Виділення із сосків і причини їх виникнення

виділення з сосків

Багато жінок турбуються, коли у них з сосків починаються виділення. І, справді, це може бути тривожний знак, але все ж, хвилюватися наперед не варто. Необхідно розуміти, що поява виділень з сосків для молочних залоз характерна – так вони влаштовані за своєю природою. Причин, за якими може виділятися рідина з сосків, існує безліч.

При цьому таке захворювання, як рак, варто лише на останньому місці, хоча більшість жінок, які стикаються з цим явищем, впадають у паніку. Якщо жінка не є вагітною або годує, причинами виділень можуть бути і такі захворювання, як мастопатія, папілома або елементарна застуда грудей.

Причини виділень з сосків

Виділення можуть виникати лише з одної груді або відразу з двох. Проходять ці виділення за тими ж протоках, що і грудне молоко, тому виділяються по тій же системі. Колір виділень з сосків може бути різним. Жінки, які досягли репродуктивного віку, часто стикаються з виділеннями зеленого або коричневого кольорів. Зелені виділення з соска найчастіше свідчать про мастопатію.

Також виділення можуть бути прозорого кольору або нагадувати молозиво, вони зустрічаються в моменти вагітності жінок, під час годування, а також після його завершення. У цьому немає нічого страшного, це природний процес, який свідчить про чутливі соски. Звернутися до лікаря потрібно тільки в тому випадку, якщо після закінчення годування грудьми, минуло більше п’яти місяців. Мамолог проведе необхідні обстеження, які допоможуть виявити причини передбачуваного захворювання. Дані симптоми спостерігаються при галактореї – захворювання, яке виникає з різних причин:

- Збільшення щитовидної залози (що часто трапляється після пологів);
- Пухлини, що виникають за рахунок зміни гормонального фону;
- Прийом важких лікарських препаратів;
- Стимуляція сосків (роздратування їх дитиною або молоковідсосом);
- Різні захворювання нирок.

Якщо жінка не вагітна і не була вагітна, причин, за якими з’являються виділення із сосків, може бути маса. Іноді цей процес є нормою, і відбувається періодично. Якщо це так, необхідно якомога менше дратувати соски. Не варто їх здавлювати зайвий раз, натирати їх, або носити незручний одяг.

Чорні виділення із сосків можуть стати свідченням патології. Якщо це так, то можливі причини виділень з сосків можуть бути такими:

1. Рак молочної залози. Так, дійсно виникнення виділень з сосків може свідчити про захворювання, хоча трапляється це досить рідко. Це може бути внутрішньопротоковий рак або рак Паджет. Рак Паджет – це пухлина, яка розміщується таким чином, що сосок виявляється в зоні ураження. Крім виділень з сосків, ознаки цього захворювання такі: змінюється форма соска, темніє область ореолів, і починається сильний свербіж грудей. Виділення можуть бути кров’яними. Хвилюватися не варто, навіть якщо лікар підтвердить діагноз, адже захворювання піддається лікуванню;
2. Мастопатія. Це захворювання грудей, при якому в молочних залозах відбувається дисбаланс, і утворюються кістозні компоненти (тверднуть ділянки грудей). Таке часто трапляється через зміни гормонального фону;
3. Мастит – в тканинах молочної залози утворюється гній, який може проходити по молочних протоках;
4. Травма. Елементарна травма грудей, може привести до того, що з сосків підуть виділення;
5. Папілома внутрішньопротокова. Це невелика доброякісна пухлина, яка може виникати в молочному протоці і сприяти появі виділень з сосків. Найчастіше таке захворювання проявляється у жінок від 35 до 55 років. Причини, з яких утворюється така пухлина, ще не відомі, але вона легко лікується, частіше без хірургічного втручання;
6. Ектазія. Це запалення молочного протока. Виникає таке захворювання найчастіше у жінок після 40 років і лікується за допомогою антибіотиків і компресів. Хірургічне втручання необхідне в рідкісних випадках, коли уражений проток просто віддаляється;
7. Абсцес. Абсцес – це скупчення гною в молочній залозі. Відбувається це найчастіше, коли жінка годує грудьми. Соски досить часто покриваються тріщинами, і через ці тріщини в груди можуть проникнути різні бактерії, які здатні викликати інфекцію. Якщо інфекція проникла, з сосків починають витікання гнійних виділень, груди можуть збільшитися, почервоніти. Часто виникає температура та біль у грудях. Лікується абсцес хірургічним шляхом, після чого приймаються антибіотики.

У домашніх умовах можна провести пальпацію грудей, яка допоможе виявити ущільнення різного роду. Також варто уважно розглянути свої груди і соски для того, щоб помітити її деформацію, почервоніння або зміни сосків.

Похід до лікаря
Яким би захворюваннями не була така ознака як виникнення виділень з сосків, необхідно звернутися до лікаря, для того, щоб встановити точний діагноз. Записавшись до лікаря, ви можете готувати відповіді на наступні питання:

1. Виділення, якого кольору виходять з соска?
2. Як часто це трапляється?
3. Відбуваються виділення з одної груді або з двох?
4. Витікають тільки з одного отвору на соску або декількох?
5. Виходять вони самостійно або після того, як ви натиснете на сосок?
6. Чи є якісь інші захворювання, які вас турбують? Це може бути висока температура, нездужання, головні болі, погіршення зору і т.д.
7. Чи не було травми грудей?
8. Чи проходите ви курс лікування якимись препаратами?

Після того, як ви відповіли на всі питання, лікар ретельно огляне ваші груди і вивчить характер і особливості виділень з сосків. Можливо, він відправить вас на УЗД грудей для того, щоб дізнатися чи підтвердити діагноз або ж попросить прийти ще раз через деякий час.

Також може знадобитися мамографія і різні аналізи, основним з яких буде аналіз крові. Проводять також обстеження та аналізи для визначення рівня гормонів у крові, після якого призначають прийом гормональних препаратів. Іноді необхідно дослідження інших лікарів, адже одне захворювання може виникати через недуг інших внутрішніх органів.

Після того, як діагноз підтвердиться, буде виписаний курс лікування. Він може складатися з прийому антибіотиків, гормональних препаратів, народних засобів або хірургічного втручання.

Залишати виділення із сосків без уваги ні в якому разі не можна. Найкращий і самий грамотний підхід полягає в тому, щоб звернутися до лікаря і переконається в тому, що нічого страшного немає, після чого спокійно повернуться додому. Або ж вчасно виявити і діагностувати недугу, потім знайти ефективні способи боротьби з ним.

Одной среди незаменимых процедур в домашнем хозяйстве является очистка воды в коттеджах, позволяющая получить смягченную и невероятно чистую воду для питья и других нужд.

{ 12 comments… читати їх нижче або додати один }

ира

в мене из грудей виділяється молоко але я невагитна шо це може бути?

kralya

ира, причини можуть бути різні, щоб щось казати потрібно знати ваш вік, які припарати приймаєте, чи не було травм грудей, виділення відбуваються з одного соска чи з двох, з одного овору на соску чи з багатьох, при яких обставинах відбувається виділення.
Частіше молочні виділення не несуть в собі загрози і можуть бути причиною легкого захворювання, але яке також потрібно лікувати.
Однією з причин може бути галакторея – коли виділення з сосків білого, прозорого, інколи зелені або жовтуваті. Причини цьому – це підвищення гормона пролактина в організмі, який виробляється головним мозком. Причини цьому можуть бути різні: пухлина гіпофізу, прийом притизалідних пігуок, снижена функція щитовидної залози, хронічна стимуляція сосків.
У всякому разі, вам слід показатися лікарю та пройти обстеження.

оксана

Мені пів року тому робили другий раз операцію на внутрішньопротокову папілому і знову в мене виділення прозорого кольору.Яка в цьому причина?

kralya

Оксана, причини можуть бути різними. Прозорі виділення можуть бути як предвісником захворювання так і зовсім нічого не означати. В такому випадку заочно сказати щось дуже важко, потрібно пройти обстеження, тим більше, що у вас вже були певні проблеми в даному питанні.

оксана

я перестала кормити ще 2 роки назад!в мене не тече,але коли натискаю то виділяється дуже багато,жовтого кольору,і з багатьох дирочок в соску!лікар радить лише достінекс, який я вже колись пробувала і після 8 таблеток трішки перестало,а потім знов появилось(можна цідитись)порадьте що робити!дякую!!!!!!!

kralya

Оксана, можу порадити звернутися до іншого лікаря, а краще до двох різних, щоб порівняти результати обстеження.

Марічка

я на 7 місяці вагітності і в мене почались виділеня з одного (лівого)соска,прозоре з жовтим відтінком.Чи це нормально?

Оксана К.

Буквально нещодавно почались прозорі виділення з правої груді. При цьому є затверділі місця,які дуже болять. що це може бути ? І до якого лікаря звертатися?

kralya

Марічка, вам нема чого хвилюватися, це цілком нормально. З ваших сосків вже починає виділятися молозиво.

kralya

Оксана К., зверніться до гінеколога, а він вас вже направить до маммолога або ще кудась.

Віталія

Добрий вечір!!!Скажіть будь-ласка,я на шостому місяці вагітності і у мене витікає молоко з грудей,але груди не болять)))чи варто мені турбуватись??

kralya

Віталія, не варто, це молозиво.

Залишити коментар