Про кругообіг води і жіночу природу

жіноче здоров'я

У твердому, рідкому і газоподібному стані. У вигляді моря синього, струменя з-під крана, а також дощику в четвер і крижаних кубиків для коктейлів. Вона нам потрібна. Нам без неї не жити.

Чого вже там говорити, коли ми й самі складаємося з води на 76%. Дивно, правда? Цей давно відомий і цілком науковий факт якось незручно вкладається в голові. Виходить, і Лев Толстой, досвідчений чолов’яга, – на дві третини вода? І Пушкін? І я? Так воно і є, навіть не сумнівайтеся. Ми, звичайно, могли б розписати весь цей складний механізм участі води в життєдіяльності людського організму з усякими там аніонами і катіонами, але навіщо ж даремно воду лити? Симпатичний вусатий водовоз зі старої комедії все висловив просто і ясно – мовляв, без води і не туди і не сюди. Залишилося тільки уточнити деякі деталі.

Чому так добре?
Справді, від чого ми ті, що живуть на суші, так комфортно відчуваємо себе у воді? На цей рахунок існує безліч пояснень. Кажуть про генетичну пам’ять людства і про допологову пам’ять плоду, який в рідкому середовищі, усередині мами, відчував себе так добре, як ніде і ніколи потім, і вода нібито повертає нас у це безтурботний стан. А ще це пояснюють тим, що на тіло, занурене у воду, діють зовсім інші закони фізики і це ніби як відбивається на стані духу, тому що тіло і дух, як нам відомо, пов’язані … Ой, в які вири нас затягнуло! Пора вибиратися, не те, не дай Бог, збрешемо зайвого. Загалом, так: отримавши морально-психологічну травму, лізьте у воду. Навіть якщо просто головою у відро пірнете, все одно відчуєте себе краще. Не кажучи вже про релаксуюче плавання в басейні або, того краще, в природному водоймищі і про заспокійливі ванни з солями і трав’яними зборами. Це що стосується зовнішнього застосування – вживання всередину теж має свої правила.

• Не варто думати, ніби вода у пластиковій пляшці гірше, ніж у скляній. Навіть найвишуканіші марки випускають як в дешевій, так і в дорогий тарі. Небезпека пластику полягає лише в тому, що невеликий виробник найчастіше з міркувань дешевизни розливає воду в неякісні пляшки. Хоча у скляної тари інша біда – бруд. Абсолютно безпечна тільки вода в ексклюзивних пляшках – боржомі, нарзан.

• Спрага – аж ніяк не показник достатності води в організмі. Незалежно від того, хочеться вам пити чи ні, в день потрібно вживати 8-10 стаканів води. Щоб зробити процес приємніше, в пиття можна додати лимонний або яблучний сік.

• Мінеральною вважають тільки ту воду, яку добувають з підземних джерел і яка доходить до споживача у своєму первозданному вигляді. Але більшість столових вод штучно мінерализуют.

• Уважно вивчайте перелік мінеральних компонентів на етикетці. Зміст деяких може виявитися надмірним для людей, які страждають певними захворюваннями. Так, наприклад, багато кальцію шкідливо людям з підвищеним згортанням крові. Гіпертонікам і почечникам шкідливий надлишок натрію. Сульфати мають послаблюючу дію. Також багато цікавих новин про воду, та про всі інші новини світу можна прочитати на http://joinfo.com/news/in_world.

Пий та діло розумій
Всі мінеральні води діляться на три групи: столові (мінералізація 1-10 г на літр), лікувально-столові (10-15 г) і лікувальні. Так ось пити без всяких обмежень можна тільки столову воду, інші – дозовано і після консультації з лікарем.

Не вода, а їжа
Частково добову потребу рідини можна покрити за рахунок фруктів і овочів.
• Кавун і диня містять до 90% води
• Цитрусові (лимон, апельсин, мандарин) – 86%
• Виноград – 80%
• Слива – 85%
• Ананас – 80%

Алкоголь і кофеїн надають на організм зневоднюючий вплив
• Вино. Запам’ятайте, що кожен випитий вами келих вина вимагає вдвічі більшої кількості рідини.
• Кава і чай. Мудрі жителі Сходу неодмінно запивають каву холодною водою, компенсуючи таким чином зневоднюючий вплив кофеїну.

І для шкіри теж!
Не забувайте про косметичні засоби для обличчя і тіла, які підтримують необхідний баланс вологості шкіри і оберігають її від несприятливих зовнішніх впливів. Між іншим, восени ми потребуємо їх анітрохи не менше, ніж влітку. З настанням холодів, спосіб застосування став дещо іншим: накладати зволожуючий крем потрібно як мінімум за півгодини до виходу на вулицю.

Залишити коментар