Вибір правильного ортопедичного матраца

ортопедичний матрац

У кожному будинку, де є ліжко, є і матрац. Ось така от закономірність. Третина нашого життя проходить на нашому матраці, і без якісного сну ми не змогли б повноцінно жити. Тому так важливо, на якому матраці ми спимо.

В минулому матраци були набиті пухом, що було вбивчим для спини. Сьогодні ситуація докорінно змінилася – матраци перетворилися до невпізнання і стали зовсім іншими. Самими «здоровими» матрацами визнані ортопедичні, з цієї причини вони на першому місці за популярністю серед покупців. На своєму здоров’ї економити не можна, ця істина вже давно прижилася в наших головах, тому вибирати варто не найдешевший ортопедичний матрац, а самий якісний і відповідний саме вам.

Якісні ортопедичні матраци дозволяють тілу в години сну дихати за рахунок того, що в такому матраці не затримується волога і постійно циркулює повітря.

При виборі матраца в магазині обов’язково враховуйте розміри вашого ліжка – довжину і ширину, матрац не повинен «гуляти». Великим двоспальним ліжка можна підібрати два одинарних матраца, що заповнюють все ваше спальне ложе. Звичайно, один великий зручніший для сну, особливо якщо ви іноді прокидаєтеся поперек ліжка. Але величезний матрац і важче піднімати, якщо ви вирішите його перевернути (наприклад, при генеральному прибиранні ви захочете його пропилососити) або зняти (раптом ви побажаєте оновити обстановку і переставити ліжко в іншу кімнату, разом з матрацом вам навряд чи це вдасться). Купувати один гігантський або два стандартних, вирішувати вам.

Вважається, що довжина спального місця повинна на 15 см бути більшою росту сплячого. Так що якщо ви купуєте не тільки матрац, але і ліжко, враховуйте цей факт.

У хорошому матраці поєднуються пружність і еластичність, що означає, що матрац не може бути ні занадто м’яким, ні занадто жорстким.

Якщо ваш хребет здоровий, то вам не принципова жорсткість матраца. Ортопеди рекомендують знижувати жорсткість з віком, тобто для юного і середнього віку бажано вибирати матраци жорсткіше, а для старшого покоління збільшувати м’якість. А ось при проблемній спині, коли болы сильно долають, ідеально підійде жорсткий матрац.

На ринку представлені моделі двостороннього матраца з різною жорсткістю сторін, що чудово підійде тим, кого спина мучить періодично: під час загострення спати на жорсткому, а коли відпускає – поніжитися на м’якому.

Справжній ортопедичний матрац служить не менше десяти років, тому до вибору потрібно підходити грунтовно і врахувати все вищеперелічене для прийняття безпомилкового рішення.

Залишити коментар