Алергія. Її види і як з нею боротися

Алергія

Алергія – це не що інше, як реакція на подразник, однак при цьому присутнє пошкодження власних тканин організму. Існує безліч різновидів алергії, кожен з яких має свою клінічну картину і вимагає певного підходу в лікуванні.
Види алергії
Захисна реакція організму може бути виражена в різному ступені, тому зустрічається легкий і важкий перебіг захворювання.
Легкими проявами алергічних реакцій вважаються:
- Алергічний риніт, основний прояв якого – утруднення носового дихання, що виникає внаслідок набряку слизової носа і рясного виділення слизу. При риніті також можливо чхання і першіння в горлі;
- Алергічний кон’юнктивіт, який проявляється почервонінням, набряком повік і слизової очей, сльозоточивість;
- Локалізована кропив’янка, відмітною ознакою якої є пухирі на невеликій ділянці шкіри. Як правило, місце ураження сильно свербить.
Важкою формою алергічних захворювань вважають:
- Генералізована кропив’янка, при якій пухирі покривають більшу частину тіла;
- Набряк Квінке – набряк слизової і шкіри. Симптоми проявляються залежно від місця протікання патологічного процесу: при ураженні горла виникає кашель, голос стає хриплим, мучить задуха; при набряку слизової внутрішніх органів – нудота;
- Анафілактичний шок, який супроводжується різким зниженням артеріального тиску.
Найпоширенішим проявом алергії є нежить.
Алергічний риніт : різновиди та лікування
Алергічний нежить підрозділяють на сезонний і цілорічний. Сезонна алергія виникає в певний час року в якості реакції організму на цвітіння рослин – алергенів (тополя, деякі трави і т.д.). Існують також алергени, які є невід’ємною частиною повсякденного життя і не залежать від сезону. Це пил, шерсть тварин і т.п. Реакція на них називається цілорічним алергічним ринітом.
Дуже важливо діагностувати причину риніту у фахівця, так як нераціональне лікування алергічного риніту може призвести до розвитку гнійного запалення в навколоносових пазухах. Алергічний риніт лікування якого зводиться до усунення головних проявів алергії, повного виліковування не підлягає. Тому важливо визначити алерген і всіляко уникати з ним контакту.
Розвитку сезонної алергії можна уникнути за допомогою специфічної імунотерапії, тобто поступового введення алергену невеликими дозами в організм хворого. Ця процедура є своєрідною підготовкою імунної системи до майбутнього контакту з алергеном. Своєчасні аллергоідні препарати вимагають до 14 ін’єкцій. Цей спосіб вважається передсезонним лікуванням. Безпосередньо в сезон цвітіння потрібно застосовувати препарати на основі КромоГЕКСАЛу ® натрію. Терапевтичний курс в цьому випадку повинен тривати весь період загострення. Щоб уникнути звикання до лікарського засобу потрібно зупиняти свій вибір на антигістамінних препаратах другого і третього покоління. Якщо ж прийом таких не дає потрібного результату, то лікування проводять гормональними препаратами, які здатні знизити чутливість до алергену. У будь-якому випадку лікування повинно проводитися за призначенням лікаря.

Залишити коментар