Правила догляду за немовлям. Що потрібно знати молодій мамі?

догляд за немовлям
Отже, Ваш малюк вже вдома. Молодій мамі потрібно бути готовою до того, що процес адаптації малюка до навколишнього світу, до нового життя має різні прояви і від них не варто впадати в паніку.
По-перше, на шкірі малюка може з’явитися лущення, яке пройде само при правильному догляді за новонародженим. Іноді можуть виникнути невеликі червоні плямочки. Зазвичай вони також проходять самостійно.
По-друге, більшість дітей перші дні втрачають у вазі, але на 10-14 день первісна маса тіла, як правило, відновлюється.
По-третє, можуть з’явитися фізіологічна жовтушка і гормональні кризи. Якщо виникають будь-які сумніви, обов’язково порадьтеся зі своїм неонатологом і дільничним педіатром. Не займайтеся самолікуванням.
До появи малюка і мами необхідно ретельно підготуватися: провести генеральне вологе прибирання в квартирі, обробити кімнати кварцем, а потім добре провітрити. Дитячі пелюшки, сорочечки, підгузники повинні бути випрані і ретельно відпрасовані.

Догляд за новонародженим

Умивання – обов’язкова щоденна процедура! Для цього використовуйте теплу кип’ячену воду. Очі потрібно протирати від зовнішнього краю до внутрішнього. Використовуйте чисті ватяні диски для кожного ока окремо.
Носик потрібно чистити ватяними турундами (ватними або марлевими джгутиками), змоченими рослинним маслом. Якщо з’явилася алергія на покупне масло – простерилізуйте звичайне рослинне. Вушка чистимо наступним чином: протираємо вушну раковину, за вушками, особливо за мочками.
Обов’язково треба протерти ватним олійним тампоном пахви, і всі складки на руках і ногах немовляти, пахові складки. На кожну руку і ногу – окремий тампон або диск.
До загоєння пупкової ранки малюка купають в кип’яченій воді, охолодженої до 37-38 ° C, а потім у звичайній водопровідній. При необхідності можна додавати проціджений відвар ромашки або череди.
Підмивати малюка необхідно теплою проточною водою.
Пупкову ранку слід обробляти перекисом водню, а потім зеленкою.
Нігті стрижуть в міру відростання спеціальними дитячими ножичками.
Для купання та підмивання підійде звичайне дитяче мило.
Температура в кімнаті повинна бути близько 25 ° C, дитина повинна бути в 1-2 сорочечках, пелюшках або повзунках.
Важливо пам’ятати наступне:
1. Ваші руки повинні бути завжди чистими;
2. Не облизувати соску або ложку дитини;
3. Не цілуйте новонародженого в обличчя і руки;
4. Не паліть і не підпускайте близько до дитини домашніх тварин;
5. Обмежте контакт дитини з усіма, крім батьків;
6. Не займайтеся самолікуванням.
Сделать ваш взгляд более выразительным и привлекательным сможет наращивание ресниц, которое выполняет настоящий специалист своего дела.

Залишити коментар