Порушення овуляції. Симптоми та лікування

Порушення овуляції
Термін овуляція походить від латинського «ovum», що означає «яйце». Овуляція – це процес, в ході якого готова до запліднення, тобто зріла яйцеклітина йде з фолікули яєчника і переходить в черевній відділ. У жінок, здатних до дітородіння, даний процес відбувається з періодичністю в 20-35 днів.
У загальних рисах
Регулярність процесу овуляції залежить найбільше від нейрогуморальних механізмів, найбільш часто – від фолікулярних гормонів яєчника і гонадотропних гормонів передньої частини гіпофіза. Коли накопичується фолікулярна рідина, тканина яєчника, яка розташована над висунутим полюсом фолікула, тоншає.
Безперервний процес овуляції буде порушений протягом трьох місяців після аборту і після досягнення віку 40 років, – в цьому випадку організм готується до передклімактеричного періоду, а також протягом року після пологів.
У вагітної жінки також обривається овуляція. Для зачаття дитини необхідно знати свої точні терміни овуляції, їх необхідно також знати і тим, хто збирається провести екстракорпоральне запліднення і штучну інсемінацію.
У медичних практиках зустрічаються також випадки порушення овуляції, це відбувається через системні хвороби або запалення геніталій.

Причини порушення овуляції

Існує багато причин, через які овуляція може порушуватися.
Найбільш частою причиною порушення овуляції стають гормональні збої. Захворювання яєчників іноді також можуть стати причиною порушення овуляції. Це можуть бути як кісти і інші новоутворення, так і різні запальні процеси.
Ендокринні чинники
1. Поразки і захворювання гіпофіза (пухлини, травми головного мозку, різні порушення кровопостачання). Найбільш частою причиною захворювання є гіперпролактеменія.
2. Захворювання щитовидної залози, як зі зниженням її функції (гіпотиреоз), так і з її підвищенням (гіпертиреоз), також призводять до порушень процесу розвитку фолікула і власне овуляції.
3. Надмірне утворення в жіночому організмі чоловічих статевих гормонів (тестостерон).
Порушення харчування
1. В окремих випадках надмірна маса тіла може призводити до розвитку безпліддя. І найбільш часто порушення овуляції є причиною безпліддя у таких жінок.
2. В результаті вказаної вище ролі жирової тканини в процесі обміну жіночих статевих гормонів стає цілком зрозуміло, чому у жінки, в результаті значного зниження маси тіла, відбуваються порушення не тільки процесу овуляції, а й самого менструального циклу, аж навіть до припинення місячних.
Фізичні навантаження
В результаті втрати жирової тканини при надмірних фізичних навантаженнях, загального стомлення організму і ряду інших чинників (прийом анаболічних стероїдів і інших препаратів, які збільшують м’язову масу) можливий розвиток безпліддя і порушення овуляції.
До кого звернутися
Якщо ви помітили у себе симптоми порушення овуляції, то необхідно звернутися до ендокринолога та гінеколога.
Дані порушення можуть носити суто індивідуальний характер, і їх причиною може стати сукупність різних чинників, тому рекомендуємо вам звернутися відразу ж до кваліфікованого лікаря в добре зарекомендованій себе клініці, а не займатися самолікуванням.

Залишити коментар