Основні правила при занятті ритмічною гімнастикою

Гімнастика

Гімнастичні вправи, спрямовані на зміцнення тонусу м’язів, також можуть бути корисними для підтримки організму і фігури в цілому, в хорошому стані. Існує безліч фізичних вправ, спрямованих на схуднення, багато з них виснажливо важкі, а інші зовсім не ефективні, або просто виснажують наш організм. Як дієта, так і фізичні навантаження повинні бути правильними. Сьогодні ми поговоримо про ритмічну гімнастику, зокрема, розглянемо основні правила занять ритмічною гімнастикою.

Ритмічна гімнастика -  основні поняття

Що ж це таке? Ритмічна гімнастика бере свій початок від спортивної гімнастики і анаеробних вправ. Також ритмічна гімнастика відома під формулюванням «загальнозміцнюючі вправи». Для неї не потрібен спортивний інвентар або спортзал. На початку появи ритмічної гімнастики її популярність була однакова, як у чоловіків, так і у жінок, але з часом слабка стать її монополізувала. Вправи ритмічної гімнастики є прості, спрямовані на різні групи м’язів без використання додаткових засобів (наприклад, гантелей). Як навантаження на м’язи використовується маса власного тіла. Суть занять гімнастикою полягає в тому, що на організм, групи м’язів, завдяки спеціальним вправам, впливає маса власного тіла.

Наше тіло по-своєму унікальне. У кожному з нас закладена індивідуальна форма активності. Завдяки ритмічній гімнастики зміцнюється і підтримується тонус м’язів, а також покращується загальна фізична підготовка. Заняття ритмічною гімнастикою підтримують у відмінному стані не тільки зовнішні форми, але і благотворно впливають на роботу серцевих і скелетних м’язів. Прискорення серцевого ритму під час занять цією гімнастикою сприяє зміцненню серцевих м’язів, що зменшує ризик виникнення захворювань серцево-судинної системи.

Вправи ритмічної гімнастики

Програма гімнастики виключно збалансована і ефективна. Усього кілька вправ можуть бути спрямовані на цілу групу м’язів. Наприклад, присідання впливають на м’язи стегон і сідниць, підняття ніг від підлоги підтримують м’язи нижнього преса. Завдяки вправам ритмічної гімнастики розвивається витривалість, збільшується тонус м’язів і прискорюється обмін речовин. Для того, щоб обмін речовин залишався в нормі, рекомендують чергувати вправи. При заняттях гімнастикою необхідно враховувати послідовність вправ, їх підрозділи, кількість і способи виконання. Для кращого сприйняття вправ можна скористатися музикою, вона благотворно впливає на настрій людини, що важливо при виконанні вправ. Також музика допомагає в підтримці ритму. Перед початком занять обов’язково проводите невелику зарядку (розминку) для підготовки м’язів. Після «розігріву» основних м’язових груп – розминки, йдуть основні вправи. Кожну з вправ необхідно виконувати не менше 5 разів з 3-х хвилинної перепочинком. З часом кількість вправ можна збільшувати.

Деякі з основних вправ ритмічної гімнастики:
Присідання. Ноги на ширині плечей, руки паралельно підлозі, спина пряма. Повільно, як можна нижче, присядьте, при цьому руки повинні залишатися паралельно підлозі. Прийміть початкове положення і повторіть вправу. Також вправа може виконуватися з піднятою і витягнутою вперед ногою. Руки при цьому витягнуті вперед. Ці вправи допомагають зміцнити м’язи сідниць і стегон.

Обертання колінних суглобів. Ступні разом. Руки покладіть на коліна. Повільно починайте обертати колінні суглоби спочатку в одному напрямку (за годинниковою стрілкою), потім у протилежному. Час обертання в одному напрямі не повинен перевищувати більше хвилини.

Стрибки на місці зі зміною положення рук і ніг. Встаньте прямо, поставте ноги якомога ближче, руки по швах. При стрибку намагайтеся якомога ширше розсунути ноги. Бажано одночасно плескати в долоні над головою. Приземлитеся у вихідне положення.

Основні правила при виконанні вправ:
Вправи в жодному разі не рекомендується різко припиняти і обривати, так і не закінчивши. Для досягнення найкращого результату необхідно їх щоденне, регулярне виконання. У перші дні занять вправи рекомендується повторювати не менше 5 разів. Поступово фізичні навантаження збільшують до 25-30 підходів.

Головні правила занять:
- Заняття починайте з мінімуму, залежно від ступеня вашої підготовки. Поступово можна збільшувати кількість підходів, складність вправ і тривалість виконання.

- Заняття слід проводити щодня для кращого результату і швидкого досягнення мети. Винятком може бути занепад сил, при відновленні стану слід продовжити заняття.

- Приміщення, в якому проходять заняття, має бути добре провітрюваним, світлим, чистим, безпечним, прохолодним. Підлога повинна бути рівна.

- Для занять необхідний зручний одяг, який добре розтягується і не заважає, при вправах на підлозі необхідно покласти мат або спортивний килимок.

- Вправи слід виконувати від простих (основних) до більш складних, при необхідності попросіть тренера або партнера допомогти вам.

- Дихати необхідно правильно і рівномірно. При бажанні пийте.

- Якщо під час занять ви відчуєте головний біль, задишку, запаморочення, негайно припиніть тренування.

Ритмічна гімнастика має масу плюсів:
- можливість проведення занять в будь-якому місці;
- тренування дозволено в будь-якому віці;
- для занять не потрібен додатковий спортивний інвентар та грошові кошти на абонемент у фітнес-клуб;
- ритмічна гімнастика є ефективним засобом при лікуванні депресії;
- тренування сприяють зміцненню м’язів і їх тонусу;
- допомагає поліпшити стан здоров’я в цілому;
- заняття дозволяють домогтися гарної фізичної форми на тривалий час.

При всіх цих факторах можна відзначити тільки два мінуси:
- не можна регулювати опір, так як опором є власне тіло;
- обмежена кількість вправ.

Ритмічна гімнастика – не тільки відмінний варіант підтримки організму у відмінній фізичній формі, але можливість зменшити ризик виникнення захворювань, які можуть призвести до незворотних наслідків.

В школу нужно ходить как на праздник и выглядеть нужно так же. Делайте красивые прически в школу и удивляйте всех своей оригинальностью.

Залишити коментар