Рак шийки матки: симптоми, лікування та наслідки

Рак шийки матки

Рак шийки матки – серйозне захворювання, яке часто зустрічається у жінок, особливо у віковій категорії від 35 до 50 років. Ця злоякісна пухлина небезпечна, насамперед, своєю непередбачуваністю, її лікування слід починати відразу ж після того, як вона була виявлена. В іншому випадку виникнуть небажані наслідки, будуть розвиватися метастази, відбуватися інші руйнування в жіночому організмі.
Причини захворювання
-велика кількість абортів;
-раннє статеве життя;
-часте і тривале застосування протизаплідних засобів;
-курення;
-порушення імунітету.
Симптоми
Рання стадія захворювання протікає без яких-небудь яскравих симптомів. Для точного діагностування захворювання необхідно пройти цитологічне дослідження, яке включає такі процедури: мазок з області шийки матки і кольпоскопія.
Згодом можуть виникнути такі симптоми:
Кров’янисті виділення з піхви;
Неприємні відчуття в районі попереку;
Сильний біль, супутнє статевому контакту;
Між менструаціями з’являються несподівані кровотечі;
Виділення з часом стають гноєвидними.
Лікування
У більшості випадків лікування передбачає хірургічну операцію, в процесі якої видаляється матка. також в даній ситуації нерідко видаляють лімфовузли в області малого тазу.
У кожному окремому випадку лікар призначає індивідуальне лікування. Приміром, воно може включати хіміотерапію та променеву терапію. Будь-який вид лікування визначається лікарем-гінекологом і багато в чому залежить від стадії захворювання.
Променева терапія часто призначається навіть після операції. Іноді лікування іонізуючим випромінюванням призначається і замість хірургічного втручання. Хіміотерапія не завжди виявляється ефективною при даному захворюванні, хоча і зупиняє ріст і ділення ракових клітин на деякий час.
На ранній стадії розвитку раку ще можна зберегти яєчники, на більш пізній стадії – можливе їх видалення. Для правильного та своєчасного діагностування хвороби слід звертатися за допомогою до досвідченого онколога або гінеколога.
Можливі наслідки
Наслідки захворювання досить серйозні. Якщо запустити хворобу і не лікувати її, надалі рак призведе до смерті пацієнтки, на ранній стадії рак піддається лікуванню.
В деяких випадках доведеться видалити шийку матки і саму матку, при цьому не чіпати яєчники, які надзвичайно важливі для збереження природного гормонального фону.
Повне відновлення здоров’я без будь-яких наслідків можливо тільки при своєчасному виявленні проблеми і правильному лікуванні.

Залишити коментар