Плануємо дитячу кімнату

Post image for Плануємо дитячу кімнату

 Здавалося, це було зовсім недавно: ви приїхали зі своїм маюком з пологового будинку… А потім з таким захопленням спостерігали, як він робить свої найперші кроки, і просили повторити “ладушки-ладушки”. Дитинка була зовсім маленькою і щохвилини потребувала вашої близької присутності, можливо, він навіть спав поруч або разом з вами. Але ось малюк трохи підріс, перестав прокидатися вночі, самостійно вибиратися з ліжечка і говорить, що він зараз хоче робити. Йому тепер потрібно набагато більше особистого простору, з’явилися улюблені заняття і нові іграшки, які він вже може і хоче розставляти так, як йому подобається.

Значить, прийшов час облаштовувати дитячу!

Нехай ці клопоти будуть тільки приємними. Не забувайте: для деяких діток не так-то просто «відокремитися» від мами і тата, комусь страшно залишатися одному в своїй кімнаті. Підготуйте малюка заздалегідь, розкажіть, що скоро у нього буде своя кімната, як у дорослого, він зможе там грати, запрошувати туди друзів. У нього будуть свої ліжка, шафа, полиці – діти великі власники, це повинно їх зацікавити. Предмети інтер’єру бажано вибирати разом з дитиною – але це в основному відноситься до картинок, іграшок, поличок, рамок для фотографій. А ось водити дітей по величезних магазинам, підшукуючи підходящі за ціною і розмірами меблі, не варто. Точно так само, як втягувати малюка в розглядання нескінченних рулонів шпалер і видів штор. Краще вдома, в спокійній обстановці, розпитайте його: «Який колір тобі більше подобається?» І «Яких тварин ти любиш?». Найчастіше діти називають жовтий, помаранчевий, зелений кольори – ви сміливо можете додати до цього рожевий, бежевий, салатовий і золотистий. Малюки ще не зовсім чітко розділяють тони і запам’ятовують їх назви, зате самими квітами потім будуть милуватися. Постарайтеся піти від шаблонів, від повторюваних шпалер з мультяшними героями – знайдіть свій малюнок, поекспериментуйте. Шпалери краще вибирати паперові – вони повинні «дихати». Хоча з миючими звичайно ж легше прати шедеври маленьких художників. Можна також пофарбувати стіни – причому навіть кожну в свій колір, намалювати щось (тих же тварин, деревце, казковий замок і т.д.). Взагалі, фарби в дитячій повинні бути по-весняному свіжими і нагадувати про природу. Що стосується підлоги, то краще ложити паркет або ламінат, постеливши зверху легкий килимок. Така підлога добре миється, а це важливо, адже в дитячій не повинний затримуватися пил, і, звичайно, в кімнаті дитині має бути тепло і світло. Краще всього, якщо вона виходить вікнами на південь або південний схід. А вже затишок – це справа ваших, батьківських, рук.

Що стосується меблів, то можна купити їх на якийсь певний термін – скажімо, років до 8 (з гірками, східцями, потайними будиночками) або ж відразу вибирати «на виріст», коли дитина буде вже не тільки грати, але і вчитися (тобто з письмовим столом, зручними стелажами для книг, тумбочкою для зошитів і т.д.).

Бажано відразу ж розділити кімнату на 2 частини: місце для сну і відпочинку і зону для ігор (а надалі – місце для виконання домашніх завдань). Не ставте ліжко під скошеною стелею або нависаючою люстрою, краще розташувати його з півночі на південь, щоб сонечко ніби гріло йому ніжки.

Діти люблять все, що пов’язане з їх власною маленькою персоною. Тому не забувайте розставляти їх поробки на полицях, а на стінах розвішуйте малюнки та фотографії. Дитяча кімната, так сказати, – кузня індивідуальності та становлення особистості, її творчого начала. І саме це місце в будинку вартує облаштувати з особливою ретельністю. У приємній, зручній і комфортній обстановці ваш малюк буде добре себе почувати і гармонійно розвиватися.

Беручись за йнтер’єр кімнати ви можете замовити дизайн штор по фото через інтерет, що значно спростить вам завдання та зекономить багато часу.

Залишити коментар