Фітнес харчування до початку і після тренування

Харчування після тренування

Сьогодні Ви вирішили відправитися в спортзал. Хтось заздалегідь готується до цього, збирає форму і після роботи одразу ж вирушає на тренування. Для когось же це звичка, буденність, підтримка іміджу. Проте, всі, хто займається фітнесом, хочуть побачити результат, тобто ефект від цих тренувань. Але трапляється, що бажаного результату ніяк не вдається досягти. Це пояснюється тим, що часто люди, що займаються фітнесом, просто забувають, що окрім ведення активного способу життя, необхідно правильно харчуватися, вести певний спосіб життя.

Харчування до початку занять
Харчування до тренувань має включати в себе білки і вуглеводи, а виключити з раціону слід жири. Вуглеводи перед тренуваннями повинні бути в раціоні для того, щоб мозок і м’язи забезпечити енергією. Якщо в тілі багато жиру, то через дефіцит кисню воно не може транспортувати потрібний обсяг енергії. Білки в раціоні харчування до тренування для працюючих м’язів будуть виступати джерелом амінокислот, а не джерелом енергії. Тому відразу після закінчення тренування в м’язах різко збільшується синтез білка. А жир у раціоні перед тренуванням повинен бути відсутній з тієї простої причини, що він гальмує швидкість травлення і роботу шлунка. Справа в тому, що в шлунку жирна їжа знаходиться дуже довго, і під час занять фітнесом вона здатна викликати нудоту, кольки, відрижку.  Краще за все перед тренуванням з’їсти нежирний біфштекс з картоплею, м’ясо птиці з рисом або грубим хлібом, або омлет з вівсянкою.

Перед тренуванням бажано випити склянку дуже міцного зеленого чаю або дуже міцного чорного чаю. Це сприяє виробленню норадреналіну та адреналіну, які виконують мобілізацію жиру з жирових клітин, для використання його в якості палива. Тому в процесі тренувань у Вас вийде спалити більше жиру, але менше глікогену, глюкози і амінокислот. Після тренування набагато пізніше настане втома.

Питний режим у процесі тренування
У процесі занять фітнесом найголовніше – не забувати вживати рідину. Як тільки у Вас настане мінімальне зневоднення, Ваше тренування буде малоефективним і млявим. Якщо в процесі тренування у Вас з’явилися деякі ознаки зневоднення, наприклад, відчуття спраги, втома, відсутність апетиту, запаморочення, потріскані губи, сухість у роті та інші, варто відразу ж перервати тренування і почати пити воду.

Питний режим включає в себе: випити стакан води перед тренуванням, і кожні 15-20 хв занять пити потроху. Якщо Ваше заняття триває більше години, рекомендується вживати спеціальні спортивні напої – в них містяться корисні електроліти (солі), які виходять з тіла з сечею і потом. Дозволяється також у процесі занять фітнесом пити соки, бажано свіжі.

Харчування після закінчення тренування
Після тренування бажано поїсти протягом перших 20 хв. Якщо протягом двох годин після тренування нічого не їсти, то вона втрачає будь-який сенс, тому що в результаті нічого не тренується – Ви спалите тільки трохи жиру, а не буде ні швидкості обміну речовин, стрункості, щільності м’язів, приросту в силі. Після тренування найкраще вживати білки і вуглеводи. Все, що Ви з’їсте у перші 20 хв після закінчення заняття піде тільки на приріст м’язової маси та відновлення м’язів, але на жир не піде жодна калорія з їжі. Після тренування бажано 2 години не їсти нічого, де є кофеїн, тобто все шоколадне, чай, кава, какао.

Заниматься фитнесом можно и дома, стоит только купить велотренажер или иной эллиптический тренажер и еще некоторые дополнительные атрибуты фитнеса, которые помогут вам похудеть и получить замечательную подтянутую фигуру.

Залишити коментар