Кровотеча після місячних: нормальне явище чи патологія?

Кровотеча після місячних

Кровотеча після місячних – проблема, яка турбує багатьох жінок. У деяких випадках мізерні виділення можна розглядати як норму, але при рясній кровотечі після місячних, яка може завдати значної шкоди здоров’ю, потрібно негайно звернутися до лікаря.
Кровотеча після місячних – найбільш часта проблема, з якою стикаються жінки будь-якого віку. Невеликі виділення на 10-16 день менструального циклу тривалістю не більше 72 годин можна вважати нормою, але якщо кровотеча триває більше трьох діб, потрібно негайно звернутися до гінеколога. Виділення можуть бути з сечовипускального каналу, який розташований за великими статевими губами – щоб виявити причину кровотечі і вберегти організм від можливих ускладнень, дуже важливо провести ранню діагностику.
Причини і фактори, що викликають кровотечу після місячних:
• коливання в крові рівня естрогену в період овуляції;
• гормональна перебудова організму;
• ендометріоз, пухлини яєчників або матки;
• патологія шийки матки, запальні захворювання статевих органів;
• внутрішньоматкова спіраль;
• початок і закінчення прийому оральних контрацептивів;
• гінекологічні процедури – припікання ерозії або вискоблювання матки;
• знижений рівень гормонів щитовидної залози;
• травми піхви;
• депресії і стреси;
• частий розлад сечостатевої системи;
• застосування препаратів екстреної контрацепції;
• прийом ліків, що містять естроген;
• тривале перебування на сонці у спеку.
Кров’янисті виділення після статевого акту, що супроводжуються періодичними болями внизу живота, підвищенням температури, сухістю, печінням і свербінням піхви можуть бути симптомом ерозії і раку шийки матки, пухлини піхви. При кровотечі у літніх жінок і дітей, часто ставиться діагноз – онкологічне захворювання. Кров після менструації у підлітків може свідчити про дисфункції яєчників, що дуже небезпечно для здоров’я.

Види кровотеч:
• Ювенільна – рясні виділення, що зустрічаються у підлітків внаслідок дефіциту вітамінів, перевтоми, неправильного харчування, гінекологічних захворювань і психологічних травм. Ювенільна кровотеча найчастіше спостерігається в перші два роки після першої менструації.
• Кровотеча у жінок репродуктивного віку – може статися згодом ендокринною патологією, вживання деяких фармацевтичних препаратів, штучного переривання вагітності, інфекцій, стресів, відсутності овуляції. Така кровотеча зазвичай супроводжується швидкою стомлюваністю, слабкістю, прискореним серцебиттям, запамороченням і головними болями.
• Кровотеча в менопаузний період – в результаті вікових змін функцій яєчників, можуть виникати гормональні перепади, що є основною причиною появи виділень. Жінці робиться діагностичне вишкрібання для підтвердження діагнозу, за наявності пухлин потрібне хірургічне втручання.
Лікування кровотеч
При виникненні кровотечі не варто займатися самолікуванням – потрібно негайно звернутися до фахівця, який після необхідних обстежень поставить остаточний діагноз. Програма комплексного обстеження включає: збір анамнезу, огляд статевих органів, лабораторне дослідження мазків, кольпоскопія з метою дослідження тканин шийки матки, УЗД органів малого тазу, загальний аналіз крові, визначення рівня гормонів.
Якщо кровотеча виникла через порушення гормонального фону, пацієнту призначаються спеціальні препарати для стабілізації рівня гормонів. Після закінчення лікувального курсу, фахівець проводить оцінку ефективності прийому ліків і при необхідності, призначає повторне лікування. Крім гормональних препаратів, жінці виписуються кровоспинні ліки та засоби для посилення скорочень матки. Під час лікування фахівці рекомендують обмежити себе від психологічних і фізичних навантажень. При сильних кровотечах можуть бути призначені оперативні методи шляхом хірургічного втручання.

Кровотеча після місячних – симптом важких захворювань

При несвоєчасному зверненні за медичною допомогою, у хворої не буде проведена рання діагностика можливих захворювань, що може мати загрозу для життя. За наявності виділень, уважно стежте за їх характером – при внутрішньому ендометріозі, міомі матки, хронічному ендометриті, спостерігаються незначні або рясні кров’яні виділення. При дисфункції кровотеча може нагадувати звичайну менструацію. Зверніть увагу на інтенсивність циклу – це допоможе лікарю у виборі лікувального курсу.
Кровотеча після місячних може бути нормою або ознакою важкої патології – не варто панікувати і ставити собі передчасно смертельні діагнози. Якщо Ви спостерігаєте у своєму організмі якісь зміни і починаєте переживати про стан свого здоров’я – зверніться до лікаря. Тільки фахівець здатний встановити справжню причину кровотечі і поставити діагноз. Не займайтеся самодіагностикою – це може мати плачевні наслідки.

Залишити коментар