Ендометріоз і вагітність. Чи можлива вагітність при ендометріозі

Ендометріоз і вагітність
Ендометріоз – це розростання тканин оболонки матки – ендометрія. Клітини маткової оболонки потрапляють за межі матки і починають розмножуватися там, де їх бути не повинно. Пухлиноподібні утворення можуть з’явитися в маткових трубах, сечовому міхурі, яєчниках, а також на стінках матки.

Ендометріоз. Вплив на вагітність і симптоми

Найчастіше захворювання ендометріоз наздоганяє жінок, чий вік більше 40 років, але трапляється, що від нього страждають і молодші дівчата. Якщо жінка намагається завагітніти, то ендометріоз може стати причиною безпліддя, хоча формально можливість зачати при ньому зберігається. Ендометріоз зустрічається дуже часто, ним у різний час страждає приблизно 10% жінок. Але причини цієї хвороби деколи залишаються загадковими для лікарів.
Симптоми ендометріозу можуть бути різними, буває навіть, що вони зовсім відсутні. Найчастіше виникають болі в органах малого тазу, причому вони ніяк не пов’язані з менструальним циклом. Якщо при статевому акті з’являється значна біль або дискомфорт, це теж може говорити про ендометріоз. Сильні больові відчуття при місячних, порушення циклу – все це теж симптоми ендометріозу.
Захворювання ендометріоз впливає на здатність жінки до дітородіння. Почати слід з того, що при ендометріозі дуже складно завагітніти. Менструації відбуваються, але в дійсності часто буває так звана помилкова овуляція. Анатомія репродуктивних органів порушується, знижується прохідність маткових труб, тому яйцеклітина, якщо дозріває, має труднощі з потраплянням в матку.

Ендометріоз і вагітність

При ендометріозі ймовірність вагітності знижується, але вона все ж існує. Якщо завагітніти вдалося, то з’являється серйозна загроза викидня. За перебігом вагітності необхідно ретельно стежити, щоб, в разі чого, втрутитися і запобігти загибелі плоду.
Один з критичних етапів – утворення плаценти. Якщо вона не буде вражена ендометріозом, то ймовірність викидня сильно зменшується.
Проблема в тому, що клітини ендометрію виділяють гормони, які можуть спровокувати наслідки, протилежні необхідним. З цієї причини іноді доводиться підтримувати вагітність гормонами.
Ендометріоз при вагітності не шкодить здоров’ю майбутнього малюка.

Лікування ендометріозу

Якщо лікар поставив діагноз ендометріоз, зневірятися не варто. Лікування ендометріозу проводиться цілком успішно, і після нього шанси завагітніти дуже високі. Чим раніше почати лікування, тим краще. Терапевтичний вплив проводиться за допомогою гормонів, але іноді необхідно навіть хірургічне втручання.
Призначити правильне лікування в стані тільки лікар. Не слід намагатися займатися самолікуванням, ендометріоз – це серйозна проблема, проти якої народні засоби не допоможуть. Також бажано виявити причину ендометріозу, для цього проводяться різноманітні аналізи.
Організм повністю відновлюється приблизно через кілька місяців або через рік, і тоді краще всього і планувати зачаття дитини. Якщо необхідний час минув, але завагітніти так і не вдається, то слід пройти ще одне обстеження, так як, можливо, є й інші причини, що перешкоджають зачаттю.
Не варто забувати проходити обстеження у лікаря раз або два на рік з метою профілактики різних хвороб, у тому числі і ендометріозу.

Залишити коментар