Причини ерозії шийки матки. Лікування та наслідки

Ерозія шийки матки
Ерозія шийки матки – патологічний процес, що виявляється у вигляді почервоніння на стінках шийки, який носить доброякісний характер. При своєчасному виявленні і правильно підібраному лікуванні ерозія не завдає шкоди пацієнтці, проте запущені випадки мають безліч серйозних наслідків.

Причини ерозії шийки матки

Ерозія шийки матки діагностується у кожної третьої жінки, вона виникає через дефект тканин, що викликає відторгнення епітелію. В результаті цього слизова оболонка оголюється і стає легкодоступною для проникнення різних інфекційних захворювань.
Ерозія може бути вродженою, але частіше вона має якісь зовнішні причини. Одна з найпоширеніших – захворювання, що передаються статевим шляхом. Наприклад, хламідіоз, герпес, вірус папіломи людини, молочниця та інші. Крім цього, причинами можуть стати гормональні або імунні порушення, травма шийки матки після пологів або абортів.
Рано розпочата статеве життя стає все більш поширеною причиною розвитку ерозії шийки матки. Також вона з’являється в разі грубих статевих актів, що сприяють ослабленню і відшарування плоского епітелію.

Наслідки ерозії

Незважаючи на поширеність, це захворювання може бути досить небезпечним. У першу чергу, воно створює сприятливі умови для проникнення бактерій і їх розмноження, що веде до захворювань типу кандидозу, трихомоноза та інших. В кінцевому підсумку після досягнення матки і яєчників ці бактерії приводять до безпліддя. Ерозія сама по собі є грунтовним бар’єром для запліднення, вона перешкоджає проникненню сперматозоїдів в матку через патогенні структури епітелію.
Ще одне серйозне наслідок захворювання – утворення пухлин. Онкологічне захворювання розвивається у випадку, якщо ерозію не вилікувати вчасно.

Методи лікування ерозії шийки матки

Виявити ерозію самостійно практично неможливо, це може зробити лише гінеколог при стандартному огляді. Вона буде виділятися червоною плямою на рожевому тлі. Її розміри скажуть лікарю про те, як давно вона утворилася. Гінеколог обов’язково повинен взяти аналіз на наявність ракових клітин.
Існує безліч методів, що допомагають убезпечити жінку від наслідків і повністю вилікувати ерозію шийки матки. При виборі і побудові індивідуального лікування лікар буде спиратися на причину ерозії, її розміри і ступінь розвитку онкологічних процесів.
У першу чергу вам призначать препарати для зниження запального процесу. Можливо, що у вашому випадку допоможуть різні гомеопатичні препарати в поєднанні з антибіотиками і різними способами лікування травами. Але найчастіше без хірургічного втручання не обійтися.
Сучасна медицина має на озброєнні кілька способів боротьби з ерозією шийки матки. І сьогодні всі вони безпечні і не впливають на дітородну функцію.
Існують наступні методи: хімічна коагуляція – шийку обробляють препаратом, кріодеструкція – застосування рідкого азоту, лазерокоагуляцію – вплив лазера на уражену ділянку. Всі вони покликані видалити ерозію, прибравши уражені клітини з шийки.

Залишити коментар