Поради туристам

Поради туристам

Вирушаючи в подорож до Китаю або Індії, зверніть увагу на той факт, що європейські традиції часом істотно відрізняються від азіатських. Далеко не всі дії, які вважаються допустимими у нас, є такими в Азії, а цілком пристойна з точки зору азіата поведінка цілком може шокувати непідготовленого європейця. Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам швидко адаптуватися в незнайомій обстановці і уникнути незручних ситуацій.

Відразу ж обмовимося, що забувати про правила безпеки не слід. Як у Китаї, так і в Індії не варто носити з собою документи і всі наявні у вас в наявності гроші, залиште їх у сейфі готелю. Також ні в якому разі не можна купувати їжу на вулиці, пити водопровідну воду, їсти немиті овочі та фрукти, замовляти напої з льодом (так як лід це місцева вода).

Збираючись до Індії, пам’ятайте, що тут дуже високий ризик зараження гепатитом А. Готуючись до подорожі в Азію чи Індію, не забудьте захопити сонцезахисні креми, репеленти і набір необхідних ліків, які можуть знадобитися в подорожі. Перед поїздкою до Індії рекомендується вакцинація від малярії, черевного тифу, менінгіту, гепатиту А, сказу.

Китай
• Історія та звичаї. Перебуваючи в Китаї, не забувайте, що в чужий монастир зі своїм статутом не ходять, і не сперечайтеся на політичні теми. Найменше варто розмовляти про Мао Цзедуна, Тайвань, Китайську комуністичну партію. Якщо вам розповідають про історію та культуру Китаю, поставтеся до почутого з повагою.

Приїхавши в Китай, майте на увазі, що не тільки ви будете розглядати пам’ятки, а й самі станете пам’яткою. З вами обов’язково захочуть фотографуватися, або стануть фотографувати здалеку.

• Покупки. При обміні валюти завжди перераховуйте суму і перевіряйте видану в банку довідку – на ній повинна стояти печатка банку. Довідки про обмін зберігайте до кінця поїздки – на той випадок, якщо ви захочете поміняти в кінці поїздки гроші, що залишилися. У невеликих магазинчиках, на ринках і у вуличних наметах можна (а то і потрібно) торгуватися, у великих магазинах цього робити не варто. Зверніть увагу: одиницею ваги в Китаї вважається 1 цзинь (0,5 кг). Ціну вам назвуть за 1 цзинь, а не за 1 кілограм.

• Подарунки та сувеніри. Непарні цифри в Китаї вважаються нещасливими, тому не варто дарувати непарні подарунки. У той же час слід уникати числа “чотири”, бо воно символізує смерть. Ні в якому разі не даруйте китайцеві годинник – вони теж нагадують про смерть і похорон. З цієї ж причини не використовуються в оформленні презентів чорний і білий кольори.

Хорошим подарунком будуть пляшка вина або коньяку, солодощі або здоба, фрукти. Взагалі, китайці більшого значення приділяють церемонії вручення подарунка, ніж його вартості, так що на першому місці повинні стояти подяка або хороші наміри чи побажання. Весільні подарунки даруються в парі, так як вважається, що пара супроводжує удача. Не ображайтеся, якщо вам здасться, що до вас занадто холодно поставилися – китайці дуже стримані в прояві емоцій….

Залишити коментар