Годування грудних дітей

Годування грудних дітей

Проблеми зв’язані з годуванням грудних дітей

В годуванні дітей грудного віку більше всього проблем і труднощів зв’язано з розладами травлення. Головною причиною буває тут жовч, яка стає токсичною, коли замість лужної дає кислотну реакцію. Про це дають знати наступні симптоми: гази, кольки, біль в животі, дитина нервується, погано спить. Важливо, щоб мати знала джерело і причину  появлення цієї токсичної жовчі, щоб краще зрозуміти суть нездужання малюка.

Материнство – це неймовірне щастя для кожної жінки. Тому кожна мама намагається вибрати тільки найкращі дитячі товари для своєї дитини. Інтернет-магазин немовлятко пропонує якісні та за помірними цінами дитячі матраци та інші дитячі товари, в яких Ви будете впевнені на всі 100%.

Кров, що переносить поживні речовини з організму матері в організм плоду, очищається, проходячи через три фільтра: печінку мами, плаценту, виконуючи роль другої лінії захисту від токсичних речовин і печінку плода, в яку через пуповину поступає кров, перш ніж влитись в сестему кровообігу. Накопичена в печінці новонародженого токсична жовч поступово видаляється на протязі перших трьох років життя дитини. Через регулярні проміжки часу зелена жовч виливається в кишечник і звідти видаляється назовні. Цей процес супроводжується всіма неприємними симптомами нетравлення. Молоко згортається, і ми виявляємо його в випорожненнях дитини в вигляді сирних комочків. Вуглеводи починають бродити, викликаючи гази, колики і різні болі в кишечнику. Навіть найкраща їжа, материнське молоко, погано переварюється. Причину цих порушинь слід шукати в хімічних процесах, які відбуваються в печінці, а не в їжі, яку получає дитина. Занадто часто наша увага зосереджена на самій дієті дитини а не на його обміні речовин. В результаті, маючи на вибір багато препаратів і живильних сумішів, які випускають саме для хворої дитини, ми пробуємо їх всі по черзі, одне за другим, і якщо дитині вдасться це витримати, він врешті решт видалить достатню кількість токсичної жовчі, щоб могти переварити ці штучні продукти, а мама вважає, що помогло останнє з застосованих препаратів, і йому приписують всі заслуги.

Єдиний продукт для годування грудних дітей – це молоко

Існує тільки один єдиний продукт харчування для немовляти: це молоко, яке повинно бути чистим, свіжим і не підданим обробці. Краще за все, звичайно, щоб це було материнське молоко, але за умови, що воно не має шкідливих речовин. Можна також давати козяче чи коров’яче молоко з добавкою води і цукру, щоб воно по складу максимально нагадувало материнське. Молоко, яке простояло добу, навіть в холодильнику, втрачає багато своїх живильних властивостей. І майже взагалі їх втрачає при обробці чи повторному нагріванні. Не можна так само природні вітаміни заміняти вітаміни, получені шляхом хімічного синтезу. Пастеризація хоч і не сприятлива для молока, не веде до втрати всіх її переваг. Поживна цінність кип’яченого, консервованого і сухого молока невелика.

 

мала дитина

Годування грудних дітей

По мірі того, як малюк росте і набирає сил, збільшуються і його ресурси енергії, необхідних для того  щоб позбавитись від токсинів, котрі печінка видаляє разом з жовчу. Нормальна жовч не перешкоджає засвоєнню любої їжі, яка попадає в кишечник, тоді коли токсична жовч подразнює його чутливі стінки, а також мішає правильному переваренню білків, вуглеводів і жирів, що визивають неприємні симптоми нетравлення: гази, кольки, запори і понос, нервозність і загальна вразливість.

На гострій стадії хвороби травлення взагалі неможливо, тому треба зменшити харчування дитини, даючи йому тільки чисту воду, розбавлені фруктові соки, овочеві відвари, які дають лужну реакцію. Не можна давати м’ясні бульйони. Рекомендується дотримуватись цю дієту 1-3 дні, а коли криза мене поступово повертатися до нормального харчування, починаючи з порції коров’ячого молока, розведене в рівній пропорції води.

В першому півріччі свого життя дитина повинна получати по 500 г молока на добу. Якщо ви готуєте малюка з пляшечки молоко слід розбавляти водою. Якщо цукор добре сприймається організмом, то варто давати дитині нерафінований цукор чи мед, а не штучні сиропи, патоку, лактозу в порошку чи куплену в магазині глюкозу. Але якщо добавка цукру викликаає гази, кольки, висип чи загальне подразнення, треба виключити його з дієти до того часу, коли встановиться нормальна реакція жовчі. Зазвичай, до кінця першого року діти погано переварюють крохмаль і жири. Якщо і далі в них з’являються симптоми розстроєння травлення, краще відмовитись від жирних і мучних блюд.

Щасливі мами грудних дітей

Підготовка розбавленого молока і вміння правильно розпланувати години годування маленької дитини потребує постійної, вдумливої уваги дбайливої мами. Інколи приходиться часто міняти пропорції молока і води. Єдиним критерієм будуть тут реакція і поведінка дитини.

Несумнівно втішним для молодої мами буде той факт, що з часом жовч стає все менш токсична, і оззнаки нетравлення стають все менші і рідше. Дитина починає добре приймати і легко переварювати цукор, соки, протерті овочі і фрукти. Хочу, все ж таки, ще раз застеригти від спроб зупинити порушення травлення (визване токсичною жовчу) за допомогою хімічних препаратів і лікарств. Повний взаємозв’язок з природою поможе немовлятку позбавитись від успадкованих токсинів.  Препарати, тимчасово пом’якшують тривожні симптоми, можуть надати неблагоприємні  впливи на здоров’я дитини в майбутньому, наприклад, стати причиною диформації зубів і кісток. Терпіння, дбайливий догляд, вміти мужньо переносити деякі незручності в розпорядку дня і недосипання, будуть винагороджені почуттям глибокого задоволення і гордості своєю життєрадісною, здоровою і сильною дитиною.

 

Залишити коментар