Вправи для ніг в сидячому положенні

вправи для ніг

В черговий раз протягом робочого дня розправляючи затерплі м’язи тіла, замислюєтеся Ви про те, наскільки страждає організм від такого недбалого ставлення до себе? Щоденна текучка справ, домашні турботи і непередбачені зустрічі не залишають часу на відвідування спорт клубів? Вам чуже будь-яке спортивне навантаження, а спортивний інвентар викликає огиду? Готуйтеся, проблеми не за горами.

Через сидячу роботу ноги відчувають дві основні незручності.

1. Порушується кровообіг в цій області, що виражається в застої венозної крові. При нормальних умовах кров циркулює в організмі, приносячи до тканин поживні елементи і забираючи продукти життєдіяльності. При сидячій роботі венозна кров з працею залишає ноги, заважаючи притоку артеріальної крові з поживними елементами і киснем. У результаті порушується обмін речовин у тканинах і з часом розвивається цілий ряд проблем зі здоров’ям. Застояна венозна кров створює надмірний тиск на стінки вен, що сприяє появі варикозного розширення.

2. При сидячій роботі м’язи ніг не відчувають належного фізичного навантаження, що негативно позначається на розвитку та здоров’ї самих м’язів і суглобів, а також погіршує роботу серцево-судинної системи. Напружуючись, м’язи проштовхують кров вгору, полегшуючи роботу серця і покращуючи здоров’я ніг.

Єдиний правильний вихід з ситуації, що склалася напрошується сам собою – треба протягом дня виконувати вправи, які можуть вирішити дві вищевикладені проблеми. А що робити, якщо цілий день доводиться сидіти за столом? Є цілий ряд вправ для ніг, робити які можна, не встаючи з-за столу.

1. Напружити і розслабити м’язи стегон (при цьому рухаються колінні чашечки). Дихання довільне. Повторити 10-12 разів.

2. Діафрагмове дихання: на вдиху передня черевна стінка піднімається, на видиху живіт втягується. Зробити 3-4 вдихи і видихи. Такий тип дихання активізує кровообіг в черевній порожнині, а потім у ногах. Виконуючи дихання, не треба напружувати надмірно м’язи черевного преса.

3. Повільно зігнути і розігнути ноги в гомілковостопних суглобах. Дихання довільне. Повторити 10-12 разів. Ноги зручніше розгинати по черзі.

4. Зігнути й розігнути пальці ніг. Темп повільний, дихання довільне. Повторити 10-15 разів.

5. Сидячи, покласти долоні на коліна. Розводити і зводити коліна, долаючи опір рук. Повторити 5-10 разів.

6. Сидячи, покладіть праву ногу на ліву і робіть кругові рухи правою стопою. Спочатку протягом 7 секунд за годинниковою стрілкою, потім протягом 7 секунд проти. Тепер поміняйте ноги.

7. Ноги зігнуті в колінах, коліна і стегна розведені, стопи стикаються один з одним підошвами. Розводити і зводити п’яти з упором на пальці ніг («плескати» п’ятами).

8. Робити ковзаючі рухи стопою однієї ноги по гомілці іншої, намагаючись обхопити її.

9. Пересування способом гусениці: стопи повністю стоять на підлозі, зігнувши пальці ніг, підтягніть до них п’ятки, випрямити пальці, знову зігніть і так далі.

10. Ця вправа призначено для колінних чашок, але вона надає сприятливу дію на всі ноги і організм в цілому. Прямими пальцями натискайте на шкіру в середині колінної чашечки і масажуйте круговими рухами. Пальці не повинні ковзати по шкірі. Масажуючи шкіру, ви торкаєтеся м’язів та сухожилля, що знаходяться під нею. Натиск повинен бути легким, тому що під колінною чашкою знаходяться лімфатичні вузли, які не переносять твердого натиску. Виконувати масаж треба протягом 1-2 хвилин.

11. Сидячи на стільці, рухайте ногами, як це роблять діти, стільки, скільки вам сподобається.

Всі ці вправи одночасно робити не треба – виберіть найулюбленіші для себе. Між вправами робіть паузу в 30-60 секунд.

Звичайно ж, навіть спортивні і натреновані люди відчувають незручності через сидячу роботу, проте, якщо в житті є спортивне навантаження (хоча б тільки у вихідні), організм знаходить компенсаторні можливості відновити нормальне положення речей в серцево-судинній системі. Особливо страждають від відсутності якої б то не було фізкультури нетреновані люди. Саме вони часто хворіють, важко переживають міжсезоння, будь-який виїзд на природу перетворюється для них на муку. Не варто думати, що погане самопочуття можна виправити, лежачи на дивані. Збереження здоров’я – це величезна праця, яка, тим не менше, необхідна кожній людині.

Смотреть любимые сериалы онлайн теперь стало еще проще, стоит лишь выбрать фильм и усесться по удобнее.

Залишити коментар