Грудне вигодовування – не в тягар, а в радість

Грудне вигодовування

Що може бути природніше і простіше грудного вигодовування? Здавалося б нічого, але чомусь так багато молодих мам так і не дали цього своїм малюкам. А причиною тому численні міфи і невиправдані страхи. Дамо вогонь по ворогам!

У мене може не вийти (у моєї мами не було молока, у мене маленькі груди, або просто не охота …)
Почати треба з головного, а саме – з віри в себе і свій потенціал. Жінки завжди годували своїх дітей грудьми, і іншого бути просто не могло. Зараз звичайно прилавки рясніють різними сумішами і замінниками Грудного молока. Але вирішіть для себе відразу, що це не для Вас! І поки ще Ваш малюк в животику, уявляйте, як Ви будете його годувати, ніжно притискати до себе. Ви дасте йому природний захист і всю свою любов.

Ой, Лактостаз
Хто не зустрічався з ним хоч раз? Той, хто не годував. Отже, лактостаз, це звір у вигляді ущільнення (або ущільнень) в молочній залозі, що викликає хворобливі відчуття і небезпечний, в запущеній стадії, розвитком маститу.
Саме після зустрічі з ним, у багатьох молодих матусь зникло бажання годувати грудьми. Або як вони бачили ситуацію, у них стало мало молока, а потім зникло.
Не боїмося, а лікуємо. Як? Постійно прикладаємо дитину до проблемних грудей. Використовуємо пози, в якій підборіддя спрямоване в зону ущільнення. Мажемо мазями Арнікою або Траумель. Ніжно масажуємо груди. Можна капустяний лист. Може допомогти, якщо не сильно запущено.

Але якщо всі ці способи не допомагають, і легше не стає, зверніться до лікаря і попросіть направлення на фізіотерапію. Напевно Вам буде призначений ультразвук. За 3 сеанси проблема може бути повністю усунена. І при цьому ніяких хворобливих відчуттів. НІЯКИХ!

Будете постійно прикладати малюка до грудей, і молоко знову почне надходити в потрібному обсязі. Повірте, малюк свого доб’ється, якщо йому не заважати (почавши підгодовувати сумішами).

Годувати ночами – це так втомлює!
А ось і ні! Куди більш стомлююче готувати серед ночі суміш і годувати спадкоємця з пляшечки. А як з грудьми? Просто! Малюк подав ознаки пожвавлення у своєму ліжечку, Ви його переселяєте до себе під бік, даєте йому присмоктатися до грудей, а самі спите. Повірте, ці два процеси дуже навіть сумісні! Потім, якщо Ви прокинулися, можете перекласти сплячого малюка в його ліжечко. А якщо не охота, спите разом. Спільний сон ніхто не відміняв.

Годувати на людях, якось незручно …
Годувати дитину грудьми – це природно. І тільки так треба міркувати! Будьте впевнені, побачивши годуючу маму десь в жвавому місці, люди не будуть збиратися натовпами навколо неї і розглядати процес. Пройшовши повз, вони ледве помітно посміхнуться, тому як жінка з немовлям біля грудей – це класика! Це красиво! І це природно!

Удачі Вам, матусі, в цьому прекрасній і зовсім не складній справі!

Залишити коментар