Затримка місячних. Причини збоїв циклу

Затримка місячних

Досить часта проблема, з якою стикаються жінки в репродуктивному віці – затримка місячних. Консультуючи таких жінок, лікар акушер-гінеколог повинен ретельно розібратися в причинах, які призводять до такого стану. Причин цих немало. Спробуємо зупинитися на найголовніших з них, але перед цим розглянемо, що являє собою менструальний цикл жінки.

Що таке менструальний цикл?

Менструальний цикл – це зміни в жіночому організмі, які відбуваються завдяки статевим гормонам. Основні ознаки нормального циклу – регулярні менструації, що тривають від 3 до 7 днів. Менструальний цикл регулюється спільною діяльністю комплексу нервових і гуморальних структур – кори головного мозку, гіпоталамуса і гіпофіза, а також яєчників і матки. Так як всі ці системи взаємопов’язані, то затримка менструації може бути пов’язана зі збоєм в роботі будь-якого з перерахованого ланцюжка.

Причини збоїв циклу

Тепер розглянемо основні причини затримки менструального циклу.

Вагітність – головна фізіологічна причина затримки місячних. Якщо жінка веде активне статеве життя – вагітність може наступити завжди. Бувають випадки, коли жінки вагітніють навіть при зносинах під час місячних. У такому випадку затримка буде супроводжуватися зміною смакових і нюхових відчуттів, хворобливістю молочних залоз, а тест на вагітність дасть позитивний результат. Затримка менструації може виникати і при позаматковій вагітності, коли яйцеклітина прикріпиться до маткової труби. Всі вищеперелічені відчуття, характерні для фізіологічної вагітності, можуть спостерігатися.
Стрес також є причиною збою в роботі центральних структур, що відповідають за роботу яєчників і матки. Проблеми на роботі, нестійкі сімейні відносини, будь-які інші стреси можуть стати причиною гормональних зрушень і затримки місячних. Порада тут проста: навчитеся відпочивати і відокремлювати важливе від другорядного.
Надмірні фізичні навантаження. Часто молоді дівчата скаржаться на затримку місячних після активних занять аеробікою, спортом, танцями. Це – відповідна реакція організму на різку зміну умов життя. Будь-які навантаження, які отримує ваш організм, повинні бути виправдані і контрольовані.
Різка зміна клімату. Затримка місячних може настати у зв’язку з відпусткою, яку ви провели в іншій, незвичній для вашого організму, кліматичній зоні. Така затримка місячних не є патологічною.
Сувора дієта. Ще однією причиною збою менструального циклу може бути строга дієта. Щоб повернутися у свій звичний місячний цикл, необхідно правильно харчуватися, приймати вітаміни. Пам’ятайте, що при сильному бажанні схуднути, досягнувши критичної менструальної маси в 45 – 47 кг, жінка може зіткнутися з тривалою затримкою менструації.
Гінекологічні проблеми. Затримка місячних може спостерігатися при наявності ряду серйозних гінекологічних проблем, серед яких кісти яєчників, полікістоз яєчників, передчасне виснаження яєчників (ранній клімакс). Головне, що повинна пам’ятати кожна жінка – це те, що її здоров’я та здоров’я її майбутніх дітей в її ж руках. При порушеннях менструального циклу, якою б причиною вони не були викликані, необхідно негайно звернутися до лікаря. Своєчасний огляд акушера-гінеколога дозволить виключити серйозні проблеми і збереже ваше здоров’я на довгі роки.

Компаия Техма предлагает широкоформатную печать на холсте средних и больших размеров и другие услуги, которые выполняются всегда качественно и в срок.

Залишити коментар