Десять міфів про фітнес і зниження ваги

Зниження ваги
В області фітнеса і зниження ваги, так само, як і в багатьох інших областей, існують свої домисли, міфи й забобони, які, часом, замінюють собою факти. Можливо для когось стане сюрпризом те, що десять найвідоміших фактів про фітнес та зниження ваги є міфами.

1. Заняття з легкою вагою і великою кількістю повторів зроблять м’яза більш підтягнутими і рельєфними. НІ!
М’язи реагують на навантаження. При заняттях з достатньою вагою і відповідною кількістю повторів створюються мікроскопічні розриви м’язів, регенерація яких і призводить до хорошого тонусу і красивої форми м’язів. Також важливу роль у цьому процесі відіграє харчування.

Зниження вмісту жиру в організмі – от що зробить м’язи більше рельєфними, не кількість повторів. А зниження змісту жиру в тілі досягається шляхом комбінації силового навантаження,  підходящої кількості аеробного навантаження й корекції харчування.

2. Велика кількість аеробного навантаження це основний шлях до зниження ваги. НІ!
Занадто велика кількість аеробного навантаження руйнує як жирову, так і м’язову тканину. А це вже точно не найрозумніший метод худнути. Як тільки відбувається втрата м’язової тканини, організм починає з набагато меншою результативністю втрачати жирову тканину. М’язи стимулюють метаболізм. Кожні 50 грам м’язів допомагають додатково використовувати 50 калорій в день. Аеробне навантаження повинне бути дозоване і не бути основним методом втрати ваги.

3. Жінка стане схожою на чоловіка, якщо почне займатися з великою вагою. НІ!

Здається цей міф не помре ніколи. У жінки приблизно одна третина кількості тестостерону (чоловічого статевого гормону) у порівнянні з чоловіками. І якщо жінка не приймає стероїдні препарати, що застосовуються в бодібілдингу, додатковий гормон росту і так далі, то їй ніколи не наблизитися до результатів чоловіків. Але вона цілком може досягти того рівня, коли м’язи виглядають підтягнутими, а фігура набуває красивого обрису.

4. Калорії це єдине що має значення, коли намагаєшся скинути вагу. НІ!
Кількість білка, вуглеводів й жирів – ось що важливо. Збалансоване вживання цих компонентів є основою в процесі зниження відсоткового вмісту жиру в організмі і набору якісної м’язової маси.

5. М’язи важать більше ніж жир.
Якщо покласти на одну чашу терезів 1 кг жиру, а на іншу 1 кг м’язів, то ваги зрівняються. Різниця в обсязі! 1 кг м’язів у розмірі буде виглядати трохи більше тенісного м’яча. 1 кг жиру буде в 3 рази більше.

6. Є одна найбільш продуктивна програма тренувань. НІ!
Не існує «однієї єдино-вірної» програми тренувань. У реальності гарна будь-яка, яка «спрацювала» на Вас, але при цьому не можна використовувати навіть саму «робочу» програму тривалий час. Організм адаптується в плині 4-6 тижнів, та й психологічно наступить нудьга й захочеться змін.

Варіюйте кількість сетів, час відпочинку між сетами, міняйте місцями вправи, міняйте кількість повторів. Міняйте програму кожні 4-5 тижнів і відстежуйте зміни, які обов’язково будуть відбувається з тілом.

7. Найбільш вдалий спосіб втрачати вагу – споживати дуже мало калорій. НІ!
Перед нашим організмом стоїть завдання вижити за всяку ціну. Якщо споживати невелику кількість калорій, то організм включає “аварійний режим» і з усіх сил буде втримувати наявний у нього в запасі жир. А як же інакше – організм не знає коли і чим його нагодують наступного разу. Для складання грамотної дієти найкраще вдатися до допомоги фахівця.

8. Щоб схуднути в стегнах, руках або на животі потрібно посилено виконувати вправи на проблемні частини тіла. НІ!
Локальне спалювання жиру фізіологічно неможливо. Неможливо втратити жир тільки в певній частині тіла. Звичайно, перше місце, яке почало накопичувати жир, схудне в останню чергу. Тому не витрачайте час на ізолюючі тренування, а приділіть увагу всьому тілу і скорегуйте харчування.

9. Щоб худнути потрібно багато їсти.
Тут є невелика заковика. У цілому, вираження правильне. Але тільки фахівці розуміють про що йдеться. Новачки ж, почувши дане вираження, розуміють його занадто буквально. А воно всього лише означає заперечення нашого міфу № 7. Істина полягає в тому, що потрібна необхідна кількість калорій, з правильним співвідношенням білків, жирів і вуглеводів, а не просто більше їжі.

10. Тренажер з рекламного ролика зробить живіт плоским. НІ!
Ключ до плоского живота це раціональне харчування, силове навантаження для збільшення м’язової маси і правильна кількість аеробного навантаження для додаткового спалювання калорій. Все має бути збалансовано і виконуватися регулярно.

Залишити коментар