Водні процедури для малюків

Водні процедури для малюків

Для більшості діток водні процедури викликають істинно позитивні емоції, особливо, якщо батьки поступово привчали крихітку до води. А це одна з перших завдань тата і мами з повернення з пологового будинку. Адже, якщо це зробити неправильно, у малюка трапиться переляк, що може вплинути на психіку маленького, і купання перетвориться для нього на кошмар.

Коли ж треба купати новонародженого? Більшість фахівців рекомендують купати малюка після того, як відпаде пупок, даючи час на адаптацію в новому світі. Це відбувається на 8-10 день після появи дитини на світ. До цього, можна проводити гігієнічні процедури, витираючи немовлятко мокрим рушником, не зачіпаючи незагоєну пупкову ранку.

І ось перший хвилюючий раз наступає! Не злякайте дитини. Це для неї в дивину. Навіть якщо ви хочете, щоб ваш малюк з дитинства плавав і пірнав, знайомте його з водою поступово. Адже, у разі переляку малюка, ваша мрія про дитину-плавця може і не здійсниться. І взагалі, навіщо зайвий стрес маленькому?

Перше купання пройшло з успіхом – можете видихнути з полегшенням. Далі знайомство малюка з водою дозволяється прискорити. Малюк плакав і був скутий – не квапте його. Скоро все може змінитися, і тоді вам буде важко забрати малюка з ванної. Або вам доведеться змиритися, що ваш карапуз воліє морю сушу. У таких випадках, при купанні дайте відчути маляті, що він в надійних руках, що ви – поруч.

Правильно організуйте купання малюка. Температура води повинна бути близько 37 ° С, для деяких «гарячих» діток – 38-39 ° С. Ванну кімнату краще прогріти, але не перестарайтеся, щоб у ній не було дуже жарко. Опускайте малюка у воду акуратно, починаючи з ніжок. Дбайливо притримуйте плечі і голівку. Якщо у малюка гіпертонус, укутайте його в пеленочку, це допоможе малюкові відчути себе в безпеці. Не купайте малюка вперше довго. Нехай це буде п’ять хвилин, для початку буде достатньо. Поки малюк знаходиться у ванночці, поливайте його водичкою, плавно похитуйте. Після купання відразу оберніть крихітку в м’який рушник. Якщо дитина не плаче, можете приступати до подальших дій: акуратно почистіть вушка ватяними тампончиками, але не просовуйте сильно глибоко. За необхідності використовуйте масло для тіла, крем під підгузник.

Етап знайомства з водою пройшов успішно, і ви замислюєтеся про те, щоб привчити малюка до пірнання? Це можна робити і в звичайній ванні, і на великій воді. Якщо хочете навчити дитину плавати і пірнати – вирушайте в басейн, досвідчений інструктор вам допоможе зробити перші кроки і домогтися успіхів. Якщо дитина відчуває себе у воді дуже впевнено, починайте вже з 2-3 місяців.

Плавати у ванній – непросте завдання навіть для маленької дитини. А от вчитися пірнати можна ще вдома, щоб на заняттях з плавання дитина вже була готова до того, що її можуть гарненько занурити. Пірнання – справа теж поступова. Щоб малюк не боявся, дотримуйтесь певної схеми навчання пірнання, як вдома, так і в басейні. Приготуйте малюка до того, що зараз його занурять, голосно сказавши, наприклад: «Раз, два, три – пірнаємо!», Подмімо йому легенько в личко або акуратно бризніть водичкою, для того, щоб він затримав дихання. Робіть це до того, поки малюк не звикне до цього ритуалу, і вже без проблем буде затримувати дихання і закривати очі відразу після вашої команди. Тепер можна занурювати у воду. Нехай дитина лежить на спинці, а ви опустіть її у воду так, щоб стирчали тільки носик і ротик, робіть це теж по знайомій малюкові команді. Потренуйтеся кілька днів, і потім можете вже по-справжньому пірнати. Зверніть увагу, що для того, щоб урок пройшов успішно, дитина повинна знаходитися в прекрасному настрої. Покладіть її на животик, повторіть їй вже знайому команду – малюк відразу звично затримає дихання, і занурте на кілька секунд у воду. Не переживайте, посміхайтеся, коли витягнете карапуза з води. Ваша впевненість передасться і малюкові. Перший крок зроблено, а, значить, далі вас чекає тільки успіх!

Залишити коментар