Домашній пілінг: що повинна знати кожна з нас?

Домашній пілінг

Що таке пілінг, сьогодні знають практично всі. Це процедура очищення шкіри і відлущування відмерлих частинок, яка повертає нашій шкірі здоров’я і красу.
Свою назву пілінг отримав від англійського «to peel», що означає «очищати від шкірки». Така назва пояснюється тим, що під час пілінгу відбувається відлущування верхнього шару шкіри. Раніше пілінг був доступний тільки для відвідувачів салонів краси, але сьогодні будь-який бажаючий може провести цю косметичну процедуру у себе вдома.
Домашній пілінг, так само як і професійний, дозволяє очистити шкіру і усунути деякі дефекти: прищики, дрібні рубці, сліди від вугрів і невеликі зморшки. Але на відміну від професійного, домашній пілінг працює тільки на поверхні шкіри. Регулярний пілінг дозволяє зберегти молодість шкіри, робить її еластичною, пружною і м’якою, а також ефективно очищає пори і покращує обмінні процеси.

Види пілінгу в домашніх умовах

На даний момент можна виділити 4 види пілінга: механічний, хімічний, вакуумний і лазерний. Але в домашніх умовах можна провести лише механічний і легкий хімічний пілінг.

Найбільшою популярністю користується домашній механічний пілінг, який проводиться за допомогою спеціальних засобів, що містять крихітні абразивні частинки. Мова йде про скраби, які можуть містити як штучні частки, так і натуральні абразиви.

У натуральних скрабах звичайно містяться мелені кісточки абрикоса, мигдалю, кавові зерна, сіль, горіхова шкаралупа, пшеничні висівки і т.д. За допомогою цих частинок і відбувається відлущування верхнього шару шкіри.

Засоби для домашнього пілінгу

Вибираючи засіб для пілінгу, не забувайте звертати увагу на тип і стан вашої шкіри.

Якщо у вас чутлива або занадто суха шкіра, не варто використовувати агресивні скраби, вибирайте спеціальні гоммажі. Гоммаж діє дуже м’яко і не травмує шкіру, тому що не містить абразивів.

Для очищення жирної і нормальної шкіри можна використовувати скраб 1 або 2 рази на тиждень, а для шкіри схильної до сухості – 1 раз на 2 тижні.

Також багато засобів для пілінгу поділяються на засоби для молодої або зрілої шкіри. Не забувайте, що проводити відлущуючі процедури можна тільки на здоровій шкірі. Якщо на шкірі є прищики, це не допоможе вам позбутися від них, а лише погіршить ситуацію. Для відлущування такої шкіри використовуйте пінисті легкі засоби.

Будь-який пілінг потрібно наносити на шкіру обличчя подушечками пальців на вологу шкіру. Наносіть його масажними рухами, просуваючись від центра обличчя до скронь, уникаючи області очей. Ніколи не тріть сильно шкіру обличчя, так як ви можете розтягнути або подряпати її.

Гоммаж, як і скраб, наноситься подушечками пальців, а потім «згортається» з поверхні разом з ороговілими клітинами.

А при нанесенні пілінгу на тіло, можна дозволити собі більш інтенсивні масажні руху. Після процедури відлущувальний засіб ретельно змивається з поверхні шкіри і наноситься зволожуючий крем або маска. Після пілінгу шкіра буквально «дихає» і легко вбирає в себе будь-які косметичні інгредієнти, тому корисні речовини з кремів і масок проникають набагато глибше.

У домашніх умовах ви також можете провести процедуру легкого поверхневого хімічного пілінгу, використовуючи спеціальні засоби для домашнього застосування. Такі засоби містять фруктові кислоти у невеликій концентрації, тому можуть застосовуватися в домашніх умовах. Лідером серед всіх кислот є гліколева кислота. Пілінг з неї допомагає розгладити зморшки, бореться з в’ялістю, плямами на шкірі і вуграми. Але використовувати креми для хімічного пілінгу при чутливій шкірі не можна.

Рецепти домашнього пілінгу

Купити різноманітні засоби для пілінгу можна в магазині, а можна приготувати їх самостійно з натуральних продуктів.

1. Для домашнього пілінгу обличчя підійде скраб з вівсяних пластівців. Перемелений в кавомолці геркулес змішайте з водою до стану кашки і нанесіть на обличчя. Помасажуйте шкіру легкими рухами і змийте водою. Ця процедура допоможе позбавитися від чорних крапок.
2. Для домашнього пілінгу тіла ідеально підходить кавова гуща. Заваріть натуральну каву окропом і масажними рухами нанесіть кавову гущу на тіло. Особливу увагу приділіть проблемних зонах, так як кавовий скраб не тільки відмінно очищає шкіру, але і допомагає боротися з целюлітом.
3. Для жирної шкіри обличчя гарно підійде соляний домашній пілінг. Змішайте дрібну сіль з вершками або сметаною і нанесіть круговими рухами на шкіру по масажних лініях, через 5 хвилин змийте водою.

Современная девушка должна ухаживать не только за своими волосами и фигурой, большое внимание следует уделять и нашим ногтям. Маникюрные наборы помогут вам лучше ухаживать за ногтями и сделать их более красивыми.

{ 2 comments… читати їх нижче або додати один }

Ксюша

Кавовий скраб – це найкраще що можна придумати. Використовую його завжди

Кулька

Обов”язково спробую кавовий скраб.

Залишити коментар