результат складається чисто статично з числа проведених вами тренувань. Той, хто тренувався 100 разів, виглядає краще, ніж той, хто здолав лише 50 тренувань. Арифметичний набір тренувань вимагає твердого плану, адже робити перерви довше одного-півтора тижнів не можна (інакше потім відлік доведеться починати спочатку). У фітнесі немає вікових та інших обмежень, тому ставте перед собою найсміливіші завдання. Пам’ятайте, тут вам не треба ні в чому сумніватися, вам потрібно тільки одне – хотіти! По-справжньому!  Знайте, у фітнесі будь-яка мета досяжна, і з кожним тренуванням вона стає ближче!
На стартовому етапі ідеально буде «проговоритися» про свої плани своїм друзям. Це закреслить всі шляхи назад. Здатися раніше терміну вам буде соромно.

Порада: 2 – на помилках вчаться

Поставити перед собою завдання – це ще не означає його вирішити. Можливо, ви вже не раз і не два безуспішно намагалися почати нове спортивне життя. Що ж вам завадило? Так – так, чому ви кинули фітнес? Спробуйте розібратися. Інакше у вас є всі шанси вдруге наступити на ті ж самі граблі. Причин, швидше за все, набереться кілька. Спробуйте обговорити їх з подругою, яка вже давно займається фітнесом. Як вона вирішила схожі проблеми?

Порада: 3 – справа майстра боїться

Ви чули, ніби на фітнес треба витрачати безліч часу, а у вас його просто немає. Якщо так, то і приступати до занять немає ніякого сенсу. Насправді ж так звані підтримують тренування з ефектом оздоровлення віднімають приблизно 3 години на тиждень – по годині на тренування. Якщо вам треба перетворити фігуру, то тренуватися належить 4 рази на тиждень. Хвилин 40-45 піде на аеробіку і ще півгодини на тренажери. До речі, аеробіку можна замінити ранкової пробіжкою і тоді денний похід в тренажерний зал вкладеться в годину (з перевдяганням і душем). Як бачите, не так і багато. Варто сказати, що фітнес не стоїть на місці. Сьогодні створені принципово нові «часозберігаючі» технології, що об’єднують аеробіку та силовий тренінг. Такі тренування ще більш ефективні і займають не більше 25 – 30 хвилин – довше ви просто не витримаєте темпу. На думку спортивних психологів, розмови про брак часу – не більше, ніж відмовка. А раз так, сміливо купуйте клубну карту і за справу!

Порада: 4 – разом весело

Пропустити похід в тренажерний зал на самоті – простіше простого. Нікому не треба нічого пояснювати і ні перед ким не треба виправдовуватися. Так що найкраще ходити в клуб з друзями – однодумцями. Тут уже безкарно «прогуляти» вам не дадуть. Друзі хороші ще тим, що разом з ними можна обговорювати свої фітнес – проблеми, спільно шукати причини невдач чи радіти перемогам. Можна купити клубну картку і пошукати таких друзів у себе в клубі, проте спортивні психологи радять інше – влитися в  любительок фітнесу, а вже вони самі підкажуть вам клуб, де спільно тренуватися. Порозпитуйте своїх колег і подруг. У когось – то напевно знайдеться знайома фанатка фітнесу, яка вже багато чого досягла. Залишилося тільки познайомитися і записатися в її тренажерний зал.

Порада: 5 – порядок, перш за все!

Дефіцит часу часто трапляються тому, що ми не пробуємо навести в житті порядок. Між тим, час, як і гроші, вимагає управління, та ще залізною рукою. Інакше воно непомітно витече крізь пальці (точно як це відбувається з грошима). Менеджмент свого вільного часу треба почати з докладних записів своїх справ після роботи протягом тижня. У п’ятницю вам треба сісти за письмовий стіл і зайнятися аналізом. Погодьтеся, якщо часу вам не вистачає, значить, десь ви його перетратили. Де? У магазинах? А що якщо довірити закупівлю продуктів чоловіку чи дітям? Думайте, думайте, думайте! Вам у що б то не стало треба викроїти час на фітнес, інакше ви постаріє раніше терміну, розтовстієте і станете непривабливою!
Здавалося б, можна поступити і по-іншому. Приміром, сказати собі: по понеділках, середах і п’ятницях я ходжу у фітнес – клуб, і крапка! Однак ускладнені домашні справи ніхто за вас не зробить. Ні, вам потрібен ретельний моніторинг свого часу з метою пошуку прихованих ресурсів. Цікавий серіал по телевізору? Подруга напрошується в гості? Без всього цього в день тренування запросто можна обійтися – фітнес дорожче!

Порада: 6 – нудні телефони

Ви тренуєтеся, і раптом чуєте дзвінок по мобільному телефону. Як не відповісти, адже дзвонить же! Ви кидаєте вправи на середині і пускається в довгі відволікаючі переговори. Можливо, розмова і справді важливий, однак вона ламає ритм тренінгу. Неприємні наслідки будуть не менш серйозними, ніж у телефонного дзвінка посеред ночі. Там вранці ви встанете невиспаною і розбитою, а тут охолонуть розпалені м’язи. Задумайтеся, які дрібниці найбільше заважають вашому фітнесу? Дзвінки по телефону? Невинна балачки з подругами? А може , ви «підсіли» на Інтернет? Якщо так, то встановіть правильну черговість: спочатку фітнес, а вже потім все інше. Спочатку це потребуватиме волі, але зовсім скоро стане звичкою. Що ж стосується мобільного телефону, то його варто залишати в шафці для переодягання. Коли вийдете з фітнес-клубу, відповісте на всі надійшли дзвінки.

Порада: 7 – планове господарство

Планувати своє життя – звучить занудно. Але подітися нікуди: якщо ви завчасно не зарезервуєте у своєму житті місця для чогось важливого, на цю важливу може просто не вистачити вашого часу. Так що без коливання заводьте щоденник і пишіть в ньому: «Вівторок, 19.00, провести аеробну тренування (40 хвилин) і погойдатися на тренажерах (30 хвилин)». І ніяких спокус!
Разом з тим, у плануванні треба враховувати і стихійні обставини. Один день тижня завжди відводите під зайву тренування – замість тієї, яку, можливо, доведеться пропустити. Якщо збою не відбудеться, полежте перед телевізором. Величезну допомогу, на думку психологів, надає розклад життя, на кшталт шкільного, повішене на стінку. Вільний час розбийте на часові інтервали і заздалегідь впишіть у графи свої тренування на пару тижнів вперед. Впишіть всі свої звичайні справи, на кшталт прання або збирання. До речі, при всій вашій зайнятості багато граф все одно залишаться порожніми. Заплануйте на цей час похід у кіно, на який-небудь гучний фільм (хоч через тиждень), прогулянку по бутиках або зустріч з забутою подругою. Таке «розклад життя» поступово навчить вас дивитися в майбутнє, і не тільки в тому, що стосується фітнеса.

Порада: 8 – за порадою до профі

Викроїти час для занять фітнесом – це лише півсправи. Інша половина успіху – правильно скласти тренувальну програму. Новачкові зробити це самостійно, чесно скажемо, не під силу. Фітнес – ціла наука, і вирішити, які вправи вам робити і в якому режимі, зможе тільки професійний тренер. Інакше ви, діючи методом тику, будете витрачати даремно ті самі три години на тиждень, які ви з таким зусиллям викроїли на фітнес!  На зустріч з тренером прихопіть із собою свій щоденник, чітко викладіть завдання, які ви збираєтеся вирішити за допомогою тренувань. І не забудьте розповісти йому, чому провалилися ваші попередні спроби зайнятися фітнесом. Послуги персонального тренера коштують дорого, проте в даному випадку вам потрібно всього одне заняття. До речі, як раз одне заняття з персональним тренером багато клубів надають новачкам безкоштовно.

Порада: 9 – ти заслужила!

Обов’язково нагороджуйте себе за кожен етап виконаної роботи! Наприклад, цілий місяць поспіль ви ходили в клуб регулярно, три-чотири рази на тиждень. Значить, ви маєте повне право на олімпійку з останньої колекції Adidas. Вдалося підвищити свій результат у присідання на 2 кілограми? Отримуєш нові карколомні кросівки від Dolce & Gabbana. І так далі. Ви можете думати, що як раз вам такого роду стимули не потрібні. Помиляєтеся! Фітнес - справа не проста. Видимих змін у дзеркалі чекати довго. Щоб ваша психіка не здала на півдорозі, підстрахують подарунками самій собі. І тримайте їх на видному місці. Приблизно через рік необхідність в такого роду заохочення відпадає. З усіх боків ви будете чути надихаючі компліменти!

Порада: 10 – спробуйте – вам сподобається!

У будь-якій справі найскладніше – це почати. На думку вчених, період гострих стресових реакцій у новачка триває близько 3 тижнів. Потім симптоми стресу згладжуються, ви починаєте почувати себе впевненіше. Вправи виходять все краще. А через півтора – два місяці вони почнуть приносити вам справжнє задоволення. Секрет у тому, що потужне прискорене дихання стимулює секрецію мозком ендорфінів – особливих з’єднань, які ще називають «гормонами радості». Уявіть, ви починаєте тренування і через 5 – 10 хвилин відчуваєте прилив нестримного захоплення! Не поспішайте кидати фітнес, дочекайтеся! Це дивовижне відчуття прив’язує до тренувань посильніше всяких вмовлянь. Так що не бійтеся за себе, за силу свого характеру. Просто трошки потерпіть!

До того ж, у міру занять фітнесом зміниться не тільки ваше тіло, але і ваш характер. Успіхи підвищать самооцінку. Ви станете на подив цілеспрямованою. Як будь-яка людина, яка знає, що робить для себе щось дуже важливе.

Высококачественная пряжа оптом, которую можно заказать в интернет магазине, станет прекрасным орудием для начинаючого предпринимателя.

Залишити коментар