Як відновити гормональний баланс природним шляхом?

Гормональний баланс

Широко відомий той факт, що гормональні коливання лежать в основі багатьох факторів, що впливають на жіночий організм. Так, наприклад, перепади настрою під час вагітності мають прямо пропорційний зв’язок із збільшенням або зменшенням тих чи інших гормонів в організмі. І це не єдина можлива причина гормонального дисбалансу, їх досить багато, провокацією до стрибків і збоїв можуть бути різкі температурні зміни, стреси, невдало підібрані оральні контрацептиви і навіть незвичайна і нова для вашого організму дієта. Більшість жінок приймають ліки для того , щоб нормалізувати баланс гормонів. Основна категорія звертаються до такого радикального засобу, які перетнули кордон віку в 40 років і відчувають пременопаузі, втім, і серед молодих дівчат останнім часом подібні проблеми почастішали. Що слід робити для того, щоб відновити свій гормональний баланс і відчувати себе добре?

Визначаємо проблему
В першу чергу ви повинні точно визначити чи дійсно ваш організм страждає від гормонального дисбалансу. Зверніть увагу на такі симптоми, як нерегулярні місячні, втрата енергії, напади діареї, важкі перепади настрою після менструального синдрому і т.д. Цілком можливо різка зміна в типі шкіри або волосся, погіршення стану нігтів, більш активне зростання волосків на ногах або в інтимній зоні, на інших ділянках тіла, потовщення волосків і темніший колір. Якщо раніше ви пишалися чистою шкірою, то тепер з досадою думаєте про те, як позбутися від вугрів. При подібних симптомах дуже висока ймовірність того, що ви страждаєте від гормонального дисбалансу і вам в першу чергу потрібно відвідати гінеколога, щоб починати не з зовнішніх неприємних результатів-наслідків, а з усунення їх причини.

Трави
На ринку сьогодні доступно багато трав’яних зборів, які можуть допомогти збалансувати гормональний рівень і підвищити загальний рівень здоров’я. Найбільш популярними є гвоздика, дикий ямс, Авраамове дерево, расторопша, чорний Cohosh і Dong Quai. Ці трави використовуються при лікуванні менструальних проблем і синдромів менопаузи, а також нормалізації гормонального фону у жінок.

Спокій, тільки спокій
Одним з основних факторів гормонального дисбалансу у жінок є стрес. І при огляді лікар в першу чергу зверне увагу на цей факт, при необхідності порадить ті препарати, які повинні зняти нервову напругу. Ви ж в свою чергу повинні самі вирішити, який шлях позбавлення від стресу для вас є оптимальним. Заспокійливі чаї, режим дня, корисні ласощі (шоколад, східні солодощі, сухофрукти і горіхи, свіжі фрукти, овочі і ягоди), приємні враження та розслаблююче хобі. Ви можете взяти відпустку і відвідувати ті місця, які вам цікаві, де ви можете відпочити і душею, і тілом. Випробувати деякі форми медитації та релаксації і підібрати їх відповідно до вашого самопочуття. Але найголовніше в профілактиці та усуненні стресу з нашого життя це спокійний і здоровий сон.

Фізичні вправи
Для початку підберіть фізичні вправи для занять, виходячи з вашого режиму роботи. Знову ж таки це питання вибору і як тільки ви визначилися і почали виконувати вправи, то ви повинні дотримуватися їх на регулярній основі. Якщо ви працюєте в офісі або в такому місці, де багато співробітників чи відвідувачів, тоді ви можете спробувати приділити час для занять рано вранці або ввечері після роботи. Це дуже важливо, оскільки це допоможе підтримувати гормональний баланс вашого тіла в нормі. Ви можете вибрати такі вправи, як швидка ходьба, біг підтюпцем, їзда на велосипеді, танці або басейн.

Правильне харчування
Ваше харчування має бути добре збалансоване. Ще з дитинства нас привчали до того, щоб ми їли здорову їжу і не пропускали її прийоми. Їжте багато зелених овочів, свіжих фруктів і риби, це допоможе вам у відновленні балансу гормонів природним шляхом. Також вживайте натуральні добавки, такі, як вітамін В 6, магній, цинк і незамінні кислоти.

Дотримуючись всіх цих правил і рекомендацій, ви можете продовжувати робити планові перевірки, щоб бачити, як працює вся програма відновлення балансу гормонів. І якщо результати будуть задовільними, то продовжуйте дотримуватися свого режиму. Це найкращий і природний спосіб відновити і зберегти ваш гормональний баланс.

А вы знаете что погода в Украине и в часности погода в Днепропетровске может кардинально меняться? Чтобы быть в курсе погодных условий смотрите прогноз погоды онлайн.

Залишити коментар