Правда про “модний” фітнес

Правда про фітнес

У наші дні розвитку бізнесу інтернет буквально рясніє привабливими пропозиціями та акціями від фітнес-клубів і танцювальних студій. Які, до речі, ростуть швидше, ніж гриби. Там обіцяють за кілька місяців зробити з вас як мінімум зірку танцполу, чемпіонку з пів-денсу (танцям на пілоні, або, кажучи звичною мовою – жердині) або ж призера чемпіонату з бодібілдингу. Градус бажання підвищують популярні сайти зі знижками, на яких можна придбати пробний абонемент в будь-який подібний заклад за копійки. Походив, не сподобалося викладення викладачем предмету «тілодосконалення» – пішов, не втративши при цьому великих грошей. Але ось чи так мало ви втрачаєте в подібному фітнес-клубі або танцювальній студії? Давайте розберемося.

Згідно зі статистикою, яку ведуть медичні працівники, приблизно 60 відсотків населення мають проблеми з опорно-руховим апаратом, причому, багато хто про це навіть не підозрюють. Ну а схильність до захворювань хребта мають і всі 80%. Це пов’язано з поганою екологією, неякісним харчуванням, неправильним або малорухливим способом життя, навіть шкідливими звичками. Але, те, що про це знають медики, зовсім не значить обізнаності про такі факти викладачів фітнес-клубів або студій танців. Швидше навпаки. Одна дівчина, в пошуках роботи, неодноразово натикалася на оголошення приблизно такого змісту: «Запрошуємо на роботу фітнес-тренерів, навчання». Причому, серед вимог до кандидата ні медична, ні навіть спеціальна освіта не значиться. Це означає, що для видимості «успішного» заняття з аеробіки, людина, яка її проводить, повиненна, швидше, володіти зовнішніми даними, харизмою і поставленою мовою, щоб переконати клієнта, що все це йому на користь і гроші в такі уроки вкладати потрібно і необхідно . Загалом, один суцільний маркетинг. А як же здоров’я? А здоров’я клієнтів таких клубів або танцювальних студій знаходиться під загрозою, прямо пропорційною «зазиваючи» в цей клуб його організаторів і горе-тренерів.

Припустимо, приходить на заняття з пол-денс дівчина, яка не знає, що її хребет трохи скривився в сторону від сидячої роботи, візуально це поки непомітно, та й дискомфорту до пори- до часу не доставляє. Починає ця дівчина старанно крутитися на рурі – вна ж жердина, причому все навантаження припадає на праву руку, так як дівчина правша. Ліву викладач теж пропонує задіяти, але, так як в групі 8 осіб, за всіма не встежиш, а дівчина хоче швидше стати зіркою пілона, тому відпрацьовує складні силові трюки на тій же «зручній» правій руці. В результаті, прокачується тільки лише права сторона корпуса, спина не витримує такого навантаження і «маленький» сколіозік, стає великим і складним, оскільки йому «додали» росту величезним навантаженням. Хребці зміщуються, відбувається защемлення нерва або загострення інших хвороб, про наявність яких людина навіть не підозрювала до цього часу. Те ж саме відбувається і в фітнес-клубах, в яких заняття на модних тренажерах рекламуються як панацея від зайвої ваги і неправильного обміну речовин. А чи знаєте ви, що при сколіозах різних видів (кіфоз, лордоз) багато вправ, які щосили застосовують модні тренери, категорично протипоказані і можуть завдати величезної шкоди здоров’ю? Нахили з боку в бік, повороти корпуса, присідання, качання преса – все це можна робити далеко не всім, так як є небезпека закачати неправильно м’язи, які відповідають за вашу поставу. В танцювальних студіях не обійтися без розтяжки, а це також зло для організму, не звиклої до таких навантажень. Одна справа балерина або гімнастка, інше – офісний працівник, який щойно відірвав від стільця своє задерев’яніле тіло! Не ризикуйте здоров’ям суглобів, адже жити вам ще довго і щасливо, так нехай це життя буде також і комфортним у вашому далекому похилому віці.

У підсумку, що ж робити, якщо вам дуже хочеться мати заняття до душі і міцне здоров’я? Пройдіть обстеження перед початком занять у доктора, щоб знати, що вам можна робити, а що не можна. Зробіть знімок хребта, щоб бачити, як близько розташовані нервові закінчення до хребта, чи немає гриж та інших неприємних «заковик». Ретельно вибирайте фітнес-клуб, не бійтеся цікавитися наявністю сертифікатів та дозволів, а також наявністю спеціальної освіти у тренера. Обов’язково попередьте тренера про ваш діагноз, якщо такий, раптом, виявиться. Не дивіться на вік і зовнішній вигляд викладача. Віддайте перевагу в тренери краще похилого дідуся з горою м’язів, ніж гламурного хлопчину років 20-ти, друге – просто піар-хід керівництва клубу, щоб вас туди заманити. І не дуже довіряйте дешевим купонах і акціям – безкоштовний сир буває, самі знаєте де. Будьте здорові!

Залишити коментар