Розумний підхід до шоппінгу або як зберегти сімейний бюджет

сімейний бюджет

Ситуація у вітчизняній торгівлі кардинально змінилася за останні десятиліття. Ще кілька десятків років тому покупці готові були цілодобово оббивати пороги магазинів і вистоювати величезні черги заради того, щоб здійснити навіть найнезначніші покупки. Зараз же прилавки магазинів прямо-таки ломляться від великої кількості товарів, а продавці в прямому сенсі цього слова борються за кожного покупця.

Люди часто купують речі, яких вони не потребують. Причиною тому є численні хитрощі і прийоми нинішніх продавців. Вони точно знають, як завоювати вашу увагу: роблять шалені знижки, влаштовують привабливі розіграші та акції. Якщо з вами частенько трапляється, що відвідування великого магазину або торгового центру сильно вдарило по вашому гаманцю, то поради і рекомендації, викладені тут, обов’язково припадуть вам до вподоби.

А їсти-то хочеться всім …

Ділки харчового бізнесу прекрасно знають, що їх цільова аудиторія неймовірно широка. Люди потребують продукти харчування незалежно від свого віку, статі чи соціального статусу. Кожен, хто хоч раз складав список сімейних витрат, напевно помітив, що покупка продуктів харчування становить більшу частину сімейних витрат. Користуючись цим, хитрі маркетологи впливають на покупця всіма можливими способами: створюють привабливі упаковки, дбають про те, щоб в магазині завжди грала приємна, розслаблююча музика, розставляють продукти відповідно з особливостями людського зору і так далі. То чи можна обійти всі ці хитрощі і сходити в магазин, не залишивши там всю свою зарплату?

Порада перша. Використовуйте кошик замість візка. Це істотно обмежить кількість ваших покупок. Коли ви побачите, що ваша корзина заповнена, ви зрозумієте, що все дійсно необхідне ви вже туди поклали.

Порада друга. Не забувайте про список покупок. Повірте, 5-10 хвилин, витрачені на його складання, сильно допоможуть скоротити ваші витрати. Навіть якщо ви бачите, що продукт продається з великою знижкою, добре подумайте, чи дійсно вам так необхідно п’ять пачок гречаної крупи або три баночки сметани. Переконайте себе, що купівля товарів про запас не обіцяє нічого хорошого, адже харчуватися потрібно тільки свіжими продуктами.

Порада третя. Не здійснюйте покупки, якщо ви голодні. Якщо ви відвідуєте магазин на порожній шлунок, то обов’язково купите набагато більше, ніж вам необхідно, і не зможете пройти повз продуктів, призначених для перекушування. Це погано не тільки для гаманця, але і для травлення, адже в чіпсах, сухариках і кексах немає нічого корисного.

Порада четверта. Залиште дітей удома. Не варто ходити за покупками разом з ними. Діти дуже швидко піддаються впливу реклами. Саме в розрахунку на це маркетологи кладуть жуйки, шоколадні батончики і цукерки біля кас. Поки ви стоїте в черзі, ваша дитина може розглянути всі ці смаколики (які абсолютно “випадково” розташовані на рівні їх росту) і почати просити вас купити хоч що-небудь. Любляча мама навряд чи відмовить своєму чаду, особливо на очах у сторонніх.

Косметика і парфумерія – маленькі жіночі слабкості

І тут всюдисущі продавці не обійшлися без своїх вивертів. Ви прийшли в магазин з точною метою – купити туш. Але виявилося, що там якраз проходить акція: при покупці туші разом з підведенням вам у подарунок дадуть помаду, наприклад. Ну як же відмовитися від такої прекрасного пропозиції? Пам’ятайте, що і тут вами маніпулюють.

Ще один спосіб спонукання людини до покупки – продаж більшого обсягу продукту за низькою ціною. Потрібно розуміти, що чим більша тара і чим довше термін зберігання товару, тим більше в ньому будь-якої хімії у вигляді барвників та консервантів. Нагадуйте собі про це щоразу, коли захочете купити такий товар.

Постарайтеся не перетворювати похід в парфумерний магазин в якусь терапію, спосіб позбавлення від поганого настрою і негараздів. Таке бажання порадувати себе змушує вас робити необдумані покупки.

Одяг теж потрібно купувати розумно

Всім милим дамам знайома така ситуація: ви прийшли в магазин за брюками і помітили милу блузочку, яка просто чудово з ними поєднується. Потім ви приходите додому і розумієте, що до всього іншого гардеробу ця блузка абсолютно не підходить. Ви вирішуєте, що потрібно купити до неї ще що-небудь, а потім ще, і так до нескінченності. Якщо ви постійно стикаєтеся з такою проблемою, то краще не ходіть по магазинах на самоті. Беріть з собою маму чи подругу, які обов’язково будуть зупиняти вас і нагадувати про розумність витрат.

Перед тим, як йти в магазин, визначтеся з тим, що саме вам потрібно: речі для вечірнього виходу, роботи або прогулянок. Відвідуйте тільки ті відділи, в яких є саме цей одяг. У разі, якщо конкретної мети у вас немає, і вам просто хочеться злегка оновити гардероб, то встановіть цінову межу. Завжди тримайте в голові думку, скільки всього корисного ви зможете зробити на гроші, які заощадите на покупці одягу.

Залишити коментар