Чому хворіють ті, хто займається спортом

Спорт тренування

У гонитві за здоровим способом життя ми іноді з головою занурюємось у фітнес. Але замість того щоб зміцнітись тілом і душею  починаємо без кінця хворіти. Чому?  Дивуватися тут нічому: відносини фітнесу з імунітетом складні. Прийнято вважати, що спорт – це сувора дорога, для самовідданих фанатів, тоді як фітнес – одна суцільна користь. Але у прагненні до особистих рекордів можна довести себе до неприємностей будь-яким видом тренінгу, навіть самим корисним. Що ми іноді з успіхом і робимо в найреспектабельніших спортзалах.

Здоров’я – ціна рекорду
Несподівані фітнес-починання – потужний стрес для всього організму. Щоб розпочати роботу з новими навантаженням на м’язи, він буде змушений розворушити гормональну, нервову, рухову, серцево-судинну та інші системи. І це дуже добре – на цій стадії як раз і відбувається зміцнення імунітету. Тут любителям потрібно зупинитися – просто освоювати різні види навантаження, не зациклюючись і не ставлячи перед собою надзавдань.

Тому що наступний етап – доля професійних спортсменів і фітнес-моделей. Навантаження стає занадто сильним: серце вискакує з грудей, повітря не вистачає, м’язи тремтять і болять, але людина продовжує гнати себе до рекорду. А відразу за фінішною стрічкою, а то й на підході до неї, настає третій етап: психологічний і м’язовий стрес.

Надмірні навантаження б’ють по всьому організму, і не в останню чергу – по імунній системі.

Цьому є наукове пояснення, каже доктор біологічних наук, професор Володимир Леванда. У крові є спеціальні антитіла імуноглобуліни, які борються з вірусами і бактеріями. У спортсменів в період високоінтенсивних навантажень деякі імуноглобуліни … просто зникають. Звідси часті застуди та інші подібні напасті. Багато шанувальників фітнесу займаються так часто і наполегливо, що теж потрапляють у групу ризику.

Особистий розклад
На щастя, положення не безвихідне. Для початку скорегуйте свої цілі: можливо, не варто прагнути до нездійсненних 50 см в талії, а треба просто прибрати жирові складки з наявних 70-ти. Потім вивчите себе, свій спосіб життя і підберете відповідну тренувальну програму.

Двом людям одного і того ж віку часом потрібні різні фітнес-програми.

Наприклад, одна жінка 30 років сама виховує двох дітей, працює п’ять днів на тиждень, обідає фаст-фудом і хронічно недосипає. Інша витрачає на власний бізнес два дні на тиждень, спить 8 годин на день, за дитиною доглядає няня, а їжу готує кухар. Не дивно, що тренування, які спокійно витримає друга дама, першу запросто доведе до імунного зриву.

Стрес на роботі або в сім’ї теж може призвести до того, що звичне навантаження виявиться непосильним для імунітету. Має значення навіть екіпірування: у незручних кросівках, у футболці, яка не пропускає повітря. Доконати себе можна навіть «м’яким» пілатесом, якщо тримати пози занадто довго або виконувати дуже важкі вправи.

Знай свою міру
На жаль, на око рівень здоров’я не оціниш. Тому варто періодично проходити тестування у фітнес-центрі або у фізкультурному диспансері. Як правило, це функціональний тест на велотренажері або біговій доріжці (наскільки ви витривалі і сильні), електрокардіограма і аналіз крові.

Полярний фітнес
Не варто переборщувати і з загартовуванням. Несподіване рішення приєднатися до моржів користь імунітету навряд чи принесе. До подібного роду пригод треба готуватися. До того ж тривале перебування у крижаній воді посилює накопичення підшкірного жиру, того самого, від якого ви хочете позбутися. Скромні обтирання холодною водою і короткі повітряні ванни краще зміцнять захисні сили організму.

Відомо, що аналізи здавати ніхто не любить, тому, якщо займаєтеся фітнесом на свій страх і ризик – хоча б слідкуйте за самопочуттям. Спад настрою, безсоння, постійна втома, головний біль, болі в м’язах, застуди, ще казна-звідки проявився герпес, пульс у спокої вище 80 ударів на хвилину – ознаки того, що ви перейшли небезпечну грань.

Правда, гарний настрій – теж не завжди показник посильного навантаження. Адже фізичні вправи викликають виділення «гормонів радості», і емоційний підйом може маскувати згоряння імуноглобулінів.

Захоплюючись «оздоровленням», не робіть сенсом життя недосипання, недоїдання, сумнівні добавки і надінтенсивні тренування. Дотримуйтесь кілька правил – і ваш імунітет завжди буде готовий до праці і оборони.

- Займайтеся фітнесом регулярно або вже не займайтеся взагалі.
- Тренуйтеся не частіше 3-4 разів на тиждень.
- Урок танців, біг, силова аеробіка не повинні тривати більше 1,5 годин, а високоінтенсивні навантаження (наприклад, з великою вагою в тренажерному залі) – не довше 40 хвилин.
- Не намагайтеся схуднути до невпізнанності: у дуже худих людей, як і у надто повних, імунітет знижений.

Самое главное в нашей жизни это здоровье, поэтому его нужно беречь больше всего. Цестит является одной из опасных болезней, которая не потерпит ожидания. Вы должны зноты болезнь в лицо, поэтому читайте о признаках и лечения цестииту и берегите себя.

{ 1 comment… прочитати його нижче або додати один }

Vorobus

Чому хворіють? А тому що в один прекрасний момент можна получити серйозну травму і все полетить в чортам((((((
А за собою треба дивитися, особливо розминатися добре і пахи головне не порвати бо буде біда

Залишити коментар