Маленькі хитрощі великих фітнес-клубів та поради для новачків

Фітнес тренування

Фітнес – це не лише спорт, а й індустрія, яка живе за рахунок продажів. І в ній є свої маркетингові хитрощі.  Ті, хто давно ходять в клуб, ці пастки добре знають, а от новачки, спіткнувшись об них, ризикують розчаруватися в спорті чи собі. Головне – уникнути невірного рішення під тиском маркетингових прийомів.

«Річна клубна карта». Головна пастка. Включає необмежену кількість відвідувань групових занять, тренажерного залу та басейну, плюс додаткові послуги: сауну, джакузі, фітнес-тестування і т.п.

У чому підступ? Повним людям фітнес-тестування необхідно не один раз, як закладено в карту, тобто ще 3-4 рази його доведеться купувати додатково. Багатьом з них потрібні персональні програми тренувань, а за це треба платити. Далі, багато хто може ходити в клуб лише 2-3 рази на тиждень, і далеко не всі заняття підходять повним – весь пропонований «асортимент» їм не потрібний. Так що якщо ви обмежені в коштах, буде розумніше купити абонемент у звичайний басейн і в спортзал на пілатес, танці або тренажери.

«Клубна карта з обмеженим доступом». Наприклад, тільки по вихідних, тільки вранці або вдень. Вона на 20-30% дешевше, ніж стандартна.

У чому підступ? Тверезо оцініть свою готовність: ви точно зможете приїжджати до 7 ранку, щоб позайматися до роботи, або встигати після неї до 17-00? Це варіант для тих, хто трудиться неповний день або вибирається в клуб тільки у вихідні.

«Продаж карт до відкриття». Клуб ще тільки будується, і карти в нього пропонують зі знижкою 40-70%. Чим довше до відкриття, тим дешевше. Діяти вони почнуть, звичайно, тільки з моменту пуску закладу.

У чому підступ? Уявіть: ви загорілися бажанням худнути, а відкриття затягується на 3 місяці, потім на 6. Зволікання може істотно вибити з колії. До того ж раптом через півроку вам взагалі стане не до схуднення? Або буває, що клуб відкривається, але не повністю: наприклад, групові заняття з непотрібною вам степ-аеробікою вже йдуть, а тренажерного залу ще чекати місяці два, а тут і карта кінчається.

«Необмежене відвідування тренажерного залу». Дуже заманливо на перший погляд. Адже при грамотному підході на тренажерах можна відкоригувати пропорції.

У чому підступ? Новачок часто навіть не знає, з якого боку до тренажерів підійти. Інструктор тренажерного залу добирати йому навантаження не буде. Це зроблять тільки на персональному тренуванні за окрему плату.

«Суперсучасне ексклюзивне обладнання». Наприклад, бігові доріжки та велотренажери з відеоекранами, тренажери pilates allegro (в народі «ліжка для пілатеса») або тренажери для функціонального тренінгу (хитка платформа reebok core і надувна півсфера bosu). Заняття на них для новачків і людей із зайвою вагою можуть виявитися занадто складними. Ще вашу уява можуть потрясти вібровакуумними тренажерами – людина у вакуумній капсулі до пояса стоїть на вібруючій платформі. Безумовно, це корисно для тих, хто насилу рухається, але …

У чому підступ? Такі заняття зазвичай не входять до клубної карту. До того ж суперновинка не завжди краща старих перевірених моделей.

«Оригінальне заняття, яке є тільки в нашому клубі». Наприклад:

* «Динамічна йога» – поєднання основ йоги і кроків аеробіки. Багато різких рухів, є позиції, неприродні для суглобів – тим, хто худнуть і має велику вагу це не підійде.
* «Бікрам йога» – заняття в нагрітому до 40-60 ° приміщенні. Гіпертонікам, сердечникам і іншим не дуже здоровим людям в умовах, коли температура навколишнього повітря перевищує температуру тіла, тренуватися просто шкідливо.
* «Статодинаміка» – вправи, під час яких треба напружувати м’язи при невеликій амплітуді руху і маленьких навантаженнях. Дуже хороша для новачків і повних, так як ризик травмуватися мінімальний.
* «Ізотоніка» – теж достатньо безпечний вид, так як немає розмашистих рухів і важких ваг.

У чому підступ? Новачкові неможливо зрозуміти, що підходить для нього, а що ні. Тому – поговоріть з автором програми, дізнайтеся, чи розрахована вона на вас. Спробуйте, якщо цікаво, те, що теоретично підходить, але ні в якому разі не робіть нічого дискомфортного і не соромтеся піти в середині тренування.

І, на закінчення – головний аргумент, який допоможе вам прийняти правильне рішення. Ні одна карта, ні одне ексклюзивне тренування не гарантує, що зайва вага розтане без сліду. Ми худнемо не від тренажерів, а від того, що їмо менше жирного і більше рухаємося. Причому не має значення де – на заняттях у фітнес-клубі або бадьоро крокуючи по вулиці.

Поради для новачків для занять в фітнес залі

Новачок він і є новачок: помилки неминучі. Ось на які з них, на думку тренера, варто звернути особливу увагу.

* Не можна різко переривати вправи. Зупинятися, наприклад, під час групового тренування, щоб відпочити. Чинити так категорично не можна. Протягом всього заняття повинен підтримуватися певний рівень пульсу. Задається він на початку тренування на розминці, а до кінця поступово знижується. Саме за цієї умови нормалізується тиск, підвищується еластичність серцевого м’яза, збільшується об’єм легень і тане жир. Тому, коли вам необхідно відпочити, наприклад, під час аеробіки, просто маршируйте на місці – але не стійте без руху. Різкі стрибки пульсу шкідливі для серця і судин.
* Одягати пояс для схуднення. Багато хто думає, що з його допомогою втрати жиру стануть більші. Особливо винахідливі панянки обмотують себе харчовою плівкою; хтось надягає теплу водолазку. Робити все перераховане нерозумно і небезпечно. Ви втрачаєте не жирову тканину, а воду. До того ж кров згущається, і серцю набагато важче її перекачувати.
* Використовувати парфумерію перед тренуванням. Під час занять в аеробному режимі організму потрібен максимально чисте повітря без сторонніх запахів, інакше ризикуєте отримати головний біль.
* Займатися надто інтенсивно. Організм починає спалювати жир через 20 хвилин безперервного руху в низькому або середньому темпі. Це означає, що походити півгодини пішки корисніше, ніж бігати десять хвилин, виснажуючи себе, з максимальною швидкістю.
* … І надто часто. Між тренуваннями повинно пройти досить часу для відновлення. Коли мова йде про новачка, – то пара днів. Тобто надриватися кожен день не потрібно.

Чтобы выглядеть стильно и элегантно стоит лишь посетить интернет магазин женской одежды. Женская одежда на сайте vilonna.com.ua – это то, что вы искали.

 

Залишити коментар