Тіло після вагітності – що зникне, а що залишиться назавжди?

Тіло після вагітності

Хочете знати, які сліди залишає народження дитини на вашому тілі? Багато чого залежить від вас, але не від всіх змін вам вдасться позбутися. Розглянемо як ваше тіло змінюється у зв’язку з вагітністю, і що можна зробити, щоб запобігти і усунути ці зміни.

Вагітність тягне не тільки ріст живота, а й багато інших змін у вашому організмі. Деякі сліди народження дитини і годування грудьми зникають, але є й ті, які залишаться назавжди. Найбільш помітні зміни шкіри: розтяжки, плями, целюліт, а також рубці. Необхідно бути готовим до змін форм грудей і фігури. Спробуємо розібратися в тому, що ви можете зробити для їх запобігання.

Розтяжки після вагітності

Живіт під час вагітності росте швидко, створюючи додатковий шар жиру на стегнах. На грудях і стегнах відбувається натягнення шкіри і, як наслідок, утворюються розтяжки. Це явище посилюють ще й гормональні зміни, які обумовлені ослабленням колагенових волокон, що відповідають за пружність шкіри. Його можна частково запобігти, регулярно змащувати шкіру під час вагітності препаратами проти розтяжок або маслами. Після народження та годування дитини грудьми рожеві розтяжки зникають. Якщо препарати проти розтягнень не принесуть необхідний ефект, деякі жінки, після того як перестали годувати свою дитину грудьми, вдаються до лікування косметичною хірургією.

Зміна кольору шкіри

Шкіра під час вагітності, у зв’язку з збільшенням вироблення естрогену, схильна до знебарвлення, симетричні плями (хлоазма) з’являються на обличчі, на щоках і на лобі. Таким чином, під час вагітності слід захищати шкіру обличчя і тіла від сонця, оскільки від плям дуже важко буде позбутися. Використовуйте креми з високим фільтром, відмовтеся від солярію і засмаги на сонці.

Крім того, проявляється пігментація шкіри у вигляді чорних або темних ліній, від пупка до лобкової області, а також відбувається потемніння сосків. Ці післяпологові зміни незабаром пропадуть самі.

Целюліт. Як його запобігти?

У деяких жінок ознаки целюліту проявляються під час вагітності, у інших – вони проявляються після пологів. Причинами цього є те, що під час вагітності організм утримує велику кількість води, ніж зазвичай, крім того, багато жінок швидко набирають вагу. Що можна зробити, щоб запобігти розвитку целюліту? До першої профілактичної міри відноситься фізична активність (ходьба, гімнастика для вагітних, плавання), до другої – здорове, збалансоване харчування, що містить велику кількість в раціоні овочів і, як мінімум, 1,5 літрів рідин у день, до третьої – використання антицелюлітних препаратів . Якщо під час вагітності у вас розвивається целюліт на стегнах, і ви не можете позбутися від нього цими трьома способами, спробуйте процедури косметичної хірургії.

Зміна фігури і форми грудей

Після пологів живіт не відразу стане плоским, відновлення його форми займає не менше шести тижнів. Матка повернеться до старого розміру та вмісту жирів залежно від індивідуальної сприйнятливості, ви можете чекати цього до декількох місяців. Зайві кілограми непогано видаляє грудне вигодовування, в кінці періоду годування, коли дитину годуєте лише при необхідності, ви можете дозволити собі будь-яку дієту.

Регулярна фізична активність повинна стати вашою доброю звичкою, спочатку ви будете тільки гуляти з дитиною, згодом – перейдете до більш активних методів (танці, басейн і т.д.)

Під час вагітності та в період лактації постраждають ваші груди, але ви не повинні забувати піклуватися про них. Важливим фактором є правильний вибір розміру бюстгальтера – коли груди ростуть, дуже важливо вибрати бюстгальтер з великим розміром, щоб не утискувати їх. Пам’ятайте, що після пологів ваші груди будуть вже не такої форми, як до вагітності, але і не залишаться такими виснаженою, як під час годування. Коли ви закінчите годувати грудьми, вони знову набудуть більшу частину старої форми. Одна особливість, безумовно, залишиться – ореол соска буде більший, ніж до вагітності.

Шрами, нетримання сечі, геморой

Якщо в процесі пологів застосовувалася епізіотомія, то у вас залишаться шрами. Після народження малюка потрібно ретельно дбати про інтимну гігієну, частіше міняйте прокладки і провітрюйте промежини, щоб уникнути інфекції і забезпечити якнайшвидше зцілення шраму. Якщо у вас був кесарів, промежини залишаться недоторканими, але на нижній частині живота, трохи вище лобкового волосся, залишиться горизонтальній шрам. Його інтенсивно потрібно змащувати кремами, призначеними для якнайшвидшого загоєння шрамів, що дозволить йому стати менш помітним.

Ближче до кінця вагітності, цілком можливо, що ви будете страждати від нетримання сечі при напрузі, навіть у процесі інтенсивного сміху, при чханні або кашлі. Після пологів ця недуга, як правило, зникає, а якщо ні, то ви можете зміцнити м’язи промежини за допомогою вправи Кегеля. Якщо і вона не принесе ефекту, обов’язково зверніться до гінеколога або уролога. Неприємним нагадуванням про вагітність може стати геморой. Краще не чекати, поки проблема ускладниться і знайти проктологію.

Залишити коментар