Все про білі молочні виділення з піхви

білі молочні виділення з піхви

 

Медичні портали інтернету часто рясніють неспокійними коментарями самих різних представниць прекрасної статі, охочих дізнатися причину появи молочних вагінальних виділень. На жіночих форумах раз у раз відбуваються палкі дебати, присвячені природі походження молочних виділень з піхви. Гілки, де гінеколог консультує online, так само сповнені відвідувачок, які сперечаються про те, чи є білі вершкові виділення ознакою молочниці або іншого захворювання «по-жіночому». Словом, питання животрепетне і злободенне. Саме час розібратися, що до чого.

З’явилися білі виділення. Чи варто бити тривогу?

Всупереч існуючій помилці, вагінальні виділення – це абсолютно природне положення інтимних справ для здорової жінки, яка вступила у репродуктивний вік. Жіночий організм, намагаючись перешкодити потраплянню інфекцій всередину статевих органів, виробляє деяку кількість спеціального секрету. Цей секрет очищає і зволожує слизову піхви, попереджаючи можливу незручність від сухості і почуття стягнутості.

У більшості випадків консистенція у таких виділень може бути трохи в’язкою або мажучою. Характерний запах практично відсутній. Колір виділень у різних жінок і в різні періоди менструального циклу може варіюватися від прозорого до білого або злегка жовтуватого. Кількість виділеного слизу, як правило, невелика, за винятком тих випадків, коли жінка вагітна або перебуває в секреторній фазі менструального циклу – після овуляції і до початку самої менструації.

Також це поширюється на випадки, коли жінка сексуально збуджена, нещодавно народила і годує грудьми. Тоді виділення стають рясніше, ніж зазвичай, іноді трохи змінюють колір, стаючи трохи білими. Обсяг добових виділень, як правило, рідко перевищує 1мл. Ніякого дискомфорту виділення не завдають. Потрапивши на трусики, вони можуть залишити невеликі неяскраві плями, які відпираються без праці.

Коли має сенс показатися лікарю, і чим він допоможе

Якщо виділення набули незвичайний, різкий запах, змінили колір, консистенцію або супроводжуються такими симптомами, як свербіж, печіння, больові відчуття, то вам неодмінно слід відвідати лікаря-гінеколога. Такі зміни можуть свідчити про присутність вагінальної інфекції, розвитку запального процесу або початку інфекційного захворювання. Уважне ставлення до свого тіла і своєчасне звернення до фахівця допоможуть уникнути розвитку хвороби і зупинити процес на початковій стадії.

Гінеколог призначить аналізи мазка, бакпосів, які допоможуть з’ясувати справжню причину. Вдаватися до антибіотиків, народних засобів або інших мір самолікування на цьому етапі категорично забороняється. Підступність інфекційних захворювань в тому, що, не дивлячись на абсолютно однакові симптоми, одне захворювання може цілком успішно маскуватися під інше. А підхід до лікування – кардинально різний, і використання невідповідних методів здатне серйозно погіршити перебіг хвороби.

Якщо ви виявили у себе дивні білі виділення з піхви, не панікуйте. Звернення до лікаря прискорить одужання: як правило, лікування білих виділень майже завжди має гарний прогноз.

Можливі причини появи білих молочних виділень

Наведемо лише кілька поширених причин. Потрібно відзначити, що це лише мала частина можливих факторів, що впливають на виникнення білих виділень з піхви. Тому ставити собі діагноз або сподіватися на те, що все пройде само собою – кричуща недбалість по відношенню до свого організму. Жінка повинна стежити за своїм жіночим здоров’ям з особливою ретельністю. Адже це не тільки запорука народження здорового потомства, але і продовження своєї краси та молодості на довгі роки.

Отже, коли не потрібно боятися рясних молочних вагінальних виділень:

- Після статевого акту. Трапляється, що після статевого акту жінка помічає наявність білих молочних виділень. Це можуть бути залишки природного мастила, що виділяється організмом під час сексу. Якщо статевий акт був незахищеним, то в наступні кілька годин з статевих органів у вигляді білих або жовтуватих згустків можуть виділятися залишки сперми. Це – абсолютно нормальне явище, яке не повинно викликати занепокоєння.

- При вагітності. Якщо ви чекаєте дитину, то звичайні прозорі виділення можуть посилитися, стати густішими і тягучішими. Це пов’язано з активною роботою гормону прогестерону, і не є проблемою, яка потребує участі лікаря.

Коли молочні виділення є ознакою захворювання:

- Кандидоз. Горезвісна молочниця. Перебіг хвороби супроводжується рясними білими виділеннями, що нагадують пластівці свіжоприготованого сиру, часто мають кислий запах. Причиною кандидозу є розростання чисельності мікроорганізмів роду Кандіда або ж проникнення в організм патогенних штамів гриба. Виділення включають в себе відмерлу епітеліальну тканину, вагінальний слиз і грибок. Ця грибкова інфекція руйнує нормальну мікрофлору слизової і провокує виникнення молочних вагінальних виділень, що супроводжуються свербінням і печінням в піхву. Жінка, інфікована грибком, може відчувати біль під час сечовипускання і занять сексом. Заразитися кандидозом можна ні статевим шляхом, ні через предмети особистої гігієни – цей грибок живе практично в кожному з нас, але за сприятливих для нього умовах починає атакувати організм.

- Бактеріальний вагіноз. Белі. Для цього захворювання характерні рясні сіруваті або білі вершкові виділення з піхви, що володіють відштовхуючим запахом. Найчастіше цей запах характеризують, як запах гниючої риби. Виділення представляють собою суміш вагінального слизу, епітеліальної тканини і мікробних мас. Бактеріальний вагіноз являє собою незапальний процес, якому супроводжує зменшення або відсутність лактофлори. Вона витісняється полімікробними асоціаціями анаеробів і гарднерелами. Ця хвороба може стати причиною порушення менструального циклу.

- Тріхомональний кольпіт. Молочні білі виділення складаються з епітелію, вагінального слизу і лейкоцитів. Це захворювання є запальним процесом в піхві. Запалення може запросто торкнутися матки, шийки матки або придатків, провокуючи виникнення таких серйозних проблем, як безпліддя або ерозія шийки матки. Трихомоніазом можна заразитися не тільки статевим шляхом, але і побутовим.

Дотримуйтесь правил інтимної гігієни, не ігноруйте зміни, що відбуваються у вашому організмі, не займайтеся самодіагностикою: тоді ваше жіноче здоров’я завжди буде в порядку. Будьте здорові і щасливі!

 

Залишити коментар