Як зробити квартиру візуально більш просторою

візуальне збільшення простору

Незалежно від характеру і переваг в стилі всі ми хочемо, щоб рідний дім був місцем, де можна відчути умиротворений спокій і свободу. Цьому часто заважає гнітюче відчуття тісноти, з яким, однак, легко впоратися: можна додати інтер’єру маленької квартири візуальний простір і легкість.
Головний принцип, якого слід дотримуватися – в квартирі має бути якомога більше світла. Рясне природне освітлення (подбайте про доступ денного світла), світлі тони – все це наповнить квартиру повітрям і зорово розширить простір.
Повісьте на вікна легкі прозорі штори, можна навіть у кілька рядів – але вони ні в якому разі не повинні бути темними. Рами, пофарбовані в колір стін, візуально збільшать вікна. Скляні, поліровані або дзеркальні поверхні, відбиваючи світло, наповнять ним простір. Такими «відбивачами» можуть стати шафи і полиці зі скляними або дзеркальними дверцями, журнальні столики з лакованою або дзеркальною поверхнею, металеві деталі, блискучі (атласні, шовкові) тканини.
Дієвий спосіб – створення дзеркальної стіни. Поглибивши простір, дзеркало на всю стіну «розсуне» кордони квартири. Щоб велике дзеркало не виглядало грубо, можна надати йому деяку декоративність, пустивши по ньому малюнок. Підтримає ілюзію глибини і ліпнина.
Вибираючи шпалери або колір, в який будуть пофарбовані стіни, пам’ятайте про те, що темні і теплі кольори зорово звужують простір, а світлі і холодні – розширюють. Горизонтальний напрямок малюнка візуально робить стіни ширше, а вертикальний – «піднімає» стелю. Перевагу варто віддати дрібному малюнку. Добре підбирати для стін відтінок в тон до відтінку меблів: таким чином меблі як би розчиниться в стіні замість того, щоб ділити простір.
Якщо простір здається замкнутим, можна його розкрити, пофарбувавши протилежні стіни в більш світлий колір, тим самим зорово їх віддаливши.
Так як більшому простору сприяє цілісність простору, важливо об’єднати його дробові елементи (предмети меблів, текстиль, шпалери) воєдино, з чим чудово справляється колір. Якщо у вашому інтер’єрі «не уживаються» дві різних колірних гами, введіть поруч з ними третю, яка буде відтінком одної з них або їх «середньою ланкою». Так, наприклад, в сусідстві молочно-білих штор на шоколадному кріслі можуть розташуватися бежеві подушечки, «примиряючи» світлий елемент з темним. Намагайтеся дотримуватися однієї гами: усі кольори повинні бути або теплими, або холодними, інакше ви ризикуєте позбавити інтер’єр цілісності. Контрастні по гамі кольори допустимі, але в малих кількостях: для додання жвавості кольоровому наповненню простору.
Отже, основних законів візуально просторої квартири небагато: це перш за все хороше освітлення, велика кількість відображаючих поверхонь і колірна єдність.

Залишити коментар