Як правильно дихати для вправ зі штангою

дихання для вправ зі штангами

Основний принцип дихання при роботі з обтяженнями – видих повинен збігатися з концентричним скороченням м’язів. Але є багато тонкощів. Наприклад, коли ви працюєте з важким снарядом в базовій важкій вправі, то можете просто не впоратися з бажаною вагою на видиху. Тут необхідна затримка дихання. Вона створює необхідний внутрішньочеревний тиск і разом з напруженими м’язами торсу забезпечує необхідну силову основу для подолання великої ваги. Я думаю, що ви й самі помічали як при роботі з великою штангою мимоволі затримують дихання при найбільшому зусиллі. Наш організм не просто мішок з кістками та м’ясом, він багато чого знає і може робити автоматично, треба просто допомогти йому. Правда, тривалих затримок дихання краще уникати. Все це відноситься до таких вправ, як мертва тяга, тяга штанги в нахилі, присідання, різні жими, як стоячи, так і лежачи, але розглянемо схему дихання при жимі штанги лежачи.

Штанга легка або середня. Знімаємо снаряд зі стійки, опускаємо його вниз на груди, одночасно вдихаючи. Снаряд на грудях – вдих закінчений. Починаємо рухати вагу вгору, одночасно видихаючи повітря через звужену голосову щілину й зціплені зуби. Такий видих служить тій ж меті – створити деякий внутрішній тиск для подолання тяжкості, але, оскільки вага невелика і тиск високий не потрібно, ви не затримуєте дихання, а просто злегка притримуєте видих, подовжуючи його. Видих закінчується, коли штанга досягає верхньої точки при повному випрямленні рук.

Штанга тяжка або з максимальною вагою. Встановили руки на грифі, зайняли зручне становище на лавці, ноги повинні бути вперті у підлогу грунтовно, злегка підняли спину, як ніби стаєте на борцівський місток, але не на голову, а на лопатки, закріпилися, психологічно налаштувалися. Вдих, затримка дихання, зняли снаряд зі стійки, видих, штанга на випрямлених руках вдих, штанга йде вниз, потім відразу ж вгору одночасно з натужним видихом.

Ви могли помітити, що багато хто, працюючи з великою вагою, дуже швидко опускають, майже кидають штангу на груди, одночасно вдихаючи, а лише потім напружуються, затримують дихання і штовхають штангу вгору після відскоку від грудей. Думаю, що таку техніку можуть собі дозволити тільки досвідчені атлети, у яких уже виробилась техніка вдих-напруженні і все відбувається автоматично. Але все ж таки, кидаючи штанги вниз, ви не контролюєте ваги повністю і після відскоку грифа від грудей відбувається різке напруження м’язів для його зупинки і просування вгору, сухожилля відчувають жахливу перевантаження.

Если Вы проживаете в Днепропетровске или по некоторым причинам оказались там и у Вас возникли проблемы с зубами, тогда не стоит бояться идти к врачу, ведь стоматология в Днепропетровске такая же хорошая как и в других городах Украины.

Залишити коментар