Виховання дітей: навчіться любити Вашу дитину

Виховання дітей
Поведінка мами під час вагітності, її сприйняття дитини, любов, яку вона має до плоду, що розвивається – все це надзвичайно важливо, тому що це початок великих відносин довжиною в життя.

Відносини мати-дитя

Немає нічого сильнішого материнської любові і нічого більш жахливого, ніж відсутність взаєморозуміння між матір’ю і дитиною. Відносини батьки-діти навіть у тваринному світі будуються на взаєморозумінні, терпінні, поблажливості і готовності допомогти. Тварина ніколи не обділить своєї дитини ні їжею, ні ласкою. У людському світі все, на жаль, інакше. Тільки людині властива жорстокість по відношенню до свого чада. Найчастіше, мами, які жорстоко поводяться з власними дітьми, не замислюються, якими можуть бути наслідки такого «хорошого» виховання. Вони навіть не уявляють, якою людиною виросте їх дитина, і якими методами буде виховувати своїх дітей.

Існує чотири базових типи мам:

1. Надійна мама (завжди піклується про дитину, поводиться з нею спокійно, підлаштовує свій стиль життя під малюка, концентрує свою увагу тільки на ній, віддає їй своє життя до краплі)
2. Тривожна мама (це мама з гіпертрофованим почуттям відповідальності за дитину, звертає увагу тільки на фізичне здоров’я дитини, а це часто шкодить моральному здоров’ю)
3. Відчужена мама (частенько навмисно позбавляє своєї дитини уваги, ласки та опіки, не реагує на плач і тд.)
4. Мама, яка частково або повністю відмовляється від виховання власної дитини.
Розрізняти такі типи мам досить легко. Досить тільки поглянути на те, як вона бере своє чадо на ручки, одягає його, розмовляє з ним. Перша буде робити це спокійно і впевнено, друга – грубими рухами, не дивлячись на дитину, третя – дуже довго і не особливо акуратно, а остання взагалі не зверне на проблеми дитини ніякої уваги.
Але чи можна завоювати любов і повагу власної дитини? Звичайно можна! Маленький чоловічок народжується добрим, довірливим, здатним йти на компроміс. Ми псуємо дітей своїм ставленням. Перш, ніж намагатися завоювати любов дитини, варто розібратися в собі, задати питання:
• За що мене любити?
• Що я можу дати дитині?
• Як я можу домогтися любові?
• Чому я хочу цього?
Після того, як Ви відповіли на ці питання, навчіться обіймати, відчувати і віддавати тепло дитині, і ми впевнені, у Вас все вийде! Любов все розуміє і все прощає.

Залишити коментар