5 міфів про фітнес

фітнес вправи

Сьогодні поняття фітнеса стало дуже популярним і модним. Всім хочеться домогтися видимого результату в короткі терміни, докладаючи при цьому мінімум зусиль. Ми ставимо себе перед вибором: чи йти на заняття пілатесом або йогою, або ж все-таки відвідати тренажерний зал? А яке тренування не змусить жалкувати про проведений час в залі? Всі ми колись замислюємося над цим питанням.

Багато хто з нас, провівши кілька занять у спортзалі, відчувають себе гуру в цій сфері, даючи «цінні» поради друзям та знайомим. Так, власне, і народжуються міфи. Вони здатні знижувати ефективність тренувань і навіть зробити саму ідею про здоровий спосіб життя зовсім непривабливою. Ми віримо своїм подругам, колегам, рідним забуваючи зовсім про те, що по-справжньому цінну пораду дасть лише професійний тренер.

Міф 1. Вага – головний показник ефективності проведеного тренування
Орієнтуватися на показники вагів не варто, так як жирова тканина за своєю суттю набагато легше, ніж м’язова. Краще скористатися виміром проблемних зон за допомогою сантиметрової стрічки або ж приміряти «контрольне плаття». А ось самим кращим способом вимірювання співвідношення жирової і м’язової тканини буде біомпедансний аналіз. Таке комп’ютерне тестування буде ідеальним способом виміряти ефективність проведення тренувань, та й краще такі виміри довіряти фахівцям. Біомпедансний аналіз дозволить отримати дані про вміст жирової і м’язової тканини, рівня основного обміну і індексу маси вашого тіла.

Міф 2. Чим більше тренувань – тим краще
Існує думка, що чим інтенсивніше будеш тренуватися, тим швидше будуть досягнуті ваші цілі. Насправді вашому організму необхідні як навантаження, так і відпочинок. На думку фахівців – для відновлення м’язів необхідно від 48 до 72 годин. Новачкам слід особливо обережно займатися, щоб адаптуватися до фітнес-режиму. Кожен організм індивідуальний, а тому підходити до навантажень потрібно виходячи з можливостей і схильностей власного організму. Різні люди зовсім по-різному реагують на однакову тренувальну програму.

Міф 3. Тренування повинні бути регулярними
Багато хто вважає, що займаючись, наприклад, два рази на тиждень, вони зможуть досягти прекрасного результату лише дотримуючись регулярності занять. Це, звичайно ж, не так. Єдиний м’яз нашого організму, який працює безперебійно, є серце. Але навіть йому необхідно робити паузи між ударами. Тренуватися щодня незалежно ні від погоди, ні від настрою або ж самопочуття – це неправильно. Заняття повинні вибудовуватися не регулярно, а послідовно на протязі місяця, таким чином, не перевантажуючи організм. Роблячи перерви між тренуваннями, ви даєте можливість своїм м’язам відпочити і адекватно засвоїти отримане навантаження.

Міф 4. Втома – критерій, правильно проведеного тренування
Якщо після тренування ви відчуваєте втому – значить всі вправи виконувалися вірно і тренування пройшло правильно. Так вважають багато хто, але це глибока помилка. Втома є ознакою перенапруження, якого ніяк не можна допускати, інакше організм не буде справляти з поставленим завданням і в певний момент дасть збій. Після заняття ви повинні відчувати прилив енергії, бадьорість і бажання ще продовжити. Саме з таким почуттям слід закінчувати тренування. У ваших м’язах повинна бути легка приємна втома, а в усьому організмі енергія.

Міф 5. Парниковий ефект
Вважається, що термобілизна і термокостюми, а також поліетиленова плівка допомагають активно спалювати жирові відкладення. По правді, хороший тренер ніколи вам не порадить, та й не дозволить здійснювати щось подібне. Таий одяг виводить лише воду з організму і ніяк не спалює жир. А ось обезводнення може привести до того, що м’язи позбавляться еластичності; збільшення навантаження на серце і навіть теплового удару. Якщо ж ви твердо вирішили позбутися від зайвих сантиметрів, краще скористатися апаратними методиками, такими як LPG або ультразвукова кавітація. Так, ви ефективно і безпечно зможете домогтися бажаного результату, не завдаючи шкоди своєму організму.

Тепер ви знаєте, що довіряти міфам не варто. Кращим заняттям у фітнес-клубі буде тренування під керівництвом інструктора. Він не дасть вам довіряти міфам і допоможе підібрати індивідуальний комплекс вправ, які не зашкодять вашому організму, а навпаки – допоможуть досягти бажаних результатів.

Дуже важливо, щоб фітнес приносив не тільки користь, але і радість, а не біль і втому. Для цього буде потрібно грамотно спланувати заняття і намагатися дотримуватися правильного харчування – рано чи пізно, але це призведе до планованого результату.

Залишити коментар