Рак молочних залоз. Стадії і симптоми. Лікування раку молочної залози

Рак молочних залоз
Рак молочних залоз – дуже поширене захворювання, яке з кожним роком вражає все більшу кількість жінок, у тому числі і дітородного віку. Причини його появи можуть бути різними і починатися від гормональних розладів і до травм молочних залоз. Якщо у вас діагностували рак грудей, не впадайте у відчай, він піддається лікуванню, після якої настає повна ремісія.

Симптоми раку молочних залоз, стадії хвороби і лікування

Рак молочної залози ніяк себе не проявляє протягом певного часу, іноді симптоматика відсутня багато років. Але пухлина поступово зростає. При регулярному огляді у мамолога або онколога її вдається діагностувати якомога раніше, самостійно це зробити можна лише тоді, коли новоутворення стає більше 1 см в діаметрі.
До основних симптомів раку можна віднести виділення з сосків, які мають різний відтінок, аж до зеленуватого кольору. Іноді спостерігається виділення невеликої кількості крові. Також хвора відчуває важкість і біль у грудях, підвищення температури тіла і занепад сил. У міру розвитку хвороби одна грудь змінює свою форму, що веде до асиметрії. Сосок може втягуватися, що і повинно вас насторожити.
Регулярно проводьте пальпацію грудей подушечками пальців. Одну руку закидайте за голову або лягайте на спину, щоб максимально добре обстежити молочні залози. Якщо ви виявили невелике ущільнення, не потрібно впадати в паніку. У багатьох жінок є кісти в грудях, які не мають відношення до раку.
Рак грудей підрозділяється на три форми. Перша стадія вважається найлегшою – пухлина розташовується лише в грудях, прилеглі лімфовузли не пошкоджені. При другій стадії є невіддалені метастази. Третя стадія найсерйозніша – пухлина в молочній залозі досягає великих розмірів, є метастази не тільки в пахвових западинах, але і у всьому організмі (точну локалізацію не завжди вдається з’ясувати).
Діагностувати рак молочних залоз можна за допомогою мамографії, УЗД, біопсії і аналізів крові на онкомаркери. Якщо діагноз підтвердиться, вам призначать лікування. При першій стадії раку досить видалення пухлини та проходження курсу хіміо-і променевої терапії. Друга і третя стадія гірше піддається лікуванню, тому може статися, що доведеться повністю видалити молочну залозу і прилеглі метастази, після чого ще пройти курс медикаментозного лікування.
Життя після операції
Навіть якщо вам повністю видалили молочну залозу, це не означає, що життя на цьому закінчене. В наші дні без проблем можна виготовити спеціальний протез, який приховає невеликий дефект. Крім того, можна встановити імлпнтанти, які повністю сховають наслідки операції. Але пам’ятайте, щоб уникнути рецедиви потрібно обов’язково переглянути свій спосіб життя, правильно харчуватися і не забувати про фізичні навантаження.

Залишити коментар