Затримка місячних – 5 днів. Причини. Наслідки

Затримка місячних

Затримка місячних завжди насторожує будь-яку жінку. Перша думка в день, коли менструація повинна була початися: «Напевно, треба почекати». Коли ж затримка 5 днів, думки приймають зовсім інший оборот: «Може, я вагітна?»Але ось настає шостий день, місячні приходять, і жінка починає сумніватися в тому, чи варто взагалі турбуватися про таку невелику затримку. Чи потрібно хвилюватися, якщо затримка місячних становить до п’яти днів і коли пора бити тривогу, поговоримо прямо зараз.

Основні причини затримки менструацій

Причини затримки місячних можуть бути найрізноманітніші. Однак, можна виділити кілька груп цих причин, які є найбільш частими і поширеними.

Перша причина і найголовніша затримки місячних – це вагітність. Навіть якщо вона в принципі неможлива, цей варіант відкидати з рахунків не можна. Звичайно, що наявність статевого акту при цьому має бути. Як би це не звучало дивно, але завагітніти жінка може в будь-який час і при використанні будь-якого методу контрацепції. Навіть під час попередньої менструації без використання засобів запобігання або ж при частковому захисту при статевому акті вагітність можлива. Звичайно, можна почекати відразу зробити тест на вагітність, якщо були передумови для її виникнення, а можна ще пару днів почекати. Можливо, просто якісь зовнішні або внутрішні чинники вплинули на її відстрочку.

Другою важливою причиною збою менструального циклу є постійні стресові ситуації. Однак, стрес може бути й поодиноким, але дуже сильним. Якщо затримка місячних ніяк не може бути пов’язана з вагітністю, вам пора навчитися відпочивати і розслаблятися.

Третя причина затримки місячних – великі фізичні навантаження або зміна кліматичних умов. Це свого роду той же стрес, тільки викликаний зміною життєдіяльності. Для того, щоб цикл нормалізувався, необхідний час.

Ще одна дуже поширена причина збою менструального циклу-гінекологічні захворювання, які можуть бути пов’язані з ендокринними органами або інфекціями. Цю причину затримки потрібно лікувати. Без цього цикл не стане на своє місце.

Наслідки затримки місячних

Наслідки затримки місячних залежать від причини, яка їх викликала. Наприклад, вагітність ніякої небезпеки не представляє, якщо жінка здорова і народжувати їй не протипоказано. А ось гінекологічні або інфекційні захворювання можуть бути небезпечні для здоров’я жіночого організму.Таким чином, страшна не сама відсутність місячних, а причини затримки. Але, якими б вони не були, організм посилає сигнал СОС, що само по собі має налаштувати жінку звернутися до гінеколога. Звичайно, одноразова затримка – це не привід бігти до лікаря, так як затримка 5 днів може спостерігатися і в нормі. Але в будь-якому випадку, бити тривогу чи ні – вирішувати вам.

Залишити коментар