Кіста яєчника. Симптоми, причини виникнення та лікування

кіста яєчника
Кіста яєчника – це досить поширене захворювання. Кіста являє собою патологічне новоутворення в яєчнику, яке може бути охарактеризоване як наповнений рідиною міхур. Зустрічаються кісти яєчника різного розміру. Можуть містити від однієї і до декількох камер. Також новоутворення можуть бути не схожі один на одного по гістологічній характеристиці своєї будови. Досить часто також зустрічаються випадки, коли кісти яєчника носять тимчасовий характер. І це означає, що новоутворення з’явилися в результаті якогось незначного порушення нормальної роботи яєчника.
Характерні симптоми
Зазвичай симптоми кісти яєчника ніяк не проявляються. Але якщо жінка відчуває болі в животі і відчуття повноти, то потрібно пройти обстеження. Часто жінки скаржаться на досить сильні болі внизу живота під час інтимної близькості. Найбільш поширеним явищем при кісті яєчника є порушення менструального циклу. Роздутий або збільшений живіт можна також розцінювати як першу і основну ознаку кісти яєчника.

Причини виникнення кісти яєчника

Існують різні причини виникнення кісти яєчника, але найголовнішою з них, мабуть, є запальний процес в занедбаному стані. Багато жінок жертвують своїм здоров’ям заради зовнішньої краси і привабливості. Думаю, кожна з вас хоча б раз одягала невідповідний погодним умовам одяг, наприклад, спідницю в мороз. Адже достатньо і одного разу, щоб заробити запалення і, внаслідок цього, кісту яєчника.

Методи лікування кісти яєчника

Лікування кісти яєчника лікар підбирає залежно від її етіології (причин виникнення), форми захворювання, а також індивідуальних особливостей жіночого організму. Лікар-гінеколог може призначити найбільш оптимальне лікування лише після того, як пацієнт пройде огляд і відповідну лабораторну діагностику. Всі потрібні дані можуть бути отримані за допомогою ультразвукового лікування і лапароскопії.
Якщо кіста утворилася на фоні порушень гормонального фону, то зазвичай призначаються оральні контрацептиви і, в разі необхідності, протизапальні препарати. Якщо кіста не «розсмоктується» через 2-3 менструальних цикла, то необхідне її видалення за допомогою хірургічного втручання.
У випадку інших видів новоутворень рекомендується видалення пухлини, тому як існує висока ймовірність того, що утворюються злоякісні пухлини. Багато пацієнток відмовляються від операції, хоча в даний час подібне хірургічне втручання не тягне жодних ускладнень і не робить ніякого впливу на майбутні вагітності, пологи і здорові тканини організму.
Найбільш поширеною операцією є лапароскопія, яка за рахунок багаторазового збільшення дає можливість використання спеціальних інструментів для видалення тільки самої кісти, що зводить до мінімуму ризик травматизму здорових тканин організму.

Залишити коментар