Тіло у формі – організм в нормі або як запобігти переїданню

як запобігти переїданню

 Є люди, які ведуть здоровий спосіб життя, правильно харчуються і стежать за своєю фігурою. Більшість же починають замислюватися про дієту і спортзали після того, як вже неможливо приховати одягом «випираючі ознаки ожиріння». Причин виникнення надмірної ваги може бути кілька – це і психологічні проблеми, і комплекси, і різні захворювання, що викликають гормональний збій в організмі, і малорухливий спосіб життя. Але найпоширенішою причиною набору зайвих кілограмів є банальне переїдання.

Скажений ритм життя, коли всі кудись біжать, вирішують важливі справи і постійно працюють, не сприяє нормальному харчуванню. І, як результат – пропущений сніданок, 10 чашок кави з печивом і шоколадними цукерками, швидкий обід на ходу шкідливою, але зате швидко доступною їжею (гамбургер, чіпси, хот-дог, вермішель з пакетика, смажений пиріжок). А ось по приходу додому, коли організм вже просто волає від голоду, ми розслабляємося за рясною вечерею з трьох страв і десерту. Крім того, що такий спосіб життя і харчування – це прямий шлях до всього списку гастроентерологічних захворювань, шлунок звикає до постійного переїдання. Ймовірно, багато хто звертав увагу, що якщо їсти в різний час і багато, то через деякий час вас починає переслідувати почуття хронічного голоду. Це притому, що ви особливо не витрачаєте енергію, а їсти постійно хочеться, і весь час різні страви. Результатом нерегулярного харчування в будь-який час доби і постійного переїдання, як правило, є ожиріння.

Маленькі діти, які не здатні контролювати свій апетит, що з’явився через звичку до рясних трапез, найбільш уразливі для виникнення проблем з надмірною вагою. Втім, деяким дорослим, також вельми проблематично приборкати свій апетит. Дитяче переїдання загрожує порушенням вітамінно-мінерального обміну організму.

Багато людей, які не мають проблем із зайвою вагою, дозволяють собі з’їсти велику кількість смакоти за святковим столом, приділяючи особливу увагу салатам з майонезом, смаженого м’яса, копченостей і консервації. Таке регулярне (особливо вечірнє) переїдання може привести до серйозних проблем ШКТ, збою в роботі підшлункової залози, порушенні роботи печінки. Буває, що після рясних трапез, що супроводжуються вживанням алкоголю, організм не витримує навантаження і дає збій. Як наслідок, виникнення різкого болю в області живота, блювота, запаморочення. Не доводьте себе до такого стану, контролюйте кількість споживаної їжі.

Нікому не хочеться мати проблеми зі здоров’ям. Тому необхідно звернути пильну увагу на своє харчування. Виключіть з раціону шкідливу їжу та газовані напої, регулярно снідайте, перекушуйте фруктами, ягодами і горішками, обмежте вживання солі і цукру, вставайте з-за столу з легким відчуттям голоду, не їжте на ніч – ось і всі премудрості правильного харчування. Розрахуйте кількість калорій, яке при вашому способі життя, рості і вазі необхідно щодня споживати, і не перевищуйте його. Займіться спортом, відвідуйте басейн, більше часу проводите на свіжому повітрі, відвідуйте сауну і ваше тіло завжди буде у формі, а організм – в нормі!

 

Залишити коментар